I już jest astronomiczna jesień. Czujecie ją? U mnie już jakiś czas temu zagościły wieczorem ciepłe i aromatyczne herbaty. Ulubiony koc już wyjęty. Lubię takie klimatyczne wieczory z dobrą książką w ręku. Niedawno taki wieczór umilała mi lektura książki Agnieszki Lingas-  Łoniewskiej.

Polluks to drugi tom serii Bezlitosna siła, opowiadającej o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną przeszłość, która go prześladuje. To także historie kobiet, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn.

Na ringu zmienia się w bestię w ludzkiej skórze.

Po tym, co przeszedł w życiu, trudno mu uwierzyć, że ktokolwiek byłby w stanie go pokochać. Że mógłby chcieć go takiego, jakim jest – także z jego mroczną stroną.To dlatego Patryk „Polluks” Rotter od czułości woli szybki, brutalny seks. Bez bliskości, bez happy endów. Żyje tak samo, jak boksuje: bez litości, raz po raz dając się ponieść swoim demonom.

Od lat napędza go to samo pragnienie – żądza zemsty. Ale chociaż jest o krok od celu, nie może przestać myśleć o pewnej ciemnowłosej dziewczynie.Wszystko okazałoby się prostsze, gdyby to była po prostu kolejna laska na jedną noc. Ale to Martyna, współpracownica Kastora, jego najlepszego przyjaciela, bliższego niż brat. Która w dodatku sama przeszła przez piekło.

Wie, że powinien trzymać się od niej z daleka. Że jest dla niej zbyt niebezpieczny. Ale tak bardzo jej pragnie.

A co, jeśli… i ona pragnie jego? Czy oboje pozwolą sobie na tę miłość? I czy Martynie wystarczy sił, by pokonać jego demony?

Patryk to człowiek sukcesu, prowadzi swój bar, zajmuje się przygotowaniem nowej inwestycji. W podziemiach baru prowadzi nielegalne walki bokserskie, w których sam bierze udział. Jego życiem kieruje chęć ziszczenia człowiek, który wiele lat temu zniszczył  jego rodzinę. Od wielu lat przyjaźni się z Martyną, asystentką i przyjaciółką, najlepszego przyjaciela Kastora.  Nigdy nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony kobiet. Jednak to Martyna, przy niej czuje coś więcej. Nigdy Jej nie traktował jak pozostałe kochanki. Przy niej staje się innym człowiekiem.  Patryk to człowiek o dwóch twarzach i obliczach.

Martyna prowadzi fundację, która pomaga kobietom bitym przez mężczyzn. To właśnie jej przeszłość i były mąż który się nad nią znęcał, popchnęła ją do złożenia fundacji i pomagania kobietom. Wieczory spędza z przyjaciółmi w barze Patryka. Znają się wiele lat, zawsze coś ich do siebie przyciągało, jednak żadne nie maiło na tyle odwagi aby zrobić pierwszy krok. Coś jednak się zmienia, Martyna wie że Patryk skrywa tajemnice, chce pomóc mu się otworzyć przed nią.

Czy Martyna jest w stanie Go zmienić? Czy odważy się wyjawić jej prawdę o swojej przeszłości?

 

Po pierwszej części serii Bezlitosna siła którą przeczytałam i recenzję macie tutaj  spodziewałam się więcej emocji w tej części. Nie mówię, że książka jest zła bo podobała mi się. Jedynie akcja jak dla mnie za szybko się potoczyła. Nie ma tu dużych momentów zaskoczenia, jakiejś większej niespodzianki. za mało.  Owszem jest tutaj romantyzm, wielka miłość i namiętność.  Jednak oczekiwałam wolniejszego rozwoju sytuacji pomiędzy głównymi bohaterami.

Bohaterowie mają swoje zawiłe sekrety, to dwa skomplikowana charaktery które ukształtowała przeszłość i trudne wydarzenia w życiu. Jednych trudne doświadczenia umacniają, drudzy zamykają je w sobie i od nich uciekają. Jednak nikt nie jest w stanie wymazać ich z przeszłości. Powracają w snach czy najmniej oczekiwanych momentach życia. Dilerka emocji pokazała jak niektórzy radzą sobie z przeszłością.

Spotkaliście się z serią ” Bezlitosna siła” Agnieszki Lingas – Łoniewskiej?

37 thoughts on “Polluks. Bezlitosna siła, Agnieszka Lingas-Łoniewska”

  1. Nie znałam tej ksiazki. W ogole czytam zbyt mało książek polskich autorów. Chętnie po nią sięgnę w te jesienne wieczory 🙂

  2. Nie znam tej serii. 🙂 Ja ostatnio czytam głównie książki psychologiczne. Mam fazę na książki o depresji i terapii… Cóż, sama na to choruje więc tym bardziej chce zgłębić temat.

  3. Sama mam w planach tę książkę, a Twoja recenzja sprawiła, że chcę ją tym bardziej przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *