Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych, Michał Rusinek, Recenzja

Każdy z nas otacza się wieloma rzeczami, przedmiotami. W naszym kraju mówimy po polsku, jednak jest wiele słów zapożyczonych od innych języków. Czasem są to takie słowa o których byśmy nawet nie pomyśleli. “Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych” autorstwa Michała Rusinka to książka wyjaśniające wiele ciekawych słów.
 Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych

Michał Rusinek na tropie językowych tajemnic!

Słowa bywają nieposłuszne. Trudno je upilnować – mają swoją szemraną przeszłość, przekraczają granice, nawet zmieniają znaczenie! Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, pokazuje tym razem świat słów zapożyczonych. Odkryjecie sekrety wyrazów, których używamy codziennie, a o których tak mało wiemy!

Co wspólnego ma indyk z Indianami? Czy wiesz, że często na śniadanie zjadasz „złote jabłka”, a na obiad „kwiaty kapusty”? Czy traktory istniały w starożytności i co łączy jaśka z Jasiem?

 Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych
 Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych

“Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych “ to książka o dużym formacie, z bardzo kolorowym wnętrzem. We wnętrzu znajdziemy ciekawie opisane słowa z ich znaczeniem oraz obrazki je przedstawiające. Są to krótkie i zrozumiałe dla dziecka treści. Musze przyznać, ze nas rodziców ta książka bardzo zainteresowała. Choć znajdują się w niej słowa dobrze nam dorosłym znane, to nie przypuszczałam skąd one się u nas, w języku polskim znalazły.

Książka Michała Rusinka to duża dawka wiedzy. Moja córka ostatnio powiedziała, że koleżanki w przedszkolu były zaskoczone znaczeniem słowa berek, tak dobrze znanego dzieciom.

Muszę przyznać, że jest to bardzo interesująca nie tylko dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 8 lat. Myślę, że starsze dzieci równeiż by zainteresowała.

Dla dzieci w wieku 6-8

Wydawnictwo Znak

24 komentarze do “Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych, Michał Rusinek, Recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *