The Darkest Temptation, Danielle Lori

Każda córka dla swojego ojca jest oczkiem w głowie. Tak też jest w przypadku głównej bohaterki książki The Darkest Temptation. Jednak czy na pewno?

The Darkest Temptation

Myślała, że jest jej ideałem. Okazał się potworem.

Mila od zawsze była przykładną córką i robiła dokładnie to, czego od niej oczekiwano. Zaczęła nawet spotykać się z mężczyzną, o którym jej ojciec miał bardzo dobre zdanie. Jednak to życie z każdym dniem coraz mocniej ją męczyło. Oczekiwania, czyjeś marzenia, nie jej.

Ale najgorszy był fakt, że jej ukochany tata wciąż wyjeżdżał do Rosji załatwiać tajemnicze sprawy i nigdy nie mówił, co tak naprawdę się dzieje. Mila wiedziała, że urodziła się w tym kraju, dlatego chciała dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Zmęczona ciągłą nieobecnością ojca i brakiem odpowiedzi na nurtujące pytania kobieta robi to, o czym zawsze marzyła: leci do Moskwy. Kiedy jest już na miejscu, udaje się pod adres, który wcześniej znalazła w domu.

Wkrótce poznaje mężczyznę zupełnie innego niż ci, których do tej pory spotykała. Ten ma tatuaże na rękach, tajemnicze oczy i z niezrozumiałych powodów przyciąga ją jak magnes.

Jednak dziewczyna szybko się dowie, że naiwne serce nie rozpoznało zagrożenia. Nowo poznanemu mężczyźnie daleko do ideału. Jest królem mafijnego podziemia i właśnie w jego ręce wpadło cenne trofeum.

Bogate życie w stanach i długa nieobecność ojca niepokoją Mile. Po osłoną nocy postanawia uciec ochroniarzowi i wyjechać do Rosji. Jej chęć zobaczenia się z ojcem jest duża, jednak po drodze czekają na nie nie zawsze przyjemne niespodzianki. Szukając schronienie i uciekając przed napastnikiem trafia do tajemniczego domu, gdzie jej pomagają. Trafia tam na mężczyznę o tajemniczym i intrygującym spojrzeniu. Jednak czy okaże się on wybawieniem Mili? Może dziewczyna będzie stanie się celem mafii?

The Darkest Temptation to trzeci tom serii Made. Czytając poprzednią część dobrze spędziłam przy niej czas, podobnie jest z tą częścią. Autorka potrafi wprowadzić tajemniczość do całej historii, przez co czyta się ja dobrze. Odkrywanie każdej tajemnicy i bliższe poznanie głównych bohaterów jest intrygujące. Ukazane historie widzimy oczami dwojga głównych bohaterów Mili i Ronana. Świat mafii i mrocznych klimatów bardzo tutaj dominuje, jednak nie jest kluczowa. Główny aspekt są bohaterowie, który mimo niechęci do siebie z czasem potrafią darzyć się uczuciem.

Jeli nie czytaliście poprzednich tomów, możecie śmiało przeczytać ten bez tej wiedzy. Mamy w niej nawiązanie do poprzednich, jednak nie jest ono znaczące w tej historii.

14 komentarzy do “The Darkest Temptation, Danielle Lori

 • 24 lipca 2021 o 11:44
  Permalink

  To dobrze, że można czytać bez znajomości poprzednich tomów, bo nie znam ich, ale ten chętnie przeczytam.

  Odpowiedz
 • 22 lipca 2021 o 16:06
  Permalink

  Niestety nie jestem fanką książek mafijnych – kompletnie nie umiem się w nich odnaleźć. Więc sobie ją odpuszczę 😉

  Odpowiedz
 • 21 lipca 2021 o 11:55
  Permalink

  Mafijne książki bardzo lubię czytać. Często są zaskakujące. Ten tytuł z pewnością pojawi się w moich zasobach książkowych.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2021 o 19:02
  Permalink

  Bardzo fajnie zapowiada się ta książka. Uważam, że i ja skusze sie na nią. Fabuła bardzo mnie przekonała. Oj będzie moja.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2021 o 18:45
  Permalink

  Już jakiś czas nie przeczytałam ksiazki, która byłaby dla mnie naprawde ideana. Może skusze się na tą. Czemu nie.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2021 o 17:28
  Permalink

  Okładka mi się podoba, ale niestety książka nie jest dla mnie. Nie przepadam za wątkami mafijnymi.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2021 o 14:02
  Permalink

  Okładka przyciąga uwagę i robi wrażenie 🙂 Czuję, że to byłaby dla mnie świetna lekturka 🙂

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2021 o 22:43
  Permalink

  historia (jak i cała seria) zupełnie nie dla mnie, ale wiem komu polecę 🙂

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2021 o 19:17
  Permalink

  Jeszcze nie czytałam nic tej autorki, o serii czytałam kilka pochlebnych recenzji. Jednak jakoś nie miałam czasu się za nią zabrać 🙂

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2021 o 15:41
  Permalink

  Uwielbiam tę serię 🙂 Jak wiesz jestem jednym z patronów medialnych tej sagi i bardzo cieszę się, że miałam taką okazję 🙂 Danielle Lori stała się jedną z moich ulubionych autorek 🙂

  Odpowiedz
  • 20 lipca 2021 o 09:39
   Permalink

   Super że nie zagubimy się jeśli nie przeczytamy wcześniejszych tomów trn opowieści. To mnie zachęciło. Dzięki za recenzje

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *