Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat, Sylwia Majcher

Ekologia i środowisko, w którym żyjemy to tematy coraz bardziej ważne. Nasza planeta ewidentnie potrzebuje naszego wsparcie, aby służyć nam jak najdłużej w takiej postaci jaką ją znamy. Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat to przewodnim o ekologii dla najmłodszych.
Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat

Rola ekologii staje się coraz ważniejsza w naszym życiu. Nie ma lepszego sposobu, aby pomóc przyrodzie, jak już od najmłodszych lat uczyć dzieci zachowania proekologicznego. Dzięki temu w przyszłości każdy z nas może stać się ekobohaterem.

W książce “Jestem eko” znalazła się potężna dawka wiedzy ekologicznej w dynamicznej i interesującej dla dzieci formie: ciekawostki, wyzwania, doświadczenia, porady. Poruszane w książce tematy to między innymi: oszczędzanie wody, recykling, niemarnowanie żywności, ograniczanie zakupów, globalne ocieplenie, smog. Przewodnikami po świecie ekologii są planeta Ziemia oraz rodzeństwo – chłopiec i dziewczynka z którymi z łatwością utożsami się czytelnik w wspólnie pokonają drogę do stania się ekobohaterem. Autorką książki jest dziennikarka zajmująca się tematem ekologii i propagatorka stylu życia Zero Waste Sylwia Majcher.

Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat
Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat
Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat

Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat to pięknie wydana książeczka dla dzieci w wieku od 6 lat. Jednak osobiście stwierdzam, że jest to propozycja obowiązkowa także dla dorosłych. A to dlaczego? Już wszystko wyjaśniam.

Głównymi bohaterami, którzy przeprowadzają nas przez świat zdrowej i czystej planety jest rodzeństwo, Nadia i Paweł. W środku znajdziemy nie tylko kolorowe informacje, ale także garść przydatnej wiedzy o naszej planecie. Zaczynając od mieszkańców ziemi przez etapy powstawania gazu cieplarnianego. Każdy z nas z pewnością zauważył, że znane nam cztery pory roku zanikają, w książce mamy wyjaśnione tego przyczynę. Kolejnym aspektem poruszanym w książce, są śmieci. Rodzeństwo pokazuje nam jak ważna jest ich segregacja oraz jak można niektóre z nich przerobić. Poruszanych jest tutaj wiele więcej tak ważnych tematów, które mogą uratować naszą planetę.

Każde dziecko może podpisać pakt z obietnicami dla ziemi.

Temat ekologii poruszany jest w ostatnich latach, bardzo często. Nie tylko w szkołach czy telewizji. Także w życiu codziennym staramy się uświadamiać dzieci jak ważna jest nasza planeta i jak cenne jest życie na niej. Myślę, że jest to książka naprawdę ważna i cenna w wiedzę.

Wydawnictwo Wilga

17 komentarzy do “Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat, Sylwia Majcher

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *