Świat przyrody i zwierząt od pewnego czasu coraz bardziej interesuje moją córkę. Staram się zaspokajać jej wiedzę, odpowiadam na pytania przyrodnicze na które znam odpowiedz. Jednak są też takie ciekawostki o których można przeczytać tylko w magazynie National Geographic Kids.

Niezwykłe zdjęcia z całego świata, unikalne teksty, niesamowite treści, rzetelność informacji i bogactwo tematów oraz sposób ich opracowania. Miesięcznik rozbudza ciekawość i upowszechnia wśród dzieci i młodzieży wiedzę o otaczającym świecie, uwrażliwia na zachodzące na naszej planecie procesy i zjawiska, a także zachęca do uczynienia jej lepszym miejscem, kształci  młodych odkrywców oraz wspiera świadomość odpowiedzialnego funkcjonowania w świecie, rozwija  odwagę, wyobraźnię i kształci poczucie estetyki od najmłodszych lat.

W tym numerze przyjrzymy się bliżej postaci dzikich kotów, czyli pantera i lampart. Mówi się,  że są to najpiękniejsze i najniebezpieczniejsze koty świata. Nie tak dawno były narażone na wyginięcie, ale dzięki ekologom ich populację udaje się pomału odbudować. W magazynie dowiemy się tego szczegółowo i jeszcze wiele innych ciekawostek o tych dzikich kotach.

Czy wiecie, ze nasz mózg może mieć większą zdolność, by podejmować decyzje, gdy temperatura jest niższa, ciekawe prawda? Wiele innych ciekawostek związanych z zimą właśnie znajdziecie w magazynie. Pisałam Wam już kiedyś o Odysei kosmicznej z National Geographic, nadeszła pora na jesienne wspominanie tego wydarzenia. 13 -letni  podróżnik Szymon pozna nas z historią słoni z Ugandy, poznany dziwne ale prawdziwe ciekawostki ze świata czy przyjrzymy się pieniądzom.  Jeśli jeszcze Wam mało ciekawostek koniecznie zajrzyjcie na Fanpage National Geographic Kids.

Dla małych amatorów techniki konkurs z rewelacyjnymi nagrodami. A dla miłośników dinozaurów super prezent z tym numerem, figurka dinozaura.

Magazyn National Geographic Kids można zamówić:

Znalezione obrazy dla zapytania hitsalonik

21 thoughts on “Magazyn National Geographic Kids, Wydawnictwo Edipress”

  1. Bardzo fajny pomysł na zapoznanie dziecka ze światem zwierząt. Jak byłam mała, zbierałam NG ale dla dorosłych.

  2. Muszę zacząć zbierać te gazetki dla mojego synka, on uwielbia zwierzęta więc to będzie coś w sam raz dla niego 😉

  3. Kiedyś prenumerowałam magazyn National Geografic i bardzo się cieszę, że pojawiła się wersja dla dzieci. Już o tym słyszałam i koniecznie muszę zacząć prenumeratę dla moich dzieci.

  4. Jak tylko wyszło National Geographic Kids bardzo się ucieszyłam. Bardzo lubię to czasopismo, a teraz mogą czytać je i moje dzieci, choć jeszcze trochę minie zanim wszystko zrozumieją,ale rozbudza w nich ciekawość świata.

  5. Nasza natura skrywa naprawdę tyle ciekawych rzeczy, warto je odkrywać od najmłodszych lat!

  6. Widziałam ostatnio na półce w kiosku te gazety. Bardzo fajnie dla dzięki czy to dla dziewczynek czy dla chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *