Pomimo zakończonego okresu świątecznego, ja pozostaje nadal w klimacie świąt. Wszystko za sprawą książek z serii #zaczytanychświąt Wydawnictwa Czwarta Strona. “Podaruj mi szczęście” Lidii Liszewskiej i Roberta Kornackiego to kolejna propozycja, w której pojawia się świąteczny wątek.

W ten mroźny, zimny, grudniowy wieczór czyjaś dawno zgasła iskra zadrgała znów jasnym, kojącym blaskiem.

Święta spędzone na Mazurach w gronie najbliższych są jak z bajki. Zimowe krajobrazy, drzewa przysypane śniegiem i długie spacery z dala od zgiełku miasta. Czy w takim miejscu każdy ból zostanie ukojony? W tym roku córki Kosmy szykują dla niego niezwykłą niespodziankę. To będzie niepowtarzalny wieczór pełen miłości, wspomnień i wzruszeń. Bo czas spędzony z ludźmi, których kochamy, to najcenniejszy prezent.

 

Podaruj mi szczęści jest kontynuacją serii książek autorów Lidii Liszewska i Roberta Kornacki. Dla mnie jednak jest to pierwsza książka tego duetu.  Choć głównymi bohaterkami  są córki Kosmy, to w każdym rozdziale poznamy zarówno członków rodziny jak i przyjaciół rodziny.  Choć każdy z nich żyje własnym życiem, to jednak w pewien sposób są sobie bliscy.  Każda posta, każdy rozdział pokazuje z jakimi problemami borykają się bohaterowie. Widzę, że są bardzo podobni do otaczającego świata. Znalazłam w nich nawet kilka osób z mojego otoczenia, może nie mili identycznych przeżyć jak ci w książce, ale widzę podobieństwo. Dokładnie ukazane są problemy,  złe jak i dobre chwile.

Książka Lidii Liszewska i Roberta Kornacki to ciepła opowieść, w której jest mało tematyki świąt. Oczekiwałam tych momentów więcej.  Święta tutaj znajdziemy tylko w końcowej części. Mi osobiście ta propozycja udowodniła jakie potrafią być sile więzy rodzinne i nie tylko. Związani z rodziną Kosmy przyjaciele też są oddani przyjaźni, może czasem bardziej nić rodzina.  Dla mnie jest to historia o prawdziwej miłości bliskich sercu osób, przyznam się że kilka razy naprawdę się wzruszyłam.  Mimo iż jest to czwarta część duetu, bez obaw się w niej odnalazłam.

Historia o ludzkich problemach, o smutkach i miłości.

Znalezione obrazy dla zapytania czwarta strona

 

33 thoughts on “Podaruj mi szczęście, Lidia Liszewska, Robert Kornacki”

 1. jak dla mnie poprzednie były znacznie lepsze, a chyba najbardziej bolesna była dla mnie wiadomość o śmierci Matyldy. Wiem, wiem to nie ta część jednak no szkoda. To już nie to!

 2. Czytałam tę ksiazkę i naprawdę byłam bardzo zaskoczona zakończeniem, liczyłam na zupełnie inne 😉

 3. Od kiedy tylko była znana data premiery zapragnęłam mieć tą książkę. Uwielbiam powieści z motywem świąteczny. Niestety, nie udało mi się jej zdobyć.

 4. Ja w tamtym roku zaopatrzyłam się w tak dużo książek świątecznych, że już nie wiem, kiedy to przeczytam 😉

 5. Myślę, że ta ksiązka mogła by mi się spodobać ale nie porwać. Lubię czasem usiąść i się “odmóżdżyć” przy tego typu lekturze.

 6. Szkoda, że w książce jest tak mało świątecznych momentów. Patrząc na okładkę spodziewałabym się książki pełnej świątecznej magii

 7. U mnie klimat ucieka po pierwszej pełni w nowym roku (ma to związek z moimi wierzeniami) jednak fajnie że u ciebie nadal trwa. Propozycja bardzo kusząca w końcu świątecznych książek nigdy za wiele.

 8. Ja i książki typowo świąteczne niespecjalnie się lubimy. Tylko dla niektórych autorów jestem gotowa zrobić wyjątek, jednak to niestety nie dotyczy tych autorów.

 9. Bardzo ciekawa recenzja, jednak książka zupełnie nie wpisuje się w moje gusta czytelnicze 😉

 10. W swojej kolekcji nie mam ani jednej książki do Czwartej Strony. Ale nic straconego. Widziałam kilka zapowiedzi, które mnie interesują.

 11. Jestem fanką kryminałów i książek sensacyjnych / szpiegowskich, ale od czasu do czasu lubię się oderwać od swoich ulubieńców. Nie znam twórczości Lidii Liszewskiej i Roberta Kornackiego, ale z tego co piszesz “Podaruj mi szczęście” zdaje się być dosyć lekko napisaną książką. Mam kilka pozycji w zanadrzu, ale postaram się znaleźć miejsce i dla tej książki. Trzeba przecież spróbować czegoś nowego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *