Lifestyle

Atrakcje Szklarskiej Poręby

Złota, polska jesień jest równie dobrą porą do zwiedzania Polski jak lato. Sama lubię poznawać nowe zakątki naszego kraju, wiec chętnie podróżuje nie tylko w bliskie regiony. Od dłuższego czasu marzy mi się odwiedzenie dolnego śląska.

Szklarska Poręba: nowa platform widokowa na Złotym Widoku - Podróże

Najbardziej lubię poznawać parki i przyrodę w danym miejscu. Zamki to kolejny element dla, którego wybieram docelowe miejsca. Dolny Śląsk, a konkretnie Szklarska Poręba i jej okolice to tam trafiłam wędrując palcem po mapie. Sprawdziłam niedawno i w okolicy znajduje się tam zamek Chojnik. Co prawda są to ruiny ale zdjęcia bardzo mnie zachęciły do odwiedzenia tego miejsca.

Zamek Chojnik – Wikipedia, wolna encyklopedia

Jednak to nie jedyna atrakcja w rejonie Szklarskiej Poręby znajdują się tam również wodospady. Sprawdziłam trasę na oba i okazało się, że można spokojnie wybrać się tam z dziećmi. Bez wątpienia największa atrakcja tego rejony są widoki, a jeśli one to punkty widokowe. Jest ich również kilka. Więc jeśli lubicie wędrówki po górach i krajobrazy praktycznie z lotu ptaka to koniecznei trzeba odiwedzić te okolice.

Sama już zapisałam sobie kilka obowiązkowych punktów. Szczerze mam nadzieję, że uda się w tym roku jeszcze odwiedzić góry Izerskie i ich rejony. Znalazłam nawet ciekawe atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie dla dzieci. Więc myślę, że wszyscy będą zadowoleni.

Byliście kiedyś w Szklarskiej Porębie?

5 komentarzy do “Atrakcje Szklarskiej Poręby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *