Pocztówki, Agnieszka Lis

Przenieść się w ten szary, deszczowy dzień na wiosenny wyspy Kanaryjskie. Oj tak ja chce bardzo. Choć lubię tę naszą złotą polską jesień to kolejny szary dzień nie poprawia mi humoru. Postanowiałm dlatego przenieść się w cieplejsze miejsce. Pomogła mi w tym książka Agnieszki Lis “Pocztówki”

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce jest szaro i zimno, wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże, piękne widoki, hotel all inclusive. Żyć, nie umierać!

A jednak i w słonecznym raju nie zawsze może być idealnie. Trudno powstrzymać się od złośliwych komentarzy, widząc turystkę w zbyt skąpym stroju czy małżeństwo objadające się w hotelowej restauracji. Gdy okazuje się, że przewodnik testuje nową trasę, w której nie ma ani widoków ani wygód, maski opadają – do głosu dochodzą najgłębiej skrywane sekrety i ukrywane latami kłamstwa. Bohaterowie będą zmuszeni spojrzeć w głąb siebie i odkryć swoje prawdziwe ja.

W książce “Pocztówki ” poznajemy bohaterów trzech bardzo różnych rodzin. Agata, Darek i ich nastoletni syn Kacper. Z zewnątrz idealna rodzina. Żona spełnia się zawodowo, mąż prowadzi własny biznes i syn niesprawiający większych problemów. Sandra, Luiza i Patrycja pokolenie trzech kobiet. Matka sama wychowywała córkę, która również sama wychowuje córkę. Julita i Zbyszek idealna bezdzietna para, mąż zrobi wszystko dla ukochanej żony. Od początku wiemy, że każda z tych rodzin jest inna. Każda ma swoje małe sekrety i problemy. Wszyscy spotykają się po przybyciu na wymarzone wakacje na Wyspach Kanaryjskich. W pierwszym momencie okazuje się, ze nie mają zapewnionego opiekuna grupy, że ich hotel jest gdzie indziej niż współpasażerów z samolotu.

Czy wycieczka Last minut okaże się dla nich udręką? Czy z pozoru idealne rodziny wyjawia swoim najbliższym co im leży na sercu?

 

” Pocztówki” Agnieszki Lis to iście wakacyjna opowieść. Z pewnością nie jedna z Was słyszała o zachowaniach polaków na wakacjach, z pewnością nie jedna widziała jak się zachowuję.  Pod z pozoru idealną wycieczką na ciepłą wyspę, każdy z bohaterów skrywa swoje tajemnice.  To właśnie ukazuje autorka. Każdy nie ważne w jakiej idealnej rodzinie żyje ma swoje problemy, którymi nie chce obarczać drugiej bliskiej osoby.  Ukazuje że choć człowiek jest w stanie żyć do pewnego momentu z problemami, to jednak przychodzi taki czas kiedy wszystkie sprawy kumulują się i po prostu wybuchamy. W książce ukazany jest ten :wybuch emocji” i jakie jest zaskoczenie kiedy to obce sobie osoby z różnych środowisk potrafią się zrozumieć i wesprzeć.

Książka “Pocztówki” urzekła mnie bardzo/ Były momenty kiedy miałam już dość niektórych bohaterów ale też momenty humorystyczne przy których sama uśmiechałam się do książki.  Żałuję tylko, że nie przeczytałam jej wcześniej.

Lubicie książki o tematyce wakacyjnej? Jak spędzacie jesienne wieczory?

Znalezione obrazy dla zapytania czwarta strona wydawnictwo

33 myśli na temat “Pocztówki, Agnieszka Lis

 • 22 października 2019 o 19:50
  Permalink

  Czytałam kilka książek tej autorki, zawsze wprawiała mnie w taki nostalgiczny nastrój.

  Odpowiedz
 • 14 października 2019 o 17:08
  Permalink

  Ooo, ciekawe, nie spotkałam się jeszcze z książką o takiej tematyce

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 20:27
  Permalink

  Podoba mi się wątek w tej książce. Poczytam, gdy znajdę trochę czasu 🙂

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 15:50
  Permalink

  Moja mama dostanie książkę pod choinkę w tym roku 🙂

  Odpowiedz
 • 13 października 2019 o 12:23
  Permalink

  Zaciekawiła mnie ta książka. Lubię taką tematykę. Zapisałam ją sobie.

  Odpowiedz
 • 11 października 2019 o 06:49
  Permalink

  Zima to dobry czas na czytania książek gdzie akcja rozgrywa się w ciepłych miesiącach lub miejsach

  Odpowiedz
 • 10 października 2019 o 13:48
  Permalink

  Przenioslabym się znow w wakacyjny czas ,ale teraz to tylko z tą ksiązka.

  Odpowiedz
 • 8 października 2019 o 21:34
  Permalink

  Bardzo denerwują mnie polskie imiona w książkach- sama nie wiem czemu, pozycja raczej nie dla mnie :/

  Odpowiedz
 • 8 października 2019 o 19:39
  Permalink

  Lubię taką tematykę i to nie tylko w wakacje. Myślę że teraz kiedy wieczory są długie chętnie bym sięgnęła po tą książkę choć by nawet po to by powrócić wspomnieniami do wakacji.

  Odpowiedz
 • 8 października 2019 o 16:51
  Permalink

  Wyspy Kanaryjskie zimą to fajna opcja, więc fakt, że to w tym miejscu toczy się akcja, zachęca do sięgnięcia po tę książkę 🙂

  Odpowiedz
 • 8 października 2019 o 15:38
  Permalink

  Ehh tematyka wakacyjna tak nie odlegla a za nami. Z chęcią przeczytam.

  Odpowiedz
 • 8 października 2019 o 11:42
  Permalink

  Bardzo lubię takie wakacyjne książki. NA zimę jak znalazł, można nimi przywołać odrobinę wakacji. Piękna okładka <3 Chętnie przeczytam.

  Odpowiedz
 • 8 października 2019 o 06:13
  Permalink

  W jesienne wieczory uwielbiam usiąść z kubkiem gorącej czekolady lub herbaty i książka. O tej wcześniej nie słyszałam, jednak chętnie po nią sięgnę i przeczytam.

  Odpowiedz
 • 7 października 2019 o 23:43
  Permalink

  Ciężko będzie czytać książki o tematyce wakacyjnej, mimo że teraz zimna jesień.. :/

  Odpowiedz
 • 7 października 2019 o 18:08
  Permalink

  Tęsknie za wakacjami i chętnie przeczytałabym tą książkę ze względu własnie na klimat. Okładka również mi się spodobała!

  Odpowiedz
 • 7 października 2019 o 15:19
  Permalink

  Przyjemnie jest przenieść się za pośrednictwem książki w inny świat, miejsce, grupę ludzi. Mile widziane chwile relaksu. 🙂

  Odpowiedz
 • 7 października 2019 o 14:37
  Permalink

  Tęsknię za wakacjami, więc chętnie przeniosę się do nich chociaż w ksiażkach 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *