Mężczyźni, którzy chcą zadbać o swoją cerę, powinni sięgać po kosmetyki specjalnie dla nich stworzone. Są one dostosowane do cech męskiej cery i odpowiadają jej potrzebom. Męskie kosmetyki do twarzy wbrew pozorom to nie tylko krem czy balsam po goleniu. Wśród propozycji znajdują się również peelingi. Czy te kosmetyki do twarzy dla mężczyzn są przydatne? Jak działają? Warto ich używać?

Najważniejsze kosmetyki do twarzy dla mężczyzn
Działy z kosmetykami męskimi zajmują w drogeriach niewiele miejsca. Mimo to wielu panów dostaje zawrotu głowy od propozycji koncernów kosmetycznych. Mnogość preparatów sprawia, że trudno wybrać im te najważniejsze, które faktycznie polepszają kondycję cery. Mężczyznom, którzy jeszcze dziś mają wątpliwości, w jakie kosmetyki do twarzy zainwestować, podpowiadamy, aby plan codziennej pielęgnacji ułożyć w oparciu o trzy filary. Pierwszym z nich jest oczyszczenie, drugim łagodzenie podrażnień, ostatnim nawilżanie. Oznacza to, że w męskiej kosmetyczce nie może zabraknąć żelu myjącego do twarzy (nie jest to mydło czy żel do mycia ciała), balsam po goleniu, lekki krem nawilżający. W te kosmetyki do twarzy dla mężczyzn można się zaopatrzyć na perfumeria.pl . Oprócz wymienionych preparatów ważny jest także peeling do twarzy.

Peeling cery u mężczyzn – czy jest ważny?

U większości mężczyzn występuje cera tłusta, która potrzebuje głębokiego oczyszczania. To zagwarantować może peeling. Pozwala on usunąć z warstwy rogowej naskórka nadmiaru lepkiego sebum, zanieczyszczenia, kurz, pył, martwy naskórek. Te stanowią siedlisko bakterii i zwiększają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i pojawiania się niedoskonałości. Peeling twarzy jest więc ważny przede wszystkim dla mężczyzn pracujących i przebywających w zanieczyszczonych miejscach np. wykonujących zawody oparte na pracy fizycznej, pracujący w zakładach przemysłowych, fabrykach itp. Zabieg peelingu odblokowuje pory, złuszcza naskórek, oczyszcza skórę i będzie ją stymulował do regeneracji.

Peeling twarzy u mężczyzn może też rozwiązać problem z zarostem. Jego regularne wykonywanie sprawia, że skóra staje się gładsza i miększa, dzięki czemu maszynka łatwiej ślizga się po jej powierzchni. Peeling twarzy zapobiega także wrastaniu włosków. Stąd niemal obowiązkowo powinni go stosować brodacze. Drobinki złuszczające uwalniają wrastające włoski, które mogą wywoływać swędzenie.


Peeling twarzy u mężczyzn krok po kroku

Peeling męskiej twarzy jest prostym zabiegiem, do samodzielnego wykonania. Niewielką ilość kosmetyku nakłada się na zwilżoną skórę i okrężnymi ruchami masuje cerę przez kilka minut. Resztki preparatu należy spłukać ciepłą wodą. Po peelingu naskórek przygotowany jest do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po peelingu warto zaaplikować krem lub balsam bogaty w składniki odżywcze. Mechaniczne peelingi do twarzy należy stosować regularnie – najlepiej 1-2 razy w tygodniu. 

23 thoughts on “Czy mężczyzna powinien peelingować twarz?”

  1. Uważam że każdy mężczyzna powinien dbać o pielęgnację cery. Według mnie nie musi być tak intensywna jak w przypadku kobiety, ale być powinna.

  2. Oczywiście uważam że mężczyźni też powinni dbac o swoją skórę. A więc peeling jest dla nich bardzo ważne.

  3. I ja myślę, że każdy powinien 🙂 Za to niektórych facetow bardzo ciężko do tego namówic 🙂

  4. Mój mąż dzięki mnie bardzo mocno zaczął dbać o swoją skórę. Jestem z niego dumna bo do wielu produktów ciężko mi było go przekonać ale się udało 😉

  5. Jak ja bym chciała, aby mój mąż używał takich kosmetyków. Mężczyźni powinni ich używać, tylko nie każdego da się do nich przekonać.

  6. Moj czasem skusi sie abym zrobila mu maseczke badz jakies inne zabiegi pielegnacyjne. Powiedzial ze bardzo je lubi,ale nie ma czasu sam ich wykonywac.

  7. Mój mąż od czasu do czasu pozwoli sobie zrobić peeling i nałożyć maseczkę, ale nie mogę nauczyć go systematyczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *