Miraculus, Biedronka i Czarny Kot, Edipresse Polska

Pamiętam jak moja córka zaczęła oglądać bajkę Biedronka i Czarny Kot na znanym kanale dla dzieci w telewizji. Z początku nie robiła na niej wrażenia. Z czasem jednak tak bardzo spodobała się, ze nawet na ostatnim balu w przedszkolu była przebrana z a tytułową Biedronkę. Dzięki Wydawnictwu Edipresse Polska do naszego domu zawitały pierwsze publikacje z postacią Biedronki i Czarnego Kota.

Biedronka i Czarny Kot to japońsko-francusko-koreański serial animowany, który od dwóch lat bije rekordy oglądalności!

Marinette prowadzi podwójne życie. Jako zwykła nastolatka chodzi do szkoły i kocha się w Adrienie, w ważnych momentach jednak staje się superbohaterką, Biedronką. Nie wie jednak, że drugie wcielenie Adriena to Czarny Kot.

Pierwsza propozycja to książka z zadaniami. Biedronka i Czarny Kot, Graj z Biedronką, Baw się i rysuj. Zadania, które mamy do wykonani to między innymi dopasowanie małych bohaterów z ich miraculami. Spróbujemy rozpoznać dobre postaci o złoczyńców. Sprawdzimy spostrzegawczość, w pokoju Marinette na poddaszu ukryte są małe smakołyki, należy je odnaleźć. W środku po za dużą kolekcją naklejek jest planszowa gra dla dwóch osób. Co najbardziej w tej książeczce zaciekawiło moją córkę, to lekcja malowania. Dzięki pomocnym wzorom nauczymy rysować się małą biedroneczkę, która zawsze towarzyszy głównej bohaterce.

Kolejna propozycja to książka z opowiadaniem Biedronka i Czarny Kot ” Królowa Wizji”. Idealny torebkowy rozmiar, który towarzyszy nam ostatnio podczas spacerów. Bez wątpienia zabierzemy go ze sobą na wczas, które już niebawem przed nami. Ładnie wykonana, duże litery do czytania. Kolorowe obrazki na każdej ze stron zachęcają małego czytelnika po poznania historii przedstawionej w książce.

 

Znacie Biedronkę i Czarnego Kota? Wasze dzieci lubią słuchać jak czytacie im bajki?

25 myśli na temat “Miraculus, Biedronka i Czarny Kot, Edipresse Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *