Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt, Ewa Zgrabczyńska

Zwierzęta są zdecydowanie ulubionymi bohaterami książek przez dzieci. Moje bardzo lubią kiedy w książkach pojawiają się pieski, tak jest w nowej książce Ewy Zgrabczyńska czyli “Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt”.
Łapa w łapę Sekretne życie leśnych zwierząt

Poznaj sekretne życie leśnych zwierząt!
Przekonaj się, że ich przygody są często ciekawsze niż w bajkach.

Wyrusz w las razem z Nordem i Łajmą, odważnym rodzeństwem psów, i przeżyj z nimi niezwykłe przygody! Poznaj lisa Rudą Kitę, Warchlaka Dyzia albo wydrę Maksa.

Czy wiesz, że łajki mają zakręcone ogony dlatego, żeby niedźwiedzie nie mogły za nie złapać? A o tym, że jenoty, krewniacy psów, udają, że są nieżywe, kiedy się czegoś bardzo przestraszą? A czy przyszłoby ci do głowy, że świetliki świecą z… miłości?

Kto chciałby siedzieć w domu, gdy na zewnątrz toczy się sekretne, dzikie życie? Pełne przygód i tajemnic, choć niedostępne dla wszystkich.

Dwa odważne pieski, które wyruszają w swoją pierwsza przygodę. Mieszkają niedaleko lasu, a jak każde dziecko wie w nim jest bardzo interesujących i czasem niebezpiecznych zwierząt. Spotykają wiele zwierząt, którym pomagają i nawiązują z nimi przyjaźnie.

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt to pięknie wydana książeczka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Twarda okładka i bardzo dużo kolorowych obrazków w środku. Historia dwóch piesków pokazuje jak ważna jest przyroda i środowisko. Dowiadujemy się z niej także ciekawostek na temat zwierząt. Szczerze mówiąc, nie wszystkie te informacje były mi znane.

Książki o zwierzętach są bardzo lubiane przez moje dzieci. Lubią słuchać o ich przygodach, a starsza córka chętnie sama zasiada do ich czytania. Dwa szczeniaczki sprawiły, że wieczory z tą książka były interesujące i czasem zabawne. Dodatkowo dostarczyły moim dzieciom dużo wiedzy o szacunku dla zwierząt. Moje dzieci mają w domu królika, o którego dbają od początku. Mam wrażenie, że po lekturze książki ” Łapa w łapę” jeszcze bardziej się o niego troszczą. Wiedza jak ważny jest szacunek dla zwierząt i dbanie o nie, że każdy żuczek czy ślimak spotkany w parku jest ważny dla środowiska.

Wydawnictwo: Znak emotikon

Znacie książeczkę Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt? Wasze dzieci lubią kiedy w książkach bohaterami są zwierzęta?

20 myśli na temat “Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt, Ewa Zgrabczyńska

 • 30 czerwca 2021 o 15:28
  Permalink

  Na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się ze Słodziakami (chyba tak się one nazywają?). Moja bratanica uwielbia wszystko, co związane ze zwierzętami. Chyba ma to po mnie, bo ja też zawsze bardzo lubiłam takie książki, pluszaki, figurki i inne 🙂 O ile o życiu zwierząt domowych dzieci wiedzą sporo, to nieco inaczej jest w przypadku leśnych stworów. Chociaż czasami oglądamy różne filmiki w internecie (sama niedawno odkryłam myszojelenia). Myślę, że ta książka to super pomysł na prezent – bardzo ładna okładka 🙂

  Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 07:43
  Permalink

  Podobają mi się Twoje propozycję książek dla dzieci, zawsze trafię na coś ciekawego

  Odpowiedz
 • 5 maja 2021 o 19:40
  Permalink

  u mnie ostatnio wielkie poruszenie, bo na podwórku były ślady lisa, także książka jak najbardziej dla nas 🙂

  Odpowiedz
 • 5 maja 2021 o 09:45
  Permalink

  Moje dzieci też uwielbiają książki o zwierzętach. Ta pewnie się im spodoba 🙂

  Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 21:51
  Permalink

  Bardzo piękna okłada, książka na pewno przyciąga wzrok. Ciekawe jakie ma obrazki w środku. Ale ja już jestem kupiona 🙂

  Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 15:17
  Permalink

  Nie znam tej książki, a to dlatego że nie mam małych dzieci. Ale uważam że jest super taka książka

  Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 14:13
  Permalink

  Książka wygląda bardzo przyjaźnie i myślę, że niesie ze sobą istotne przesłanie.

  Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 07:56
  Permalink

  okładka zachęca, uwielbiam zwierzęta, szczególnie te leśne i dzikie są interesujące, książeczka z pewnością jest super

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *