Ferie zimowe pora zacząć, jednak dla nas są to ferie bez śniegu, niestety. Mamy co prawda zaplanowane atrakcje na ten czas, jednak będą też dni kiedy spędzimy czas razem w domu. Jednak  nie mamy w planach się nudzić.  Ostatni weekend spędziliśmy z książeczkami z zadaniami od Wydawnictwa Media Service Zawada.

Świnka Peppa Chrum… Chrum…  Na lodowisku

„Świnka Peppa. Chrum… Chrum…” to książeczka skierowana do dzieci w wieku 2–6 lat. Razem z wesołą świnką i jej sympatyczną rodzinką mali czytelnicy będą malować, zgadywać i rozwiązywać zadania. Książeczki zawierają różnorodne aktywności, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię, pomogą rozwinąć spostrzegawczość oraz umiejętności plastyczne najmłodszych. Do każdej książeczki dołączone są wyjątkowe naklejki. Dzięki nim zabawa będzie jeszcze ciekawsza.

Książeczka z naklejkami, w której panuje iście zimowa atmosfera. Poznamy zimowe sporty, złamiemy kod i rozszyfrujemy wiadomość zostawioną przez Peppę.  Do pokolorowania znajdziemy Świnę na sankach oraz w zimowym ubranku. Dzieci lubią zjeżdżać na sankach,  dlatego do wycięcia mamy trzy postaci do wycięcia, oraz górkę do zjeżdżania. To rewelacyjne zawody w jeździe na sankach, z górki na pazurki.  W numerze jest wiele zagadek, łamigłówek do rozwiązania.

 

Psi Patrol Gotowi do nauki

 

W zależności od tematyki książki pojawiają się działy: Kolory, Kształty i figury, Przyroda. Pieski z Psiego Patrolu, ulubieni bohaterowie przedszkolaków, zachęcają dzieci do ćwiczeń manualnych (szlaczki, wzory), ćwiczenia spostrzegawczości (szukanie różnic), pisania i czytania liter, liczenia w zakresie od 1 do 20. Na końcu książki pojawia się zabawa, łącząca właśnie poznane przez dziecko tematy edukacyjne.  W każdym zestawie 16 kart znajduje się 6 kart edukacyjnych, które mają odniesienia do zadań w książce: 2 karty z literami i przynajmniej 1 karta z cyfrą. Pozostałe karty edukacyjne są związane z tematyką danej książki. Kolejnych 12-13 kart jest potrzebnych do różnorakich gier (Piotruś, memo, szukanie par, domino, gra zegarowa) oraz ułożenia obrazka – po zebraniu wszystkich 16 części kolekcji.
Idealna propozycja dla dzieci uczących się pisać literki i cyferki. W tym numerze poznamy litery p oraz r, także cyfrę 11. Są także łamigłówki do rozwiązania, między innymi szukanie różnic na obrazkach, obrazki do kolorowania.  Do książeczki dołączony jest zestaw kart, które są potrzebne do niektórych zadań.
 

Cartoon Network

Pełen niesamowitej zabawy „kreskówkowy” magazyn skierowany jest do dziewczynek i chłopców w wieku 7–12 lat. Niebanalny, inteligentny, niegrzeczny. Czytelnicy odnajdą w nim wiele atrakcji i niespodzianek z ulubionymi bohaterami kanału Cartoon Network, który również wspiera promocyjnie magazyn. Do każdego numeru dołączony jest przynajmniej jeden prezent nawiązujący do zwariowanego świata kreskówek Cartoon Network.

Magazyn dla fanów bajek z kanału Cartoon Network. A w środku dwa komiksy, plakat oraz łamigłówki i zadania dla starszych dzieci. Lodowe przyjęcie to szukanie słów w rozsypance, szukanie postaci zasypanych w kupi śnieżnej.  Znajdziemy również programator, czy daty i skór premierowych kreskówek.  Z tym numerem dwa prezenty.

Książeczki-bajeczki

30 thoughts on “Świnka Peppa Chrum… Chrum…  Na lodowisku, Psi Patrol Gotowi do nauki,Cartoon Network, Media Service Zawada”

  1. Gdy byłam mała dziewczynka uwielbiałam oglądać Świnkę Peppę. W sumie teraz gdy mam 16 lat czasami lubię oglądnąć jakiś jeden odcinek, gdy mi się nudzi.

  2. Moje dziecko uwielbia Tomasa i przyjaciół oraz strażaka Sama. Fajne są te bajeczki. Ciekawe czy takie gazetki są z jego ulubionymi bohaterami?

  3. Moja córka miała fazę na peppę, jednak na szczęście już jej przeszło. Ta kreskówka strasznie mnie drażni i nie uważam, że przekazuje jakieś wartości. Magazyny są spoko – dzieci mają rozrywkę.

  4. świnkę Pepe i psi patrol chętnie bym sprawiła synkowi 😉 on teraz chce mieć wszystko z tymi pieskami 😉

  5. Bardzo fajne zróżnicowane propozycje. Moja wnusia uwielbia Psi Patrol. Ja ogólnie najbardziej Marshalla bo najlepiej go pamiętam! Spędzanie czasu na edukacyjnych zabawach nie jest stratą czasu! Świetnie rozwija nasze dzieci!

  6. Według mnie świnka Peppa jest bardzo nieodpowiednią bajką. Widziałam kilka odcinków i jak dla mnie uczy tego, że człowiek nie umie przegrywać i potępia innych, którzy potrafią coś, a on nie. Najłatwiej rzucić fochem. Poza tym, uczy kłócenia się z innymi na przykład.
    Ale ja nie mam dzieci, może się doszukuję drugiego dna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *