Dzieci

Mikołajek, Komiksy dla dzieci

Ciepła i słoneczna wiosna to czas kiedy dzieci mogą spędzać więcej czasu na zabawach na świeżym powietrzu. Tak tez jest w przypadku Mikołajka, bohatera nowych komiksów.

Mikołajek to ulubiony francuski bohater wszystkich dzieci. Przygody Mikołajka i jego bandy, autorstwa Renégo Goscinnego i Jeana-Jacques’a Sempégo, śmieszą nas od pokoleń. Komiksowe wydanie to świetne rozwiązanie dla najmłodszych. Wakacyjne opowieści, zagadki i łamigłówki umilą czas i wprowadzą w świat Mikołajka. Komiksy powstały na podstawie kreskówki „Fantastyczne lato Mikołajka”.

Mikołajek. Sprzedawcy lodów

Krokiet to gra czy coś do jedzenia? Alcest wolałby to drugie, ale kumple przekonują go, że zabawa jest równie fajna, co jedzenie. Banda Mikołajka potrzebuje jednak pieniędzy, żeby kupić grę. Może zaczną sprzedawać lody na plaży?

Mikołajek. Klub zaginionych traperów

Nad morzem jest strasznie fajnie! Mikołajek i kumple z klubu zaginionych traperów wyruszają na wycieczkę do lasu. Nauka przetrwania to supersprawa! Choć Mikołajek i Fabrycy woleliby tak naprawdę spotkać w lesie niedźwiedzia…

Myślę, że wiele z Was poznało już choć jedno opowiadanie o słynnym Mikołajku. U nas w domu jest jedna książka o tym chłopcu. Jednak po ukazaniu się komiksu, skradł on serce moich dzieci. Okazało się, że moja córka bardzo polubiła bohatera komiksów, Mikołajka. Taka forma ilustrowanych obrazków z krótkimi tekstami stała się ulubioną. Moja córka sama chętnie sięgnęła po książkę Sprzedawca lodów.

Kolorowe ilustracje i przygoda, która jest jej znana, czyli szukanie sobie zajęcia na nudę okazał się dla niej rewelacyjny. Dodatkowo piękne ilustracje i tekst bardzo przyswajalny dla młodego czytelnika. Dla nas taka forma opowiadania o słynnym Mikołajku jest naprawdę ciekawa.

9 komentarzy do “Mikołajek, Komiksy dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *