Mixa Ceramide Protect, krem multifunkcyjny

Dobry krem do pielęgnacji ciała w przypadku skóry suchej to podstawa. W ostatnim czasie trafiłam na bardzo ciekawy krem. Od pewnego czasu mam okazję stosować krem multifunkcyjny Mixa Ceramide Protect. Chciałam trochę o nim Wam powiedzieć.
Mixa Ceramide Protect

Marka Mixa narodziła się w 1924 r. we francuskiej aptece, debiutując gamą produktów dedykowaną wrażliwej i delikatnej skórze niemowląt. W oparciu o tę ekspertyzę stworzyliśmy pełne portfolio produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała kobiet w każdym wieku. Wszystkie składniki aktywne obecne w naszych recepturach są starannie dobierane, a formuły testowane na wrażliwej skórze pod kontrolą medyczną, tak aby optymalizować ich skuteczność, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Ochrona i nawilżenie od marki Mixa dla Twojej bardzo suchej skóry, dzięki 10% formule wzbogaconej w najbardziej skuteczne składniki aktywne:


Ceramidy – naturalnie występujące w zewnętrznych warstwach naskórka, odpowiedzialne za wspieranie bariery ochronnej skóry.

Skwalan – znany ze swoich właściwości zatrzymywania wilgoci w naskórku.

Glicerynę – znaną ze swoich właściwości intensywnie nawilżających i ochronnych.

Mixa Ceramide Protect
Mixa Ceramide Protect

Krem Mixa Ceramide Protect zamknięty jest w plastikowym słoiku. Dla mnie taka forma opakowanie jest najlepsza z możliwych. Po pierwsze dobrze się wówczas używa kosmetyku. Po drugie zużywamy do do ostatniej kropli, dzięki temu nic się nie marnuje. Sama konsystencja kremu jest bardzo lekka, przypominająca balsam do ciała. Dobrze się rozprowadza po ciele, jednak nie wchłania się natychmiast. Pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną. Dla mnie jest on idealny do stosowania po wieczornym prysznicu.

Wypróbowałam ten krem w pielęgnacji ciała i dłoni. W obu przepadkach sprawdza się bardzo dobrze, choć wolę stosować go do pielęgnacji ciała. Skóra dzięki niemu jest dobrze nawilżona i zregenerowana, dla mnie jest to najważniejsze. Po regularnym stosowaniu można zauważyć poprawę kondycji skóry.

Bardzo polubiłam się z tym kremem. Wiem zaś, że z tej serii jest jeszcze dwa inne kremy do wyboru które z pewnością też wypróbuję.

Znacie krem multifunkcyjny Mixa Ceramide Protec?

3 komentarze do “Mixa Ceramide Protect, krem multifunkcyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *