Zima w tym roku nas nie rozpieszczała mrozem i śniegiem, jednak jej klimat możemy poczuć przenosząc się na mroźny kontynent. Wszystko to w fantastycznej książce Alex Bell “Klub odkrywców “Niedźwiedź polarny”.

Stella od zawsze marzyła, by wyruszyć w podróż z jej tatą Feliksem, członkiem Klubu Odkrywców „Niedźwiedź polarny”. Według regulaminu dziewczyny nie mogą dołączyć do klubu i stać się odkrywczyniami, ale Stella ma zamiar pokazać, że te zasady trzeba zmienić! Gdy udaje jej się wyruszyć na ekspedycję w poszukiwaniu najzimniejszego punktu Lodowych Wysp, nawet nie podejrzewa, że zmierza ku swojemu przeznaczeniu. Czy wreszcie pozna prawdę o swojej rodzinie? Przeżyj zimową przygodę pełną gigantycznych yeti, tajemniczych elfów, zaklinaczy zwierząt i magików!

Stella to młoda dziewczynka, poznajemy ją w dniu jej 12 urodzin. Jedyne największe jej marzenie, to podróż z ojcem w wyprawę odkrywców. Dom i miejsce w którym żyje to niezwykłą kraina małych pingwinków i jednorożców. Stella ma też uroczego pupila niedźwiadka polarnego. Kiedy jej ojciec decyduje się na kolejną wyprawę, postanawia Stellę powierzyć pod opiekę siostrze, Jednak między rodzeństwem dochodzi do konfliktu, w skutek czego Stella zostaje zabrana na wyprawę odkrywców. Jednak do Klubu Odkrywców należą tylko mężczyźni, ojciec Stelli ma niełatwe zadanie przed sobą. Musi przekonać przełożonych, że mała dziewczynka jest odpowiednią osobą aby do niego należeć.

To książka dla młodzieży pełna fantastycznych postaci. Temat fantastyki i dziwnych jak dla mnie stworków jest tutaj pięknie opisany. Dodatkowo co kilkanaście stron ukazują się czarno białe obrazki. Akcja jest dynamiczna, przy czym poznajemy wiele nowych postaci.

Dzięki książce Klub odkrywców” Niedźwiedź polarny” możecie się przenieść do świata magicznych postaci.

Wydawnictwo:Wilga

GWFoksal.pl - oficjalny sklep wydawcy

32 thoughts on “Klub Odkrywców “Niedźwiedź polarny”, Alex Bell”

  1. Brzmi super, uwielbiam fantastykę i widzę, ze córka idzie w moje ślady. Tylko nie wiem, czy na tę pozycję nie jest jeszcze trochę za mała…

  2. Ja raczej rzadko sięgam po fantastykę 🙂 Wolę jakieś kryminały lub thillery czy też książki psychologiczne 🙂

  3. Moja córka niedlugo bedzie miala urodziny,wiec zastanawiam sie nad nowa ksiazką. Moze skusze sie na tą 😉

  4. Jestem wielką fanką książek fantastycznych i mam nadzieję, że mój syn również będzie chciał czytać takie książki.

  5. Lubię książki wydawane przez tą grupę wydawczą. Uwielbiam książki YA i Uroborosa. Wydawnictwo Wilga wydaje książki dla dzieci i mam jedną, taka powieść. Świetna była!

  6. Pierwsze słyszę o tej książce, jednak myślę że mój syn byłby nią zaciekawiony.

  7. Historia musi być fantastyczna. Moja córka choć ma dopiero 7 lat chętnie czyta takie książki. Tą jej chętnie sprawię.

  8. Moja corka mysle,ze zainteresowalaby sie ta ksiazka bo obecnie lezy i sie nudzi. Bo ile mozna czasu rysować.

  9. Muszę pokazać ta książę mojej córce tym bardziej że siedzi teraz w domu. Będzie idealna na teraz.

  10. Choć to jeszcze nie czas dla moich chłopców na takie książki, bo są po prostu za mali, ale propozycja książkowa jak najbardziej przypadła mi do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *