Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków

Nauka nie czasem bywa trudna dla dzieci. Czasem trudno jest zrozumieć niektóre pojęcia i zagadnienia. Każdy rodzic wie, ze najlepszym sposobem jest nauka przez zabawę. Ciekawym rozwiązaniem jest nauka przez oglądanie obrazków , wówczas szybciej przyswajamy wiedzę.
Myśli które zmieniły świat. Karol Darwin O powstawaniu gatunków

Dlaczego nie umiemy ruszać uszami Ile jest prawdy w stwierdzeniu, że człowiek pochodzi od małpy Czy to możliwe, że dawniej koń zamiast kopyta miał cztery palce Karol Darwin zadawał sobie podobne pytania. A w poszukiwaniu odpowiedzi wyruszył statkiem w pełną niebezpieczeństw podróż dookoła świata. Jego odkrycia wywołały wielką awanturę wśród naukowców. Czego takiego dowiedział się Darwin Bo każdy może być bystrzakiem!

Dzieci są w stanie zrozumieć więcej, niż nam się wydaje. Po prostu dorośli nie potrafią wytłumaczyć pewnych rzeczy w prosty sposób.

Książki w serii Myśli, Które Zmieniły Świat to imponująco wydane picturebooki, które przybliżają dzieciom trudne zagadnienia i pokazują, jaką fascynującą przygodą jest nauka.

Myśli które zmieniły świat. Karol Darwin O powstawaniu gatunków

Karol Darwin jest uważany za jednego z najwybitniejszych uczonych w historii świata. W 1859 roku opublikował swoje najsłynniejsze dzieło “O powstaniu gatunków droga wyboru naturalnego”, które otworzyło ludziom oczy na niewiarygodne bogactwo życia na Ziemi. Przedstawił w niej swoją teorię ewolucji oparta na dobrze naturalnym, która do dzisiaj pozostaje najlepszym wyjaśnieniem opartym na naukowych dowodach, w jaki sposób gatunki się rozwijają i zmieniają.

Myśli które zmieniły świat. Karol Darwin O powstawaniu gatunków

Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków to publikacja w bardzo dużym formacie, u nas nie mieści się na półce. Pięknie wydana książka z masą wiedzy nie tylko dla 9 letniego dziecka, ale także dla nas dorosłych. Książka ta przekazuję nam teorię wielkiego uczonego krok po kroku. Wyjaśnia między innymi takie teorie jak zmienność wewnątrzgatunkowa, czym jest instynkt czy modyfikacje gatunku.

Musze przyznać, że żałuję ze w czasach mojego dzieciństwa nie było takich książek. Ta propozycja jest dla mnie jak i dla mojej córki bardzo ciekawa. Sama gdybym w dzieciństwie miała taką książkę chętnie poznała bym bliżej biologię i przyjrzała się powstaniom gatunków roślin i zwierząt. Kwintesencją tej wiedzy są pięknie wykonane ilustracje, które przyciągają wzrok.

14 komentarzy do “Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *