Zależna od mafii, Ada Tulińska, Recenzja książki

Jak już zauważyliście oraz pisałam o tym, że wątek mafijny w książkach jest bardzo popularny. W mojej biblioteczce jest coraz więcej tego gatunku książek. Lubię ten gatunek,dlatego sięgnęłam po kolejną książkę mafijną. “Zależna od mafii” autorstwa Ady Tulińskiej.
 Zależna od mafii

Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca. Nawet kiedy została porwana, upokorzona i traktowana jak czyjaś własność.

Gdy ojciec Julii i Patryka wychodzi z więzienia, w ich domu pojawia się Filip Vedetti i żąda spłaty długu. W ramach zapłaty zabiera Julię. Zaborczego syna mafii podnieca jej opór. Chce, żeby należała do niego. Kobieta wchodzi z nim w niebezpieczny układ: ma zbliżyć się do rosyjskiego miliardera, Nikolaja Aristowa.

Musi wykorzystać swoją umiejętność udawania kogoś, kim nie jest. Inaczej ktoś zginie. Wszystko zacznie się jednak jeszcze bardziej komplikować, gdy w grę wejdą uczucia.

Czy Julia będzie w stanie odsunąć na bok swoje zasady moralne i uwieść niebezpiecznego Rosjanina? Do czego zdoła się posunąć, żeby ocalić najbliższych?

Julia i Patryk to rodzeństwo, które w życiu nie ma łatwo. Po odejściu matki i aresztowaniu ojca, radzą sobie razem mieszkając w małym mieszkaniu. W dniu kiedy ich ojciec wychodzi z więzienia ich życie kolejny raz się zmienia, na gorsze. Jako karta przetargowa, Julia zostaje wzięta pod zastaw długów ojca. Filip, syn bosa mafii w ten sposób chce odzyskać swoje pieniądze. Dziewczyna trafia do willi Filipa, jednak nie zamierza się poddać jego rozkazom. Jest uparta jednak wchodzi w układ z włoskim mafiozem, w ten sposób chce spłacić dług ojca. W zamian za znajomość i pozyskanie informacji od niebezpiecznego Rosjanina, zostanie puszczona wolno. Gdy poznaje bliżej Rosjanina Nikolaja, widzie że jest on bogatym biznesmenem o dobrym sercu. Julia ma mętlik w głowie

Czy Nikolaj okaże się niebezpiecznym mężczyzną? Czy pożądanie i rodzące się uczucie do Filipa nie przeszkodzi Juli w odzyskaniu wolności?

“Zależna od mafii” to książka z gatunki romansu mafijnego. Gdy przeczytałam opis na okładce, miałam wrażenie że już podobną historię przeczytałam, tylko była to książka innej autorki. Jednak bardzo się myliłam. Mafijny świat jest tutaj pokazany w zupełnie inny sposób, nie ma tutaj krwawych scen, ani brutalności. Jest jednak porwanie w zamian za spłatę długów, jest przystojny włosi mafiozo. A ona? Julia, to z pozoru delikatna kobieta, która wiec czego chce. To połączenie jest naprawdę wybuchowe. Czytając książkę “Zależna od mafii” widziałam jak rodzi się miedzy głównymi bohaterami namiętność, która w scenach bliskości była przerywana przez autorkę. Toczy się tutaj dużo akcji, która nie zwalnia, historia toczy się swoim nie za szybkim tempem.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Historia bardzo mnie zainteresowała, chętnie bym ją przeczytała jeszcze raz.

Wydawnictwo Kobiece

25 thoughts on “Zależna od mafii, Ada Tulińska, Recenzja książki

 • 4 grudnia 2020 o 22:23
  Permalink

  Właśnie zauważyłam, że jest to takie popularne 😉 Ale osobiście nie lubię ani klimatów mafijnych, ani gangów 😉 Wolę nieco inne pozycje 😉

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2020 o 14:35
  Permalink

  Oj coś zdecydowanie dla mnie! Świetny artykuł 🙂

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2020 o 09:01
  Permalink

  Nie znam ani tej autorki ani książki. Zastanawiałam się czy ją przeczytać, ale mam jeszcze dużo pozycji do przeczytania, więc zrezygnowałam w końcu.

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2020 o 15:11
  Permalink

  Nie wiem, czy znajdę choć chwilę na przeczytanie tej książki jeszcze w tym roku, ale nie mówię nie przyszłorocznej lekturze, bo dosyć obiecująca fabuła jak na mój gust.

  Odpowiedz
 • 28 listopada 2020 o 02:06
  Permalink

  Ostatnio mam wrażenie, że Autorki przechodzą same siebie wymyślając przeróżne tła dla romansów.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2020 o 23:29
  Permalink

  Romans nie, mafia tak. Z ciekawości sięgnęłabym po tę książkę by sprawdzić czy wciągnie mnie swoją fabułą. Może akurat?

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2020 o 13:12
  Permalink

  Czasem wydaje się nam, ze takie historie to tylko w książkach, ale czytając reportaże o włoskiej mafii napotykałam często podobne historie. I to najbardziej przeraża. Książkę zapisuję sobie.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2020 o 09:45
  Permalink

  Książki z mafijnym wątkiem to teraz hit. Historia mnie zaciekawiła i chętnie dołączę ten tytuł do swojej kolekcji.

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 20:00
  Permalink

  Lubię książki w takim klimacie, więc pewnie prędzej lub później po nią sięgnę. Na razie jednak muszę uporać się ze stosem lektur świątecznych. 🙂

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 17:17
  Permalink

  Muszę w końcu kupić sobie tę książkę bo słyszałam, że jest naprawdę świetna 😊❤️

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 17:05
  Permalink

  Czytałam tę książkę i miło spędziłam przy niej czas. Lubię wątki mafijne w romansach, wpisują się w mój gust czytelniczy

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 14:22
  Permalink

  takie historie zawsze są bardzo ciekawe, bo chociaż mamy w głowie jakieś rozwiązania to nigdy nie wiadomo, czy autor nie szykuje jakiejś niespodzianki 😉

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 13:10
  Permalink

  Ta książka czeka w kolejce na przeczytanie w moim domku. Myślę, że w weekend uda mi się po nią sięgnąć i jestem ciekawa jakie odczucia we mnie wywoła.

  Odpowiedz
  • 27 listopada 2020 o 12:48
   Permalink

   Myślę że taka książka może być idealna na świąteczny prezent. Sama z checią chciałabym jak dostać.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *