Odzyskana Korona, Monika Skabara, Recenzja książki

Czas ostatnio naprawdę mi szybko płynie. Niedawno czytałam pierwszą książkę Moniki Skabara, była to “Rosyjska księżniczka” , a już jestem po lekturze kolejnego tomu. “Odzyskana korona” to drugi tom książki z serii Dziedzictwo.
Odzyskana Korona Monika Skabara

Nastał nowy szef, ale przed nim cholernie wyboista droga!


Od kiedy Juri Dunajew przejął część obowiązków Saszy, myślał, że najgorsze już za nim. Co jeszcze go czeka? Pomógł przecież w przewrocie – nie w jednej, ale aż dwóch rodzinach mafijnych.
Teraz wraz z przyjacielem i prawą ręką Sergiejem osiadł w Londynie, aby stamtąd kierować rozrastającym się imperium. Bycie zwykłym żołnierzem to nic trudnego, ale rządzenie jako szef, to zupełnie inny kaliber odpowiedzialności.


Eliza Tatarczuk całe swoje życie uciekała lub ukrywała się pod kolejnymi zmyślonymi nazwiskami. Kiedy wreszcie może złapać trochę oddechu, postanawia zamieszkać w Londynie. Wie, że będzie tu bezpieczna. Przecież nie tylko ochrania ją Maksim, przy którym dorastała, ale sama potrafi dużo więcej, niż przyznałaby się nawet swojej babci. Musi tylko znaleźć pracę i przyjaciół, aby stworzyć pozory normalnego życia.


Kiedy przypadkowo nogi prowadzą ją do klubu Pandemonium, odważnie stawia wszystko na jedną kartę i daje się wciągnąć w zaskakujący, dziwny świat. Czy to ryzyko się opłaci?

Juri trafia do Londyny, jako szef mafii staje się właścicielem klubu Pandemonium. Szuka do niego całej ekipy pracowników, postanawia że pomoże mu w tym dawna znajoma. Stwarza miejsca idealne do zarabiania pieniędzy swoich i załatwiania spraw. Kiedy pojawia się w nim Eliza od razu zauważa że jest ona podobna do jego przyjaciółki.

Eliza to dziewczyna, która ucieka od przeszłości. Wychowywana według zasad przez swoją babcię. W przyszłości ma się stać jej następczynią. Po studiach w Polsce trafia do Londynu. Postanawia znaleźć pracę i trafia do klubu Panademonium. Już na początku wpada, dosłownie, w ramiona Juriego. Mężczyzna z czasem odktywa jej tajemnice, jednak gdy próbuje się wiecej o niej dowiedzieć, jest w szoku jak wiele mają ze sobą wspólnego.

Czy przeszłość będzie dla tych dwojga łaskawa? Czy wszystkie plany potoczą się po ich myśli?

“Odzyskana korona” to kolejna rewelacyjna książka autorstwa Moniki Skabara. Jest to drugi tom serii Dziedzictwo, jednak spokojnie można go przeczytać bez znajomości pierwszej części. Muszę przyznać, że w porównaniu do poprzedniej jest w niej więcej romansu niż mafii, mi to bardzo odpowiada. Całą książkę czyta się bardzo lekko, tekst jest napisany bardzo dobrze. Mi osobiście bardzo się podobała. Dialog miedzy bohaterami momentami był nawet zabawny. Historia Elizy była przedstawiona zarówno w czasie teraźniejszym jak i w przeszłości, kiedy to była przygotowywana do przejęcia roli jaką pełniła jej babcia.

Kiedy zaczęłam czytać tą książkę, nie byłam do niej przekonana. Początek trochę mi się dłużył. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem pochłonęła mnie na tyle, że musiałam ją skończyć prawie nad ranem. Nie mogłam zasnąć nie poznawszy zakończenia.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cykl: Dziedzictwo MS (tom 2)

23 myśli na temat “Odzyskana Korona, Monika Skabara, Recenzja książki

 • 10 lutego 2021 o 20:39
  Permalink

  od kilku dni jestem przeziębiona i pochłaniam książki jedna za drugą ale o tej książce jeszcze nie słyszałam

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2021 o 22:48
  Permalink

  Muszę przeczytać bo Rosyjską księżniczkę pochłonęłam w dwa wieczory więc myślę, że tym razem będzie podobnie 🙂

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2021 o 13:18
  Permalink

  Czytałam i bardzo mi się podobała ta książka. Monika świetnie pisze i przyjemnie się ją czyta.

  Odpowiedz
  • 15 lutego 2021 o 09:26
   Permalink

   To dobrze, że książka nie dała ci zasnąć. Ja ostatnio mam jakąś blokadę czytania. Nie słyszałam wcześniej o tej książce.

   Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 18:31
  Permalink

  nie lubię za bardzo czytać o władczych mężczyznach i słabych kobietach kopciuszkach.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 15:40
  Permalink

  Czytałam pierwszy tom który kocham, ten również mam już na półce i planuje w niedalekiej przyszłości przeczytać

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 15:26
  Permalink

  Dużo dobrego czytałam na temat tej książki, jest ona na mojej “książkowej chciejliście”, więc pewnie niedługo po nią sięgnę. 🙂

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 15:07
  Permalink

  W sumie jeszcze nie czytałam takiej mafijno-erotycznej serii. Ta wygląda ciekawie, bo widać, że nie tylko wątek romansu jest w niej poruszony, a lubię, jak erotyka nie gra pierwszych skrzypiec.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 14:50
  Permalink

  Ostatnio sporo recenzji książek tej autorki czytałam i kuszą mnie one ogromne. Ten tytuł już sobie zapisałam.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2021 o 09:58
  Permalink

  Ja zdecydowanie należę do ogromnych fanek Moniki. Rosyjska Księżniczka to mój hit, a Odzyskana Korona pokazała tylko, że autorka trzyma poziom.

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2021 o 20:16
  Permalink

  Na plus wychodź fakt, że mimo iż to część serii, można czytać osobno. Lubię tak!

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2021 o 20:07
  Permalink

  Jestem ciekawa tej książki. Sądzę, że w nie długim czasie zabiorę się za czytanie.

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2021 o 19:28
  Permalink

  Książka zapowiada się ciekawie, myślę że z chęcią po nią sięgnę.

  Odpowiedz
  • 7 lutego 2021 o 18:21
   Permalink

   I takie książki lubię. Kiedy czytasz i nie możesz odłożyć aż nie poznasz zakończenia 🙂

   Odpowiedz
 • 6 lutego 2021 o 19:06
  Permalink

  lubię książki, które nie pozwalają się od nich oderwać i nagle okazuje się, że jak się chce to znajdzie się czas na czytanie 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *