Jak poprawnie stosować krople do oczu, #Akcjaregeneracja

Dziś przychodzę do Was bardzo ważnym tematem, zwłaszcza do osób pracujących przy komputerze. Patrząc w jasny ekran monitora nasze oczy narażone są na suchość, poprzez rzadsze mruganie. Dlatego tak ważne jest ich nawilżenie i regeneracja. #AkcjaRegeneracja ma na celu edukowanie jak dbać o zdrową kondycję oczu.

Stosowanie kropli do oczu staje się powszechną, dobrą praktyką. Nasze oczy wymagają wsparcia, ponieważ są przesuszone i podrażnione. Przyczyniają się do tego czynniki takie jak: praca przed komputerem, przeglądanie smartfona, oglądanie TV, sztuczne oświetlenie, zanieczyszczone powietrze, ogrzewanie mieszkań i domów. Niestety wiele osób wciąż zakrapla krople do oczu w sposób nieprawidłowy. Ważne, aby robić to prawidłowo, ponieważ wówczas mamy szansę w pełni skorzystać z nawilżających i regenerujących właściwości preparatu oraz cieszyć się długotrwałą ulgą.

Jakie błędy popełniamy najczęściej?

– aplikujemy krople od wewnętrznego kącika oka. To podstawowy błąd, ponieważ aplikacja kropli po stronie nosa, może spowodować, że krople szybko spłyną z powierzchni oka

– zakroplenie zbyt dużej ilości produktu – prawidłowo powinniśmy podać jedną kroplę, ponieważ taką pojemność ma worek spojówkowy (nadmiar płynu może wypłynąć poza powierzchnię oka)

– mruganie zaraz po zakropleniu kropli – taki odruch powoduje, że preparat szybciej zniknie w powierzchni oka, często nie zdąży nawet zadziałać

– niesprawdzanie daty ważności kropli do oczu i zaleconego sposobu ich przechowywania

– dotykanie palcami końcówki dozownika lub dotykanie nim powierzchni oka lub rzęs podczas zakraplania

– brak odpowiedniej higieny – nieumycie rąk przed aplikacją produktu

#dexoftyal #akcjaregeneracja

Najlepszym rozwiązaniem na problemy z nawilżeniem oczu jest stosowanie kropli. Ostatnio używałam kropli Dexoftyal.

DEXOFTYAL UD to regenerująco-nawilżające krople do oczu, dzięki czemu przynoszą ulgę na długi czas. Przynoszą ulgę, komfort, nawilżenie i regenerację powierzchni oczu.

DEXOFTYAL UD, swoje kompleksowe, specjalistyczne właściwości zawdzięcza obecności w składzie: dekspantenolu (2%), którego zastosowanie na powierzchnię oka wspiera regenerację komórek nabłonka rogówki oraz HydraFlexu (hydroksypropyloceluloza), który wykazuje działanie ochronne na powierzchni oka. Prowitamina B5 wspomaga i wspiera procesy regeneracyjne rogówki. Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym HydraFlexu film łzowy jest zachowany tak, że powierzchnia oka jest lepiej chroniona.

Zachęcam Was do zerknięcia na stronę www.oczywistywybor.pl gdzie można dowiedzieć się jak dbać o dobrą kondycję naszych oczu www.oczywistywybor.pl 

Jak Wy dbacie o swoje oczy?
Jak jest z Waszym nawilzeniem i regeneracja oczu?

13 thoughts on “Jak poprawnie stosować krople do oczu, #Akcjaregeneracja

 • 23 lutego 2021 o 14:05
  Permalink

  Bardzo ciekawa akcja i świetne porady! Regularnie stosuję krople do oczu przepisane przez okulistę, właśnie ze względu na to, że dużo pracuję przy komputerze 🙂

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2021 o 17:28
  Permalink

  Ja bardzo dużo czasu spędzam przy komputerze więc to zdecydowanie coś dla mnie!

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 19:10
  Permalink

  Pamiętam, że gdy byłam mała stosowałam krople do oczu. Teraz raczej nie sięgam, ale warto wiedzieć o takich ważnych informacjach:)

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 16:14
  Permalink

  U mnie dobre krople nawilżające do oczu to postawa, tym bardziej, że noszę soczewki kontaktowe i dużo czasu spędzam przy komputerze. Kropli, o których piszesz, nie znam, ale kto wie, może kiedyś je wypróbuję. 🙂

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 12:00
  Permalink

  Fajnie, że jest taka akcja. U mnie krople do oczu to must have. Praca przy komputerze tego wymaga.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 11:44
  Permalink

  mam bardzo wrażliwe oczy i elementem obowiązkowym mojej apteczki są krople. szkodzi mi wiatr, zbyt ostre słońce, suche powietrze i wahająca się temperatura, mam także alergie na pyłki więc oczy z tego powodu także cierpią.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 10:52
  Permalink

  Na szczęście nie muszę używać kropli do oczu , ale bardzo dobrze wiedzieć, jak robić to poprawnie.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 10:19
  Permalink

  Bardzo fajnie skonstruowany wpis i z pewnością przyda się nie jednej osobie. Z zakraplaniem nigdy nie miałam problemu, bo pracowałam w salonie optycznym i czasem pomagałam optometryście zakraplać pacjentów.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2021 o 07:17
  Permalink

  Ja sama nie potrafię zakroplić oczu, zawsze o to kogoś proszę. Kiedyś regularnie stosowałam krople nawilżające i chyba powinnam do tego wrócić

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2021 o 21:21
  Permalink

  Nigdy nie miałam potrzeby stosować kropki do oczu. Jednak moja przyjaciółka potrzebuje ich przy pracy na komputerze 😉

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2021 o 20:09
  Permalink

  No niby wydaje się że to prosta sprawa a jednak dobrze stosować się do tych wskazówek. Ja chyba za mało nawilżam swoje oczy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *