Wiosna w Przytulnej, Katarzyna Michalak

Wiosna na dobre się już rozgościła w moim domu i ogrodzie. Teraz przyszła kolej na książkę “Wiosna w Przytulnej” autorstwa Katarzyna Michalak.

KAŻDA RODZINA MOŻE BYĆ NIEZWYKŁA. TA JEST NIEZWYKŁA AŻ ZA BARDZO!

Rodzina Gawroszów: dziadkowie Apolonia i Antoni, rodzice Alicja i Andrzej oraz ich czworo dzieci, wydają się zwykłą rodzinką, jakich wiele. Kochają się, wspierają, jedno za drugim wskoczyłoby w ogień. Tę rodzinę wyróżnia jednak coś więcej niż to, że wszystkie imiona zaczynają się na literę A

KAŻDA RODZINA MA TAJEMNICE. ALE ŻEBY AŻ TYLE?!

Kiedy pojawia się możliwość przeprowadzki do uroczej przedwojennej Willi Przytulnej, wychodzi na jaw, że każdy w rodzinie skrywa jakiś sekret. Z trudem wiążą koniec z końcem, a tu nagle pojawiają się pieniądze na okazały dom. Ktoś prowadzi podwójne życie, a ktoś ukrywa przed innymi swoje uczucia. I wreszcie największa niewiadoma: Azja, czarna owca rodziny. Zniknął na trzy lata, a teraz wraca, żeby namieszać jeszcze bardziej. A może wprost przeciwnie?

KAŻDA RODZINA MA KOGOŚ, KOGO TRUDNO KOCHAĆ

Azja powraca do domu, a wraz z nim wracają urwane rozmowy i wykrzyczane w złości oskarżenia. Czy Gawroszowie dostaną od losu drugą szansę? Czy stać ich na pojednanie? Jakie sekrety ujrzą światło dzienne, a jakie zostaną ukryte jeszcze głębiej?

Pierwsza część Sagi Przytulnej to niezwykła opowieść o niezwykłych ludziach. Emocje, nieoczekiwane zwroty akcji, sekrety, a przede wszystkim miłość, przyjaźń i słowo DOM, w wielu jego znaczeniach, a to wszystko opowiedziane przez Katarzynę Michalak tak, że tylko zapaść się w wygodny fotel, otulić kocykiem i czytać, czytać, czytać.

Powyższy opis znajduje się na książce.

Samo możecie zauważyć, że opis na książce i zarys fabuły jest bardzo obszerny. Dlatego ja skupię się na moich odczuciach po przeczytaniu “Wiosny w Przytulnej”.

Rodzinę Gawrosz poznajemy w momencie dotarcia do nich nowiny o spadku, który otrzymali. Jest nim stara, przedwojenna willa nadająca się do remontu. Jednakże po dotarciu na miejsce Andrzeja i Alicji zostaje odkryty sekret jakim cudem willa ma do nich należeć. Książka pełna jest wielu tajemnic, które pomalutku są odkrywane. Każda z nich odgrywała w życiu rodziny ważny element. Każde z ich czworga dzieci swoją wyjątkowością sprawiało, że w mieszkaniu na dziesiątym piętrze coś się działo. Jednak to właśnie willa w Przytulnej pomaga zrozumieć im całą przeszłość i momenty które kiedyś były tak trudne. Po wielu latach rozumieją, że to była duża lekcja.

To moje kolejne spotkanie z książką Katarzyny Michalak. Kolejny raz nie zawiodłam się na przekazanej historii. Wszystko opisane jest w taki sposób, że sama dokałdnie poznałam każdego członka rodziny. Jednych polubiłam, innych mniej. Całość napisana jest bardzo przyjemnym dla czytelnika stylem. Każda tajemnicę chciałam odkryć.

Bardzo polecam poznanie tajemnic rodziny Gawrosz.

Wydawnictwo Znak

Cykl Saga Przytulna (tom 1)

9 komentarzy do “Wiosna w Przytulnej, Katarzyna Michalak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *