Bez przebaczenia, Agnieszka Lingas – Łoniewska

Nigdy nie sądziłam, że mogę tak emocjonalnie przeżywać historię  ukazaną w książce. Owszem czasem podczas oglądania filmu zdarzało mi się uronić łzę, ale nigdy jeszcze podczas czytania książki. Jednak Pani Agnieszka Lingas _ Łoniewska za sprawą książki “Bez przebaczenia” sprawiła, że dojrzałam w sobie dużą wrażliwość.

Ona – Paulina Litwiak – artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą, trafia do domu, w którym panuje wojskowy dryl, do człowieka, który ją porzucił tuż po narodzeniu. Nierozumiana, niekochana, a na dodatek obwiniająca się o śmierć matki, wycofuje się w swój świat.

On – Piotr Sadowski – przystojny, honorowy i poukładany. Matematyk zaczynający karierę wojskową w jednostce ojca Pauliny. Kochający i kochany syn.

Gdy przypadkiem się spotykają, wydaje się, że są tak różni, że nic ich nie może połączyć. Miłość ma jednak inne plany, choć oboje nie ułatwiają jej działania.

 

Paulina, to młoda dziewczyna, kończąca szkołę średnią. Wychowuje ją matka, jej życie jako nastolatki można by powiedzieć że jest wymarzone. Mama pozwala jej na wiele. Uczy się w szkole o ukochanym plastycznym kierunki, Wszystko układa się rewelacyjnie do momentu śmierci matki, która ginie wypadku.  Opiekę nad Pauliną przejmuje ojciec. Przywozi są do oddalonego oj jej poprzedniego domu o 400 km nowego miejsca. Osiedle wojskowe, nie robi dobrego wrażenia na dziewczynie. Od zawsze była pewna, ze ojciec się jej wyrzekł, ojciec nawet nie zaprzecza. W nowym domu panuje wojskowy rygor, każdy ma swojej obowiązki. Kuba, młodszy, przyrodni brat Pauliny okazuje jej wsparcie. Ona z duszą buntowniczki przeciwstawia się wielu zasadom. Jedynym jej celem, który utrzymuje ją przy lepszej przyszłości są studia plastyczne. Jednak w szkole do której trafiła nie ma takiego kierunki. Dziewczyna postanawia szukać inspiracji w albumów plastycznych które znajduje w bibliotece.  Przypadkiem spotyka tam chłopaka, Piotra.

Piotr młody wojskowy pochodzący z rodziny z tradycjami. Z pokolenia na pokolenie członkowie jego rodziny wyli wojskowymi. On pokochał wojsko i chętnie do niego wstąpił. Jest człowiekiem honorowym,  który trzyma się wyznaczonych zasad i wiele planuje w swoim życiu. Gdy dostrzega młodszą buntowniczkę, od pierwszego momentu zapala się w nim iskierka zainteresowania dziewczyną.  Postanawia za wszelką cenę się do niej zbliżyć i ją poznać, w końcu rozkochać w sobie. Udaje mu się to. Paula się przed nim otwiera, wyjawia swoje sekrety, które nie dawały jej spokoju. Można powiedzieć, że ich miłość kwietne.

Ale co się stanie kiedy dwa uparte charaktery natrafią na siebie? Co się stanie kiedy nie będą umieli ze sobą spokojnie porozmaiwać? Czy niesprzyjające im osoby poniosą konsekwencje manipulacji w ich związku?

O tym musicie się sami przekonać, czytając książkę “Bez przebaczenie” .

 

Książka “Bez przebaczenia”  wywołuje tak wiele różnych emocji podczas czytania. Złość mieszała się z radością, uniesieniach miłości i nienawiści. Uroniłam nad nią nawet kilka kropel łez, tak bardzo mnie wzruszyła ta historia. I już kiedy wydawało się, że wszystko się układa szczęśliwie głowni bohaterowie nie umieją ze sobą spokojnie porozmawiać.  Książkę czyta się naprawdę szybko, chęć poznania dalszych losów Pauliny i Piotra była tak wielka u mnie, że jedną noc spędziłam na dokończeniu książki. Każda sytuacja pokazana jest oczami głównych bohaterów. Przeżywamy je razem z nimi i staramy się zrozumieć ich postępowanie.

Jest to moja trzecia książka Agnieszki Lingas – Łoniewskiej, ale już wiem że przeczytam nie jedną jej książkę. Dla osób które lubią romantyczne historie z dozą wszelkich emocji polecam z całego serca ” Bez przebaczenie” Agnieszki Lingas – Łoniewskiej.

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

30 myśli na temat “Bez przebaczenia, Agnieszka Lingas – Łoniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *