Czas wojny, czas miłości, Victoria Gische

Wojna i miłość w tytule książki może oznaczać dla mnie tylko jedno. Będą momenty radości i wzruszeń podczas czytania.  “Czas wony, czas miłości” Victorii Gische to historyczna opowieść, przy której uronimy łzę, ale również szeroko się uśmiechniemy.

Historia rodu, którego seniorką jest Róża von Goch. Razem z synem Henrykiem i wnuczkami – Leną i Norą – mierzy się z trudnymi wyborami i uczuciami, które powiązane są ze zdarzeniami piszącej się historii. W trudnych czasach wojny rodzina nieustannie szuka swojego miejsca. Dokąd poprowadzą ich drogi z ukochanego rodzinnego Nieczujowa?

Poczuj cudowny zapach przepysznych cytrynowych ciasteczek, stań twarzą w twarz z Marią Skłodowską-Curie, daj się porwać niezwykłym historiom miłosnym, które nie pozwolą ci odłożyć książki ani na chwilę. Ten wzruszający romans pełen zaskakujących zwrotów akcji to cudowna podróż w czasie: od ostatnich lat dziewiętnastego wieku i pierwszych dekad dwudziestego aż do wybuchu II wojny światowej.

 

“Czas wojny, czas miłości” rozgrywa się pierwszej połowie XX wieku, w czasach kiedy toczyły się powstania i wojna. Przedstawione są w niej lody dwóch rodzin, mieszkających w różnych państwach, dwóch innych światach. Głównymi bohaterami są członkowie rodziny von Goch, mieszkających w małej miejscowości, to zamożna rodzina.  Niczego im nie brakuje, mają służbę. Poznajemy ich w momencie kiedy syn Róży, Henryk ma poślubić dziewczynę, której nie akceptuje matka. On chce dla syna wybranki, która urodzi potomka. Los jednak sprawia, że Henrykowi rodzi się córka Lena, po kilku latach żona znów jest w ciąży, podczas porodu jednak dostaje krwotoku i umiera, pozostawiając nowo narodzoną córkę oraz starszą dziewczynkę pod opieką ojca i babki.  Losy rodziny różnie się toczą, podróżują po świecie, poznają nowych przyjaciół. Czasem ich drogi się rozchodzą.

Czy uczucie jest silniejsze od wojny i rozłąki?

Czytając książkę “Czas wojny, czas miłości” widzimy jak autorka dokładnie wprowadziła historyczne wydarzenia, jak i postaci historyczne. W tych wszystkich wątkach na pierwszym planie jest jednak miłości, oraz moim zdaniem główna bohaterka czyli Lena. Dzieje się w niej wiele emocji, które towarzyszyły mi podczas czytania. Przeżywałam śmierć jej matki z którą długo nie mogła się pogodzić, jej wyjazd na wojnę jako pielęgniarka oraz powrót do domu do siostry i babci. Tak wiele różnych sytuacji, tak wiele emocji. Oraz aromaty, które bez wątpienia są pięknie opisane. Pierwszy raz spotkałam się z książką historyczno – obyczajową, z romansem w tle. Przyznam, że czytało mi się ją lekko i bardzo przyjemne.

 

Wydawnictwo Kobiece

24 myśli na temat “Czas wojny, czas miłości, Victoria Gische

 • 12 stycznia 2020 o 21:19
  Permalink

  Nie znam tej książki, ale takie połączenie gwarantuje, że książka jest idealna na takie ponure popołudnie. Zapowiada się na prawdę ciekawie. Na pewno nie przepuszczę okazji, aby ją przeczytać.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2020 o 11:30
  Permalink

  Lubię takie książki, ale na razie kompletnie nie mam na nie ochoty. Może po sesji się skuszę 😉

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2020 o 00:02
  Permalink

  Obił mi się o uszy ten tytuł, ale sama nie miałam jeszcze okazji jej czytać. Myślę że by mnie zainteresowała.

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2020 o 18:42
  Permalink

  Lubię czytac takie lekkie książki keidy potrzebuje relaksu 🙂 Jej tematyka wydaje się byc ciekawa 🙂

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2020 o 17:37
  Permalink

  Nie do końca książka trafia w mój klimat więc nie jestem pewna czy się na nią bym zdecydowała.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2020 o 14:44
  Permalink

  czasem interesują mnie takie książki, choć nie zawsze mam na nie ochotę

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2020 o 08:31
  Permalink

  raczej nie przepadam za książkami z historią w tle w ogóle nigdy nie lubiłam historii 😀

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 12:46
  Permalink

  Lubię, gdy porywające losy bohaterów pokazane są na historycznym tle.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 00:07
  Permalink

  Ja bardzo lubię taką tematykę. Chętnie sięgnę po tą książkę, gdy znajdę trochę czasu 🙂

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2020 o 19:44
  Permalink

  Może kiedyś po nia sięgnę. Jednak na razie nie mam czasu na czytanie. Szkoła i obowiązki związane z nią nie pozwalają mi na czytanie.

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2020 o 22:40
  Permalink

  Fajnie, że książka jest dokładnie opisna historia. Dzieje dwóch rodzin, bardzo fajnie zapowiada się ta książka.

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2020 o 21:16
  Permalink

  Historycznych książek nie lubię, mam uraz po szkolnych latach i nauce historii, której nie lubiłam. Dodatkowe wątki jednak sprawiają, że mogła bym przeczytać tę książkę

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2020 o 19:58
  Permalink

  Nie lubię książek o wojnie. Zawsze mi się chce płakać, gdy oglądam takie filmy czy czytam takie historie. Dlatego staram się omijać taką tematykę i sięgać po coś bardziej wesołego.

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2020 o 19:09
  Permalink

  To zdecydowanie nie jest książka dla mnie, nie przepadam za książkami historycznymi jakoś ciężko mi idzie ich czytanie, ale mam nadzieję, że mi to kiedyś przejdzie.

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2020 o 19:01
  Permalink

  Słyszałam wiele dobrego o tej książce. Mnie co prawda do niej nie ciągnie, ale moja mama dostała ją na prezent świąteczny jak przeczyta to może i ja się skuszę 😉

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2020 o 16:41
  Permalink

  Fajne tło historyczne oraz przedstawienie dwóch rodzin z zupełnie innych światów. Zapiszę sobie tytuł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *