Ajurweda w kosmetykach

Ajurweda to pojęcie które wielokrotnie już słyszałam. Koleżanki opowiadały mi zastosowaniu tej metody uzdrawiania naszego organizmu. Jednak sama na początku byłam sceptycznie do tego nastawiona. Gdy jednak usłyszałam, że może ona współgrać z tematyką kosmetyczną bardziej mnie wówczas zainteresowała.

W kosmetologii ajurweda opiera się na roślinnych składnikach pochodzenia naturalnego z indyjskich ziół. Największa zaletą jest delikatność tych kosmetyków, a jednocześnie skuteczność na ciało, ale także aromatyczną wpływającą na nasze samopoczucie. Na rynku mamy dostępnych coraz więcej marek kosmetycznych oferujących kosmetyki, które współgrają z tą metodą.

Cały sekret w tej metodzie pielęgnacji tkwi w dokładnym oczyszczeniu skóry, a następnie nawilżeniu i odżywieniu skóry. Sama bardzo lubię tę metodę pielęgnacji gdyż jestem posiadaczką suchej skóry. Zauważyłam, ze stosowanie regularnie peelingu do twarzy, następnie odpowiedniej esencji i w kolejnym kroku kremu do twarzy bardzo korzystnie wpływa na jej kondycję. Najważniejsze jest dostosowanie kosmetyków do potrzeb naszej skóry.

Kosmetyki ajurwańskie bazują na starożytnych recepturach, na składnikach które sprawdzały się w dawnych czasach. W mojej pielęgnacji postawiłam na kosmetyki marki Orienta. Zauważyłam, że kosmetyki ze śluzem ślimaka bardzo dobrze działają na suchą cerę. Kosmetyki których używam to:

Peeling do twarzy papaja i żeń-szeń indyjski to pierwszy etap pielęgnacji ajurwedy. Dobrze złuszcza naskórek, natomiast zawarte w nim olejki nie wysuszają jej. Bogaty w składniki naturalne sprawia, że jest ona gładka już po pierwszym użyciu kosmetyku. Można zauważyć, ze jest dobrze oczyszczona.

Esencja do twarzy Śluz ślimaka o gęstej konsystencji przygotowuje skórę do wprowadzenia kolejnego kroku pielęgnacji. Dzięki składnikom w nim zawartym w skórze na długo utrzymuje rezerwy wody. Śluz ślimaka ma silne działanie naprawcze, które można zauważyć po regularnym stosowaniu.

Naturalny wegański krem do twarzy Reishi przeznaczony do skóry potrzebującej odżywienia i nawilżenia. Stosuję go wieczorami dzięki czemu skóra rano jest promienna i nawilżona. Zauważyłam także, że moje przebarwienia spowodowane słońcem stają się mniej widoczne.

Ajurweda w kosmetykach jak sami widzicie nie jest skomplikowana. Najważniejsze jest określenie potrzeb naszej skóry, następnie dobranie odpowiednich kosmetyków. W ofercie Orienta znajdziecie kosmetyki do potrzeb własnej skóry. Zaczynając od kosmetyków do pielęgnacji cery, przez pielęgnację ciała i kosmetyków do włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *