Wielka księga kwiatów, Zommer Yuval

Kwiaty, któż ich nie kocha. Ja jestem wielką ich fanką, moje dzieci też je lubią. Do naszej biblioteczki niedawno trafiła piękna książka od wydawnictwa Wilga, czyli Wielka księga kwiatów autorstwa Zommer Yuval.
Wielka księga kwiatów

Świat roślin pełen jest tajemnic i zagadek. Na przykład jak kwiaty wabią zapylające je owady? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród kwiatów są drapieżniki? Wielka księga kwiatów to prawdziwa skarbnica wiedzy o świecie kwiatów w której znajdą się odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące kwiatów z różnych stron świata. Czytelnicy dowiedzą się dlaczego rosną, jak się rozmnażają, z czego się składają. Zdobywaj wiedzę. Poznawaj fakty i ciekawostki, oglądaj piękne ilustracje i baw się w szukanie szczegółów. Poza dużą dawką wiedzy książka zawiera piękne ilustracje, które pomogą dzieciom zapamiętywać nowe fakty i informacje.

Wielka księga kwiatów
Wielka księga kwiatów

Wielka księga kwiatów jest książką przeznaczoną dla dzieci powyżej 6 roku życia. Jednak musze powiedzieć, że dla mnie dużego fana ogrodnictwa jest ona bardzo ciekawa. Wydana w dużym formacie w twardej okładce. W środku skrywa masę wiedzy o kwiatach, nie tylko tych nam znanych, ale także egzotycznych. Znajdują się tam ciekawostki oraz praktyczne wskazówki jak rodzą się kwiaty. Które należą do gatunku trujących, czy też jakim sposobem kwiaty mają barwy.

Niektóre ze stron są pionowe, a piękne ilustracje tylko przyciągają wzrok małego miłośnika kwiatów. Moja córka podobnie jak ja fascynuje się kwiatami, dlatego ta książka jest dla niej idealna. Poznaje dzięki niej jeszcze bliżej przyrodę.

Wydawnictwo Wilga

20 komentarzy do “Wielka księga kwiatów, Zommer Yuval

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *