Niejeden z rodziców na pewno stał przed prośba dziecka o zwierzątko domowe, prawda? U nas ten temat pojawia się co jakiś czas. Nawet chodzimy z córką czasem do sklepu zoologicznego, aby pooglądać rybki czy chomiki. Jednak ja jestem ugięta i zdecydowaliśmy, że psy biegające koło domu wystarczą do opieki.

Aqua Dragons to zabawka, nie to małe żyjące stworzenia , o które należy dbać, karmić i dotleniać. Przyznam się że miałam lekkie obawy co do takiej formy edukacji. Pamiętam jak moje dziecko chciało psa. Owszem dostaliśmy małego, uroczego pieska, ale z zakazem wprowadzania go do domu. Piesek żyje na podwórku, a w efekcie końcowym karmimy go my, rodzice. Dlatego moje obawy jak najbardziej były uzasadnione.Ale po prośbach i namowach córki, postanowiłyśmy, w naszym domu pojawią się smoki.

Aqua Dragons o rodzaj skorupiaków, które możemy podziwiać, gdy wyklują się po wsypaniu jajeczek do wody. Swoim wyglądem przypominają niesamowite smoki z długim ogonem. Oprócz ogonów każdy ze smoków ma, aż trzy wyłupiaste oczy, parę po bokach i jedno na środku oraz grzywę niczym konik morski. Poruszają się z lekkością i wdziękiem, potrafią się bawić, rozmnażać i osiągać nawet 2 cm długości! Samca i samiczkę można odróżnić, ale najpiękniejszy jest widok pływających razem smoków z jajeczkiem na ogonku samicy.

Jak hodować wodne smoki?

1. Do plastikowego akwarium wlewamy wodę mineralną butelkowaną w odpowiedniej ilości.

2. Wsypujemy do wody torebkę z jajeczkami smoków (jajeczka).

3. Nawet jeżeli nie widać jeszcze smoków gołym okiem należy je dotleniać za pomocą dołączonej do zestawu pompki – trzy cztery razy dziennie ok. 1 minuty.

4. Smoki należy również karmić – na początek jedna łyżeczka raz na tydzień, potem dwa razy w tygodniu, gdy smoki będą już widoczne.

5. Od tego momentu możecie wspólnie obserwować niesamowity świat morskich smoków.

Pewnie zastanawiacie się ile żyją smoki. Smoki Dragon żyją 4 tygodnie. Dorastają do długości 2 cm.

Hodowla smoków to lekcja odpowiedzialności i systematyczności. Moje dziecko dzięki nim odkrywa świat i w pewnym stopniu poznaje roównież, poprzez wsypanie małych jajeczek do wody po każdy eta rozwoju, rośnięcia smoków. Jest dobrym pierwszym zwierzątkiem, przekonany się czy nasze dzeicko portwafu już, czy to odpowiedni moment na oddanie zwierzątka pod jego opiekę.

 

Zastanawiacie się z pewnością czy wszystko zrobiliście dobrze, a może smoki nawet po kilku dniach się jeszcze nie wykluły. Dla GonzoToys to nie problem

Możesz się  skontaktować, jeżeli masz wątpliwości co do hodowli smoków. https://gonzotoys-sklep.pl/content/9-kontakt Jako oficjalny dystrybutor mamy również swoje obowiązki – gdy hodowla nie wyjdzie, pomimo wykonania jej zgodnie z instrukcją – odezwij się do nas – wyślemy do Ciebie nowe jajeczka smoków za darmo i na nasz koszt. 

 

gonzotoys

Wiedzieliście, że można hodować smoki w domu?  Jak podoba Wam się takie zwierzątko?

28 thoughts on “Hodowla smoków w domu, Gonzo Toys, Aqua Dragons”

  1. Osobiście podoba mi się taka hodowla i chciałam kupić ją córce gdy pierwszy raz to zobczaylam, ale stwierdziłam że jest za mała na to

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *