Zabawki tomek i przyjaciel

Tomek i przyjaciele to ciuchcia, która z pewnością kojarzy wiele dzieci. Mój syn od dawna zna ten niebieski pojazd jeżdżący po torach. Już kolejny rok jest jego wielkim fanem. Niebawem będzie miał urodziny dlatego jestem na etapie szukania ciekawych zabawek z Tomkiem w roli głównej. Znalazłam kilka propozycji i chciałam je pokazać.

Tomek i Przyjaciele to znany serial animowany, który opowiada przygody Wyspy Sodor, na której mieszkają lokomotywy i pojazdy. Mają bardzo dużo pracy! Każda z nich jest inna i każda wyjątkowa… Zbierz je wszystkie i dołącz do naszej załogi!

System kolejek drewnianych Tomek i Przyjaciele został stworzony przez firmę Learning Curve w 1992 roku. Nowe produkty ukazują światło dzienne nieprzerwanie od 1993 roku.W 2012 firma TOMY nabyła prawa posiadania kolejek. Od 2013 roku seria została wyprodukowana przez Fisher-Price. Jest to jeden z najdłużej działających serii zabawek Tomek i Przyjaciele.


Zabawki drewniane Tomek i przyjaciel są bardzo dobrym rozwiązaniem. W pierwszej kolejności są ponadczasowe i bardzo wytrzymałe. Wykonane są z naturalnych materiałów i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od plastikowych. Nie niszczą się tak szybko jak plastikowe. Tworzywo z jakiego są wykonane jest naturalne, dlatego w żaden sposób nie może ono zaszkodzić dziecku. Różnorodność kształtów pobudza u dzieci wyobraźnie i kształtuje ich rozwój myślenia.

Zaletą klocków z drewna jest też to, że są bezpieczne dla dzieci. Wszystko za sprawą tego, że mają prostą budowę i zazwyczaj są znacznych rozmiarów. Nie mają ostrych krawędzi, luźnych, łatwych do połknięcia elementów, a także są pozbawione baterii.

Co równie istotne takimi klockami mogą bawić się dzieci powyżej 1 roku życia.

Tak jak wspominałam na początku mój wybór to klocki Tomek i przyjaciele. Wybór wagoników jest duży, dodatkowo jest także stacja, zajezdnia czy dźwig. Każdy mały miłośnik Tomka z pewnością znajdzie ulubioną ciuchcię. Myślę, że jest to bardzo dobry prezent dla małych fanów Tomka i przyjaciół. A forma drewnianych zabawek jest zdecydowanie plusem.

Czy są tutaj rodzice fanów Tomka i przyjaciół? Co myślicie drewnianych zabawkach?

10 komentarzy do “Zabawki tomek i przyjaciel

 • 27 lutego 2022 o 15:20
  Permalink

  Jak byłam młodsza to lubiłam oglądać tą bajkę. Szkoda, że nie miałam zabawki. Fajnie wygląda.

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2022 o 13:52
  Permalink

  Sama oglądałam tę bajkę, jak byłam młodsza 😉 Aktualnie mój kuzyn ma na niego fazę, więc może mu podrzucę taką zabawkę 😉

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2022 o 18:30
  Permalink

  Jako dziecko byłam wielką fanką Tomka. Zawsze z babcią oglądałam każdy odcinek na niemieckiej satelicie… ale to były czasy. Moje dziewczynki jakoś nigdy szczególnie nie przepadały za Tomkiem, choć mieliśmy kilka ciuchci 🙂

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2022 o 07:14
  Permalink

  Nawet ja kojarzę co nie mam dzieci
  Ile ja się naoogladalam tej bajki z siostrzenica 🙈

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2022 o 17:27
  Permalink

  Drewniane zabawki są naprawdę świetne, bo przetrwają dłużej niż ich plastikowe odpowiedniki.

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2022 o 13:19
  Permalink

  Mój syn jak miał kilka lat, to bardzo lubił Tomka. Miałam w domu sporo zabawek z tym motywem i syn był wniebowzięty.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *