Zmiana, Jolanta Sad

Zmiana, czasem każdemu jest potrzebna do lepszego funkcjonowania. Jadem wystarczy taka niewielka, jednak nie wszystkim. Niektórzy, tak jak bohaterka książki Jolanty Sam “Zmiana” potrzebują porzucenia dotychczasowego życia i zaczęcia od początku.

Anna Dziewczyna znikąd, trochę zagubiona w dorosłej rzeczywistości, dostaje szansę na lepsze życie od losu i od mężczyzny, którego nie potrafi wyrzucić z pamięci od czasu ich pierwszego spotkania.

Nicolas Niezbyt arogancki, niezbyt władczy, ale samotny, mimo wielu życzliwych osób wokół siebie. Zdecydował się zaufać swojej intuicji i dziewczynie, która zawładnęła jego rozumem w kilka minut.

Młoda dziewczyna, Anna, która chce wszystko zacząć od nowa. Wyjeżdża do nowego miasta, jednak na stacji ginie jej walizka. Zdana jest tylko na siebie. Odpoczywając na ławce, policja zwraca jej uwagę. W ten sposób poznaje przyjaciela, który jej pomaga. Mija rok odkąd Anna cieszy się spokojem, nowym życiem. Pracuje u przyjaciółki. Zdaje się, że wszystko zaczyna się dobrze układać. Jednak lokal z zostaje sprzedany. Anna dostaje propozycje pracy od człowieka, którego spotkała w przeszłości. Nicolas składa jej propozycje pracy jako opiekunka jego ojca znajdującego się w śpiączce.

Nicolas to bogaty, choć samotny mężczyzna. W życiu ma wszystko, rządzi firmą ojca. Jest zauroczony Anna, jednak nie daje tego poznać po sobie.

Tych dwoje coś do siebie przyciąga. Jednak czy będą ze sobą na tyle szczerzy, otworzyć się przed sobą i wyznać prawdę?

Przyciągająca wzrok okładka. Elegancji mężczyzna i proste litery w tytule. Akcja toczy się w równomiernym, spokojnym tempie. Nie ma tutaj mowy o chaotycznych, niespójnych sytuacjach. Dwoje bohaterów, tak różnych, z bardzo odmiennych światów. Jednak jest coś , jakaś tajemnicza siła ich do siebie przyciąga.

Książka z gatunku literatura obyczajowa, romans. Moim zdaniem jest to bardziej bardzo ciekawa propozycja obyczajowa z małą ilością romansu, mi bardzo odpowiadała. Pisana lekko, czułam, że jestem w świecie głównej bohaterki, przeżywam z nią każdą sytuację. Chciałam, aby wszystko w jej życiu zaczęło się układać. Aby w końcu była szczęśliwa, mimo trudnej przeszłości.

Miałam wrażenie, że zakończenie zostało urwane. Jednak nie, ona naprawdę się tak skończyła. Niespodziewanie, czuję niedosyt tej historii.

Lekka, przyjemna, czyta się ja naprawdę szybko i przyjemnie.

Wydawnictwo: WasPos

logo-ostatnie-prawidlowe-416x400.png

23 myśli na temat “Zmiana, Jolanta Sad

 • 19 kwietnia 2020 o 13:46
  Permalink

  Osobiście nie przepadam za takimi książkami, ale chyba się na nią słyszę. Zważywszy na to, że teraz mam dużo czasu na czytanie.

  Odpowiedz
 • 17 kwietnia 2020 o 22:47
  Permalink

  Takie książki to nie moje klimaty. Nie przepadam za nimi. Może by za to spodobałaby się mojej siostrze.

  Odpowiedz
 • 16 kwietnia 2020 o 22:14
  Permalink

  Czasem chciałabym przysiąść i poczytać książki, ale często nie potrafię się przełamać 🤭 Wolę ten czas poświęcić na co innego

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 23:19
  Permalink

  Ja takich lekkich książek unikam, wolę nieco inne lektury.

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 20:28
  Permalink

  Zmiany w życiu są potrzebne! Bardzo ciekawa propozycja 🙂 pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 20:15
  Permalink

  Czasem też mam ochotę rzucić wszytsko i rozpocząć coś od nowa, ale teraz to nawet strach 🙂

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 17:25
  Permalink

  Choć rzadko sięgam po takie serie, to skusiłaś mnie tym, że nie ma tu przede wszystkim romansu, a jest obyczajówka. Właśnie takie książki lubię.

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 17:12
  Permalink

  romanse to niestety nie moja bajka, jednam polecę ją mojej siostrze bo ona uwielbia takie historie 🙂

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 14:23
  Permalink

  Niestety nie przepadam za obyczajówkami. Tematyka też jakos mnie nie zaciekawia, więc tym razem sobie daruję 🙂

  Biblioteka Feniksa

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 13:36
  Permalink

  Często sięgam po tego typu książki, bo pomagają mi się niesamowicie zrelaksować. Teraz, kiedy przymusowo musimy siedzieć w domu czytam bardzo dużo, więc chętnie poznam tę historię.

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 13:04
  Permalink

  ciekawa książka , podoba mi tytuł . Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2020 o 17:21
   Permalink

   Kojarzę tę książkę ze strony wydawnictwa. Przez moment zastanawiałam się czy by jej nie przeczytać. Ale z braku czasu zrezygnowałam.

   Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 12:45
  Permalink

  Nie przepadam za książkami, w których pojawia się choć odrobina romansu. Za szybko się nudzę przy nich. Ale może kiedyś po nią sięgnę, bo jednak jest w niej coś przyciągającego.

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 12:39
  Permalink

  Nie zawsze można zacząć wszystko odnowa, nie raz przeszłość potrafi wrócić w niw oczekiwanym momencie. Losy bohaterki są bardzo ciekawe. Myślę, że do przeczytania.

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 12:24
  Permalink

  Bardzo chętnie bym ją przeczytała 🙂 Lubię takie obyczajówki z romansem w tle 😉 Tylko nie lubię gdy nie ma konkretnego zakończenia, lubię wiedzieć jak się historia kończy, nie lubię domysłów…

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2020 o 11:08
  Permalink

  Nie przepadam za takimi książkami, ale od czasu do czasu sięgam po romanse, by wyluzować umysł 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *