Rosyjska księżniczka, Monika Skabara, Recenzja

W ostatnim czasie mam wrażenie, że powstał nowy trend wsród autorów romansów. Trend na świat mafii. Tematyka ta stała się bardzo popularna. Ja skusiłam się na przeczytanie debiutanckiej książki “Rosyjska księżniczka” autorstwa Moniki Skarbar.

Dwa zwaśnione gangi z różnych zakątków świata. Sojusz, za który najwyższą cenę zapłaci ona.

Sasha Akarova, jedyna córka rosyjskiego mafiosa, to kobieta, z którą się nie zadziera. Wychowana twardą ręką w żelaznej dyscyplinie, teraz jest prawdziwą maszyną do zabijania. Kiedyś stanie na czele mafii na miejscu swojego ojca.
Antonio Morinello, syn włoskiego capo, ma Sashę na celowniku. Zrobi wszystko, żeby ją zdobyć. W ramach rozejmu między ich rodzinami zmusza jej ojca do oddania mu córki.
Jednak Sasha nie jest typem kobiety, którą można sobie przekazywać jak trofeum. Czy ślub, który połączy te dwie rodziny, położy kres wojnie między rosyjską i włoską mafią?

Dwa różne mafijne światy. Świat Sashy, czy tez Aleksandry rosyjskiej dziewczyny, która ma zostać szefową mafii i w przyszłości zastąpić go. Od najmłodszych lat była szkolona w izolacji do stania się osobą bez uczuć i umiejącą walczyć oraz posługiwać się bronią. Zastraszana od zawsze, uczona że nie można ufać nikomu. Po skończonym szkoleniu trafia do Nowego Jorku, gdzie przypadkiem trafia na Antonio. Mężczyzna, od pierwszego spotkania jest nią zauroczony. Jednakże kobieta bez uczuć nie potrafi nikomu wierzyć. Drugi świat przeciwnie inny, świat włoskiej mafii i życie Antonio. Mężczyzna, dla swojej rodziny jest w stanie zrobić wiele. W zamian na sojusz wymusza ślub z rosyjską “królową lodu” czyli Sashą. Od początku stara się dowiedzieć, jaką tajemnicę nosi w sobie dziewczyna i gdzie nauczono ją sztuk walki i posługiwania się bronią.

Dwa przeciwne światy czy są w stanie za sprawą różnych osób się zjednoczyć? Czy między Sashą a Antonio zaistnieje nić porozumienia?

“Rosyjska księżniczka” to świat mafii, z którym spotkałam się pierwszy raz w takim wydaniu. Lubię taką tematykę w książkach, lubię te zwroty akcji i wojny gangów. Tutaj znalazła wszystkie te elementy, a nawet znacznie więcej. Głowna bohaterka przeszła tyle w swoim życiu, że od początku jej kibicowałam. Chciałam, aby w końcu wszystko się odwróciło i aby była szczęśliwa. Historia opowiedziana jest oczami dwójki bohaterów. Trafiają się również momenty wspomnieć, kiedy dziewczyna była szkolona i przetrzymywana. To wciągająca historia, o dwóch różnych charakterach, które może połączyć tylko jedno uczucie.

Książka, bardzo mi się podobała, przeczytałam ją w jeden wieczór. Czekam już na kolejny tom.

Czytaliście “Rosyjską księżniczkę”? Lubicie książki o tematyce mafijnej?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Cykl: Dziedzictwo MS (tom 1)

20 myśli na temat “Rosyjska księżniczka, Monika Skabara, Recenzja

 • 20 września 2020 o 19:38
  Permalink

  W sumie nie czytałam chyba jeszcze żadnej książki związaną z mafią, możliwe, że ta powieść spodobała by mi się. Może po nią kiedyś sięgnę.

  Odpowiedz
 • 7 września 2020 o 21:24
  Permalink

  Lubię książki, które czyta się szybko i przyjemnie, a ta, wydaje się być idealna na jesienny wieczór 🙂 Zapisuję więc tytuł na moją listę 😉

  Odpowiedz
 • 7 września 2020 o 14:10
  Permalink

  Książki czytane w jeden wieczór zawsze wydają się być dobrym pomysłem na prezent: czy to dla siebie, czy dla kogoś, kogo znamy na tyle, by polecić mu właśnie ten gatunek.

  Odpowiedz
 • 7 września 2020 o 12:37
  Permalink

  Ostatnio pojawia się sporo książek z wątkiem mafijnym, lubię takie. Chętnie sięgnę po tę książkę. 🙂

  Odpowiedz
 • 5 września 2020 o 17:11
  Permalink

  Słyszałam o niej różne opinie, sama nie mam jej w planach 😉 Póki co mam przesyt tym motywem, który zaraz wyskoczy mi z lodówki :/ Gdzie nie spojrzę, tam coś mafijnego się zawsze znajdzie 😉

  Odpowiedz
 • 5 września 2020 o 15:33
  Permalink

  Czytywałam już o mafii neapolitańskiej, chińskiej, amerykańskiej, brazylijskiej i japońskiej. Jeszcze jednak nie było mi dane przeczytać nic o rosyjskiej. Myślę, że warto zobaczyć co oferuje ta książka.

  Odpowiedz
 • 5 września 2020 o 14:22
  Permalink

  Świetna książka. Jestem zakochana w twórczości autorki i czekam niecierpliwie na drugą część.

  Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 19:23
  Permalink

  Nie jest to raczej moja bajka, choć czasami się kuszę – więc czemu nie mieć jej na uwadze? 🙂

  Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 18:00
  Permalink

  Mam za sobą już kilka pozycji w klimacie mafijnego romansu, różnych autorek. Niby podobna tematyka, więc fabuły niemalże identyczna, a jednak każda z nich coś w sobie miała, co mnie kusiło. Tak więc i ten tytuł zapisuję na swoją listę. W wolnej chwili chętnie po nią sięgnę.

  Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 12:41
  Permalink

  Uwielbiam tę książkę i podobnie jak Ty przeczytałam ją za pierwszym podejściem. Monika stworzyła tu niesamowity klimat, pełno emocji i bohaterów, którzy na długo zapadną w pamięci.

  Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 10:30
  Permalink

  No też to zauważyłam, że to taki trend a właściwie hit wśród książek. No, ale my kobiety to lubimy takie książki czytać a tą chętnie dołączę do swojej kolekcji.

  Odpowiedz
 • 2 września 2020 o 14:03
  Permalink

  Jeśli przeczytałaś w jeden wieczór, to musi być dobra! Faktycznie coraz więcej pojawia się książek gdzie romans przeplata się z mafią. Nigdy nie zwróciłam na to uwagi, a masz rację 😃podejrzewam, że skuszę się na jej przeczytanie, przed nami długie, jesienne wieczory 😃

  Odpowiedz
  • 4 września 2020 o 17:23
   Permalink

   Słyszałam o tej książce wiele dobrych opinii. Sama muszę ją przeczytać 🙂

   Odpowiedz
   • 6 września 2020 o 20:50
    Permalink

    Jakoś ta książka nie przemawia za mną. Sądzę, że nie zabiorę się za nią. Ale moja koleżanki i owszem..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *