Zwierzątko w domu to marzenie każdego dziecka. Prawda? U nas ten temat czasem cichnie, ale też są dni kiedy dzieci marzą o małym piesku w domu. Mały mopsik Peggy to bohater książeczka “Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” .  Sama okładka zachęca do poznania małego pieska.

Mopsik Peggy został porzucony przez swoją właścicielkę tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Na czas świąt trafia do rodziny z trójką dzieci, w tym Chloe, która jest fanką jednorożców. Peggy marzy o nowym domu i miłości, dlatego zrobi wszystko, by dziewczynka ją pokochała. Ale Chloe nie chce pieska – Chloe chce jednorożca. Czy Peggy znajdzie sposób na to, by stać się jednorożcem?

Główną bohaterkę Peggy poznajemy kiedy jest jeszcze malutka. Opiekuje się nią mam i towarzyszy jej rodzeństwo. Mama tłumaczy swoim dzieciom, ze niedługo trafią do nowych domów i właścicieli. Peggy marzy o miłej pani które będzie lubiła się z nią bawić. Jednak rzeczywistość dla małego mopsika okazuje się być inna. Trafia do zapracowanej kobiety, która lubi wytworne stroje i dodatki. W domu oprócz pieska jest również kot.  Jednak zwierzątka nie zaprzyjaźniają się. Peggy marzy o zabawie ze swoją panią, jednak ona nie ma wiele cierpliwości do pieska i go porzuca. Mopsik trafia do schroniska. Trafia w końcu do rodziny z córeczką, która uwielbia jednorożce.

Jak potoczy się historia Peggy? Czy znajdzie szczęśliwych właścicieli?

Przeurocza historia o marzeniach, akceptacji siebie i pełna miłości. Książeczka skierowana jest dla dzieci  w wieku 6-8 lat.  Moja 5 letnia córka jest nią bardzo zauroczona. Choć obrazki są czarno białe, to po przeczytaniu opowiadania sama potrafi opowiedzieć historię Peggi wzorując się obrazkami właśnie. Obie po przeczytaniu stwierdziłyśmy, że nie warto udawać kogoś kim się nie jest. Warto przekonywać innych do swojego zdania.  Piesek pomimo swoich złych doświadczeń z pierwszą właścicielką, nadal jest zabawny i radosny. To właśnie ukazuje historia, pomimo trudów jakie napotykamy w życiu warto iść do przodu i wyciągać pozytywne wnioski.

Ksiażeczka “Mopsik, który chciał zostać nosorożcem” towarzyszyła nam przez kilka wieczorów. To idealna historia do poduszki.

Data premiery: 2020-01-29

Wydawnictwo Wilga

Obraz może zawierać: tekst „WILGA”

20 thoughts on “Mopsik, który chciał zostać jednorożcem, Bella Swift”

  1. Właśnie zaciekawiła mnie ta książka, ale niestety to już nie mój target wiekowy 😉 A szkoda 😁

  2. Książka może być bardzo fajna. Mam nadzieję, że porusza również kwestię tego jak porzucenie psa jest złe. Nie chciałabym osobiście czytać dziecku książki dzięki której, stwierdzi że porzucenie psa jest dobre ( bo i tak znajdzie dom ). Sama posiadam dwa prze urocze psiaki i nie wyobrażam sobie życia bez nich.

  3. Słyszałam już o tej książce i pokazałam nawet jej zapowiedź dla mojego syna. Spodobała mu się więc bardzo możliwe, że pojawi się w naszej biblioteczce 😉

  4. Ale słodziak! Takie piękne książeczki biorę w ciemno. Moje dziecko uwielbia, gdy mu czytam na dobranoc.

  5. Jaka urocza książka, tytuł zachęcający do zakupienia jej dla dziecka. Sama z chęcią przeczytałabym ją.

  6. Właśnie teraz jesteśmy z synem na etapie książeczek o zwierzętach. My co prawda na razie mamy swoją ulubioną serię i kilka książeczek nam z niej jeszcze zostało. Ale ten tytuł również sobie zapisuje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *