Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt, Ewa Zgrabczyńska

Zwierzęta są zdecydowanie ulubionymi bohaterami książek przez dzieci. Moje bardzo lubią kiedy w książkach pojawiają się pieski, tak jest w nowej książce Ewy Zgrabczyńska czyli “Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt”.
Łapa w łapę Sekretne życie leśnych zwierząt

Poznaj sekretne życie leśnych zwierząt!
Przekonaj się, że ich przygody są często ciekawsze niż w bajkach.

Wyrusz w las razem z Nordem i Łajmą, odważnym rodzeństwem psów, i przeżyj z nimi niezwykłe przygody! Poznaj lisa Rudą Kitę, Warchlaka Dyzia albo wydrę Maksa.

Czy wiesz, że łajki mają zakręcone ogony dlatego, żeby niedźwiedzie nie mogły za nie złapać? A o tym, że jenoty, krewniacy psów, udają, że są nieżywe, kiedy się czegoś bardzo przestraszą? A czy przyszłoby ci do głowy, że świetliki świecą z… miłości?

Kto chciałby siedzieć w domu, gdy na zewnątrz toczy się sekretne, dzikie życie? Pełne przygód i tajemnic, choć niedostępne dla wszystkich.

Dwa odważne pieski, które wyruszają w swoją pierwsza przygodę. Mieszkają niedaleko lasu, a jak każde dziecko wie w nim jest bardzo interesujących i czasem niebezpiecznych zwierząt. Spotykają wiele zwierząt, którym pomagają i nawiązują z nimi przyjaźnie.

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt to pięknie wydana książeczka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Twarda okładka i bardzo dużo kolorowych obrazków w środku. Historia dwóch piesków pokazuje jak ważna jest przyroda i środowisko. Dowiadujemy się z niej także ciekawostek na temat zwierząt. Szczerze mówiąc, nie wszystkie te informacje były mi znane.

Książki o zwierzętach są bardzo lubiane przez moje dzieci. Lubią słuchać o ich przygodach, a starsza córka chętnie sama zasiada do ich czytania. Dwa szczeniaczki sprawiły, że wieczory z tą książka były interesujące i czasem zabawne. Dodatkowo dostarczyły moim dzieciom dużo wiedzy o szacunku dla zwierząt. Moje dzieci mają w domu królika, o którego dbają od początku. Mam wrażenie, że po lekturze książki ” Łapa w łapę” jeszcze bardziej się o niego troszczą. Wiedza jak ważny jest szacunek dla zwierząt i dbanie o nie, że każdy żuczek czy ślimak spotkany w parku jest ważny dla środowiska.

Wydawnictwo: Znak emotikon

Znacie książeczkę Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt? Wasze dzieci lubią kiedy w książkach bohaterami są zwierzęta?

17 myśli na temat “Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt, Ewa Zgrabczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *