Zakład, Że Tego Nie Wiesz! Tom 1, Dlaczego nie da się żyć bez telefonu komórkowego?, Wydawnictwo Edipress

Dlaczego? Ostatnio to pytanie pojawia się coraz częściej u nas w domu. Moja 5 letnia córka jest coraz bardziej ciekawa świata i przedmiotów, które ją otaczają. Czasem nie potrafi zrozumieć, że kilkanaście lat temu nie było niektórych przedmiotów. Pojawiły się niedawno. Pojawiają się następne pytania. Ciekawość dzieci, czasem nawet nas dorosłych co do niektórych pytań jest naprawdę duża. Owszem większość odpowiedzi możemy znaleźć w internecie. Jednak forma książki jest dla mnie ciekawsza. Dlatego dla zaspokojenia wiedzy powstała nowa seria książek “Zakład, ze tego nie wiesz”.

Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś musiał obejść się bez nowoczesnych wynalazków czy zjawisk, których istnienie uważasz za oczywiste? Czy dałbyś radę żyć bez toalety? Albo prądu? Kolekcja dla dzieci ciekawych świata pomoże znaleźć odpowiedz na trudne pytania. I wiele innych.

 

Pierwszy tom kolekcji “Dlaczego nie da się żyć bez TELEFONU KOMÓRKOWEGO?” Na samym początku książeczki przyjrzymy się historii telefonu komórkowego. Dowiemy się kto wynalazł pierwszy telefon, kiedy pojawiły się telefony w Polsce oraz kiedy powstały pierwsze dotykowe telefony komórkowe. W świecie wynalazków, to właśnie telefon komórkowy zmienił świat najszybciej.  W książce opowiedziana jest cała historia komunikacji, zanim jeszcze pojawiły się telefony. Dzieci poznają inne sposoby radzenia sobie z odległością i przesyłaniem wiadomości. Dla obecnego pokolenia na pewno, rzeczą nie do pojęcia jest brak komunikacji. Jednak dzisiejsze telefony nie służą tylko do rozmów. Wszyscy dobrze o tym wiemy. Teraz jest również rozrywką dla naszych dzieci, czasem też formą nauki przed dodatkowe aplikacje do nauki języka angielskiego czy matematyki. Jednak nie zapominajmy, że nadmiar nie jest wskazany. Bo spędzanie dużej ilości godzin przed ekranem telefon prowadzi do uzależnienia. To wszytko idealnie jest zaprezentowane w książce” Dlaczego nie da się żyć bez telefonu komórkowego?.  Ciekawostką dla mnie jest opisanie języka telefonu. To skróty jakimi głównie młodzież posługuje się pisząc wiadomości sms.

Ten numer kolekcji chyba bardziej spodobał się nam rodzicom. Przyznam, ze jest tu dużo ciekawostek nad którymi się nigdy nie zastanawiałam.  Książka jest ciekawie opisana, dodatkowo interesujące obrazki, które przykuwają  uwagę dziecka.

 

Pierwszy tom dostępny jest w kioskach od 6 lutego.

Kolekcja składa się z 25 książeczek, które będą pojawiać  się w kioskach co 2 tygodnie. Jeśli nie chcecie przegapić żadnego tomu możecie zamówić prenumeratę.  W prenumeracie książeczki są tańsze, niż kupowane każda osobno.

PRENUMERATA 

 

 

38 myśli na temat “Zakład, Że Tego Nie Wiesz! Tom 1, Dlaczego nie da się żyć bez telefonu komórkowego?, Wydawnictwo Edipress

 • 1 marca 2020 o 23:41
  Permalink

  Sama bym chętnie przeczytała. Faktycznie nadeszły takie czasy, że ciezko życ bez telefonu 🙂

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2020 o 02:56
  Permalink

  Ciekawa książka, chociaż działa raczej na niekorzyść rodziców. Ciężko przekonać dziecko do dobrowolnego odłożenia smartphona, czy tableta, a z tą książką to już w ogóle.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2020 o 09:56
  Permalink

  No naprawdę bez telefonu się nie da 😉 Tak jak nie da się żyć bez żelazka czy kuchenki, chociaż one nie są tak uzależniające 😀

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2020 o 08:43
  Permalink

  Fajna książka, mysle że każdy powinien ja mieć w domu. Może i ja kupię ja swojemu dziecku.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 14:56
  Permalink

  Świetna propozycja i te piękne ilustracje 🙂

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 13:20
  Permalink

  Książka w bardzo przystępny sposób ukazuje dziecku zmiany jakie zaszły w świecie. Jednocześnie nie mówiąc i nie zachęcając do bycia częścią tego świata wirtualnego.

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2020 o 16:29
  Permalink

  Telefon dla wielu jest niezbędny, każdy z niego korzysta, a nawet za dużo. Bardzo fajna ta książeczka

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2020 o 08:06
  Permalink

  Świetna jest ta książka. Muszę ją koniecznie kupić dla siebie. Lubię takie pozycje.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 20:12
  Permalink

  Ta kolekcja, zapowiada się naprawdę ciekawie 🙂 Z pewnością, znajdzie się w niej jeszcze wiele ciekawostek, z których również dorośli, dowiedzą się czegoś nowego 🙂

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 17:48
  Permalink

  Premiera akurat w urodziny chłopaka hehe, ta książeczka byłaby odpowiednia dla dzieciaków, tym bardziej że teraz coraz częściej widzimy je z telefonami.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 09:46
  Permalink

  Fajnie że taka seria pojawiła się w kioskach, ja na pewno poszukam jej u siebie w mieście bo myślę, że spodoba się mojemu synkowi 😉

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 15:06
  Permalink

  Ja myślę, że się da tylko po prostu mało kto potrafi 🙂

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 14:46
  Permalink

  Fajna książka moja córka jeszcze za mała ale jak tylko będzie większa z chęcią ją kupię 🙂

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 13:17
  Permalink

  Wczoraj miałam przymusowy dzień bez telefonu, bo nie miałam prądu i bateria padła. I powiem jedno: wolałabym być bez telefonu niż prądu.

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 12:15
  Permalink

  Bardzo ciekawa książka, dla małych pytalskich jak znalazł 🙂 Mój syn mógłby ją przeglądać cały czas 🙂

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 12:07
  Permalink

  Myślę, że telefony komórkowe są potrzebne, ale dla dzieci? To rodzice chcą mieć kontrole nad swoimi pociechami. Da się żyć bez telefonu komórkowego :). Szczególnie dzieci dadzą radę.
  Oprócz kontroli rodzicielskiej telefony służą do gier i innych pierdółek ;).

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 11:27
  Permalink

  Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach ciężko obyć się bez telefonów, ale nie ukrywajmy jest to wygodne rozwiązanie, chociażby dla tego że mamy kontakt ze swoimi dziećmi

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 09:58
  Permalink

  Zapewne obecne pokolenie będzie zdziwione, że można żyć bez telefonu. Zresztą już my, którzy przecież znamy życie bez tych wynalazków nie umiemy się bez nich obejść. Ważne, żeby nie stały się dla nas jak tlen 😉

  Odpowiedz
 • 11 lutego 2020 o 08:07
  Permalink

  Świetna seria i myślę, że tak jak seria bajek Disneya, tak i ta będzie się pięknie prezentować na dziecięcej półce 🙂

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2020 o 17:35
  Permalink

  Widziałam już recenzję tej serii i jestem nią mocno zainteresowana. Myślę, że to idealny prezent dla moich dzieciaków 🙂

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2020 o 16:48
  Permalink

  Idealna książka dla mojej córki, żeby jeszcze bardziej męczyła mnie o to, abym jej kupiła komórkę. A ja chcę tego jak najdłużej uniknąć, bo sie uzalezni od mediów społecznościowych i blogów tak jak ja…

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2020 o 16:44
  Permalink

  Uwielbiam książki tego wydawnictwa , tej jeszcze nie znam . Jednak wydaje się ona być bardzo na czasie i mega mnie interesuje.

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2020 o 14:33
  Permalink

  Ta książeczka jest świetna. Moje dzieci pochłonęła bez końca.. już nie mogą doczekać się kolejnego tomu 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *