Syn mafii, Samanta Louis

Romans z mafią w tle. Mam wrażenie, że takich historii w świecie książek jest coraz więcej. I dobrze bo mnie ine bardzo interesują. Chętnie odkrywam nowych autorów i ich twórczość. Ostatnio bardzo mnie ona zaskakuję. Naprawdę. Fantazja jaką mają do pisania tych historii jest rewelacyjna. Nową autorką, którą ostatnio poznałam jest Samanta Louis.

Miłość. Tajemnica. Zdrada. Śmierć.

Salvatore Costello, dziedzic najbardziej wpływowej rodziny mafijnej, wraca do Nowego Jorku, aby przejąć stołek po nieżyjącym ojcu. Poniekąd, ponieważ jest jeszcze coś, czego pragnie równie mocno – Audrey Davis, kobieta strzegąca tajemnicy, która połączy nowojorską Cosa Nostrę z sycylijską mafią. Kiedy Sal pojawia się w klubie swojego kuzyna, aktualnie pełniącego funkcję bossa rodziny Costello, spotyka tam Audrey. Kobieta ma słabość do Salvatorego, ponieważ osiem lat wcześniej, kiedy dopiero wkraczali w dorosłość, darzyła go wielkim uczuciem. Niestety ich drogi niespodziewanie się rozeszły. Życie Audrey u boku Lorenza nie należy do łatwych. Socjopatyczny capo traktuje kobietę jak swoją własność, chociaż ta nie należy do niego, nie stroni też od przemocy. Nie ma pojęcia, że wkrótce przyjdzie mu za to zapłacić. Gdy Audrey trafia do rezydencji Costello, rozpoczyna się gra o władzę, w której dziewczyna staje się znaczącym pionkiem. Sal, aby odzyskać ukochaną i na nowo ją w sobie rozkochać, jest w stanie zrobić wszystko, jednak nie może zapomnieć o tym, jak ważną osobistością jest w półświatku.

Myślę, że nie będą zdradzać Wam więcej szczegółów książki. Opis z tyłu okładki jest wystarczająco obszerny. Powiem o moich wrażeniach po przeczytaniu Syna mafii Samanty Louis. A są one powiem wasz zaskakujące. Historia jest zwariowana, zaskakująca, sytuacje zmieniają się diametralnie. Charakter głównych bohaterów mogę powiedzieć, że jest do siebie podobny. Obydwoje mają chwile wybuchowych emocji. Obydwoje mimo swojej całej złości i niechęci do siebie nadal darzą się uczuciem. Widać, że przeszłość nie daje im spokoju.

Myślicie, że to kolejny romans mafijny? Otóż nie. Ta historia jest inna od tych które do ej pory poznałam. Tutaj mamy silnych bohaterów. Nikt nie daje się zastraszyć drugiej osobie.

Dialog i postaci są tak wciągające w całą tę historie, że trzeba zarezerwować sobie cały wieczór na książkę. Nie będziesz ciała jej odłożyć, nim nie skończysz i nie poznasz całej historii do końca.

Bez wątpienia Samanta Louis stała się jedną z niewielu moich ulubionych autorek. Ja już nie mogę doczekać się dalszych losów Salvatore i Audrey.

logo-ostatnie-prawidlowe-416x400.png

Wydawnictwo WasPos

37 myśli na temat “Syn mafii, Samanta Louis

 • 20 kwietnia 2020 o 19:17
  Permalink

  Bardzo lubię wszelkie książki z motywem mafijnym. Dodatkowo Twoja recenzja bardzo zachęca, dlatego też ta książka ląduje na mojej liście do przeczytania! 🙂

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2020 o 18:23
  Permalink

  Okładka zdecydowanie dużo mówi o tym, jaka będzie to książka.

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2020 o 22:18
  Permalink

  Chyba jest wysyp tych książek, ciągle teraz widzę takie mafiowe książki 😂 Ale póki co ich nie mam ochoty czytać 😉

  Odpowiedz
 • 8 kwietnia 2020 o 12:37
  Permalink

  Książka robi furorę, znajduję w top liście wszystkich księgarni oraz lubimyczytac, więc ta książka musi być warta poznania.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2020 o 18:22
  Permalink

  takie wciągające książki na wieczór to bardzo lubię. Muszę ją koniecznie przeczytać

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 16:47
  Permalink

  Miałam okazję przeczytać przedpremierową zapowiedź tej książki, a teraz twoja recenzja. Jestem już pewna, że sięgnę po tą książkę.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 15:10
  Permalink

  Gdzies już czytałam zapowiedź tej książki, jakoś nie wpadła mi w głowę.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 14:54
  Permalink

  Oj kusi ta okładka 😀 książka wydaje się być w naszym guście!

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 13:27
  Permalink

  Nie widziałam tej książki wcześniej, nie czytałam, ale faktycznie od razu nasunęło mi się skojarzenie, że to książka mafijna 😉

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 12:54
  Permalink

  Ta ksiażka mnie intrsuje od samego początku

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 11:55
  Permalink

  Bardzo się cieszę, że książka Ci się podobała. Mój blog objął ją patronatem medialnym. Mi też ta historia się podoba i jestem ciekawa co będzie w drugiej części.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 11:12
  Permalink

  Nie przepadam za klimatami mafijnymi. Próbowałam ostatnio obejrzeć 365 dni, ale odpadłam po 5 minutach 🙂 Po ta książkę też raczej nie sięgnę.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 09:28
  Permalink

  Słyszałam o tej książce i z dniem premiery zastanawiałam się czy ją zamówić, ale na razie zrezygnowałam. Na pewno ją przeczytam, ale może w nieco luźniejszym okresie.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2020 o 02:43
  Permalink

  Przyznam, że mnie zaciekawiłaś, nawet mimo że to nie do końca moje klimaty.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2020 o 20:19
  Permalink

  Pierwszy raz spotykam się z nazwiskiem tej autorki, nie znałam dotychczas. Ciekawa jestem jak by mi się spodobała ta książka 😉

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2020 o 13:14
  Permalink

  Zwykle nie czytuję erotyków i romansów, jednak tu pociąga mnie świat mafii. Lubię takie opowieści, więc z chęcią sięgnę po propozycję czytelniczą.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2020 o 09:46
  Permalink

  żałuję, że jej nie mam, znalazłabym czas na czytanie ale nie mam co bo biblioteki zamknięte a ja rzadko kupuję książki

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2020 o 08:03
  Permalink

  Lubię książki z mafią w tle. Zawsze są zaskakujące i nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać. Mocno mnie zainteresowałaś tą książką i chętnie ją przeczytam.

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2020 o 22:29
  Permalink

  Takiego rodzaju książki to nie moje klimaty, ale może spodobałaby się mojej siostrze. Będę musiała jej pokazać.

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2020 o 20:50
  Permalink

  Ostatnio czytałam świetny reportaż (Gomorra) i bardzo spodobały mi się takie klimaty. Ale wiadomo – reportaż to co innego, niż ta książka. I nie powiem – chyba wolałabym przeczytać coś mniej opartego na faktach.

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2020 o 14:37
  Permalink

  Ta książka mnie zainteresowała jak tylko po raz pierwszy o niej usłyszałam. Czekam, aż mój egzemplarz do mnie przyjedzie i nie mogę się doczekać 🙂

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2020 o 13:48
  Permalink

  Ostatnio oglądałam wiele ciekawych seriali o mafii i myślę, że książka tez by mi się spodobała w tych klimatach.

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2020 o 12:37
  Permalink

  Szczerze mówiąc nie słyszałam o tej książce. Może kiedyś po nią sięgnę. Jednak teraz tonę w swoim stosiku hańby.

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2020 o 12:30
  Permalink

  Książka wydaje się ciekawa, myślę że znajdzie się na mojej liście do przeczytania. 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *