Bambi, Pinokio, Seria Nostalgia

Bajka czytania przed snem to ostatnio nasz wieczorny rytuał. Moje dzieci lubią słuchać opowiadań i się wyciszać przed spaniem. Często są to współczesne, nowe bajeczki. Z sentymentem podeszłam do serii Nostalgia i dwóch tytułów.

Harper Collins Publishers to drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 18 krajach oraz ponad 200-letnią historią działalności. HarperCollins jest wyłącznym właścicielem 65 imprintów, publikuje rocznie ok. 10 tysięcy książek w ponad 30 językach oraz posiada katalog liczący ponad 200 tysięcy tytułów w wydaniu papierowym i cyfrowym. Niezwykle bogata oferta wydawnicza obejmuje m.in. beletrystykę, literaturę faktu, książki kulinarne, poradniki, albumy, książki dla dzieci,  leksykony oraz wydawnictwa o tematyce specjalistycznej.

Wybierz się w nostalgiczną podróż do świata ponadczasowych opowieści filmowych Disneya.

Bambi

Daj się porwać tej chwytającej za serce opowieści i bohaterom, którzy zaprowadzą cię w głąb lasu. To właśnie tam mieszka niezwykły jelonek Bambi. Opatrzona klasycznymi ilustracjami z lat czterdziestych historia Bambiego to jedna z ulubionych baśni dzieci na całym świecie. Eleganckie wydanie nawiązujące do starych książek powoduje, że Bambi będzie idealnym prezentem zarówno dla dzieci, jak i rodziców, a nawet dziadków.

Pinokio

Pinokio to jedna z najbardziej wzruszających klasycznych historii. Przeżyj raz jeszcze niezapomniane przygody z pajacykiem, który mimo że jest drewnianą zabawką, musi zmagać się z ludzkimi słabościami, by w nagrodę za dobre postępowanie stać się prawdziwym chłopcem. 

Seria książeczek Disneya od Harper Collins Publishers jest pięknie wydana. Książeczki swymi kolorowymi ilustracjami zachęcają do oglądania i czytania. Format książki jest duży, także litery są w dużym formacie. Obrazki zaś, w ładny sposób ukazują całą czytaną historyjkę. W pierwszym momencie miałam wrażenie, że kartki są poplamione jednak jest to imitacja starego papieru. Obie propozycje chętnie są przeglądane przez moje dzieci, które jeszcze nie umieją czytać.

Dla mnie te opowiadania to powrót do przeszłości i na nowo poznawanie przygód Pinokia i Bambi. Córka bardzo polubiła te opowiadania, w związku z tym postanowiliśmy zabrać je ze sobą na wyjazd.

W serii klasycznych opowieści filmowych Disneya Seria Nostalgia ukazały się do tej pory:

 – Alicja w Krainie Czarów

– Zakochany Kundel

– Piotruś Pan

– Pinokio

– Król Lew

– Bambi

Znacie serię Nostalgia? Jakie były wasze ulubione bajki w dzieciństwie?

Logo Harper Collins

20 myśli na temat “Bambi, Pinokio, Seria Nostalgia

 • 19 sierpnia 2020 o 23:33
  Permalink

  Lubiłam wszystkie bajki i baśnie. Nie miałam swojej ulubionej albo nie pamiętam. Musiałabym mojej mamy spytać 🙂 Fajne są te książeczki, bardzo ładnie wydane.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2020 o 10:45
  Permalink

  Bardzo kocham wydania bajek w taki sposób, jednak uważam, że te dwa konkretne tytuły dzieci powinny czytać z dorosłymi. Za równo w Bambim jak i w Pinokiu mamy do czynienia, z rzeczami pozornie łatwymi do zrozumienia, ale pozostawiają pole do interpretacji.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2020 o 00:39
  Permalink

  Jestem przekonana, że wszyscy znają i uwielbiają bajki Disneya. Pamiętam, jak rodzice czytali mi je do snu. Dlatego tym bardziej cieszę się, że są one dostępne w nowym wydaniu specjalnie dla kolejnego pokolenia.

  Odpowiedz
 • 16 sierpnia 2020 o 23:27
  Permalink

  Uwielbiam takie książki i nawet mam pochowane w domu takie z moich młodzieńczych lat. Muszę wyjąć je dla synka teraz.

  Odpowiedz
 • 16 sierpnia 2020 o 12:51
  Permalink

  Kocham bajki Disneya i mam całą serię filmów na wideo jeszcze z dzieciństwa i książek, które uwielbiają moje dzieci.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2020 o 08:10
  Permalink

  pięknie wydane książeczki, to moje ulubione bajki. każde dziecko będzie zadowolone czytając lub słuchając tych opowieści

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2020 o 22:34
  Permalink

  Pamietam te książki jak byłam malutka teraz czas na synka

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2020 o 21:56
  Permalink

  Och, pamiętam te filmy Disneya! Są przepiękne, zwłaszcza Pinokio (za Bambim jakoś nie przepadałam). Muszę zakupić i pokazać te książeczki moim dzieciom.

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2020 o 09:49
  Permalink

  Uwielbiałam Alicję w Krainie Czarów, bo to w końcu moja imienniczka. 😀 Mój synek uwielbia jak mu czytam wieczorem, musimy się koniecznie zaopatrzyć w te bajki. 🙂

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2020 o 21:05
  Permalink

  Mój synek uwielbia Króla Lwa i Bambi więc z chęcią mu kupię! Oszaleje z radości 😉

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2020 o 20:54
  Permalink

  Kto nie pamięta tych bajek. Ja dos nie dawno czytałam je mojej córkę. Bajki dla każdego dziecka….

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2020 o 18:26
  Permalink

  Zarówno Bambi jak i Pinokio to moje dwie ulubione bajeczki 🙂
  A Pinokia czytałam w podstawówce, był moją lekturą szkolną 🙂

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2020 o 13:14
  Permalink

  Pinokio bardzo lubię w tej wersji i chętnie bym widziała tę książkę na mojej półce, co do Bambiego… jak dla mnie to zbyt smutna historia, ale oprawa przepiękna <3

  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2020 o 20:54
   Permalink

   Kto nie pamięta tych bajek. Ja dos nie dawno czytałam je mojej córkę. Bajki dla każdego dziecka.

   Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2020 o 12:57
  Permalink

  Mnóstwo ich miałam 😀 Do dziś mam swoje książeczki z Disneya, które miałam jako dziecko 😀 Będę musiała je wziąć, jak będę u dziadków następnym razem 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *