Superherosi, Książki o znanych polskich piłkarzach

Jak zauważyliście bardzo lubię czytać książki, zazwyczaj jest to typowo kobieca tematyka. Ostatnio trafiły do nas książki w tematyce piłkarskiej. To seria książek Superherosi o znanych polskich piłkarzach.
 Superherosi

Lewy. Chłopak, który zachwycił świat

Mając osiem lat, był najmniejszy i najchudszy w drużynie. W wieku szesnastu lat, stracił ojca. Kiedy miał osiemnaście – z powodu kontuzji został skreślony przez klub swoich marzeń i z dnia na dzień  zaczynał wszystko od nowa. Dziś zarabia miliony, a w plebiscycie Złotej Piłki FIFA depcze po piętach Leo Messiemu i Cristiano Ronaldo.

Polak, który zachwycił piłkarski świat. .

LEWY to uniwersalna historia chłopca, który ani przez chwilę nie wahał się, co jest dla niego ważne. Opowieść, o wielkim talencie i konsekwencji. O tym, że nawet porażkę można przekuć w sukces. To współczesna bajka, w której wszystko wydarzyło się naprawdę.

Grosicki. Chłopak, który wziął los w swoje ręce

Miał osiem lat, kiedy wygrywał wszystkie mecze na podwórku, ale mama uważała, że powinien zostać zawodowym tancerzem. Dziewiętnaście – kiedy przeszedł do Legii Warszawa, a jego kariera… kompletnie się załamała. Dwadzieścia – kiedy zdobywał Puchar Polski, by zaraz potem na dobre wyjechać z kraju. Dziś cała Polska zna zakręconego „Grosika” i jego kultowe turbodoładowanie w nogach.

To historia sukcesu, który przyszedł za wcześnie, i upadku, z którego warto było się podnieść. Opowieść o walce z własnymi słabościami, w której miłość do piłki i do rodziny odegrały decydującą rolę. Wreszcie to historia, która pokazuje, że nikt nie jest doskonały, ale każdy – jeśli tylko naprawdę zechce – może odmienić swoje życie.

Superherosi to seria książek biograficznych poświęconych polskim piłkarzom. Każda podzielona na rozdziały, związane z etapami piłkarskiego życia bohaterów. Dodatkowo oprócz tekstu do czytania znajdziemy wiele zdjęć z życia prywatnego i zawodowego piłkarzy.

Autorka dotarła do wszystkich szczegółów życia piłkarzy, od czasów młodości. Pokazuje ich życiowe problemy. To bardzo dobra propozycja dla młodego czytelnik. Uświadamia, że nie warto się poddawać, trzeba spełniać swoje marzenia.

Zarówno Grosicki jak i Lewandowski są postaciami znanymi nie tylko fanom piłki nożnej. Ti dwa nazwiska znane każdemu polakowi. Myślę, że taka biografia to bardzo dobry prezent dla dużego fana piłki nożnej.

Wydawnictwo Burda Książki

21 komentarzy do “Superherosi, Książki o znanych polskich piłkarzach

 • 23 listopada 2020 o 15:19
  Permalink

  Moje córki nie są fankami piłki nożnej, ale fajne propozycje dla chłopaków 🙂

  Odpowiedz
 • 20 listopada 2020 o 20:46
  Permalink

  Z pewnością będzie to dobry prezent dla kogoś, kogo to fascynuje i jeszcze nie czytał tej pozycji 😉

  Odpowiedz
 • 18 listopada 2020 o 19:34
  Permalink

  Niestety moje dzieci ewidentnie są jak rodzice – nie mają hopla na punkcie sportu narodowego Polaków, czyli piłki nożnej.

  Odpowiedz
 • 18 listopada 2020 o 06:58
  Permalink

  Super pomysł na prezent dla fana piłki nożnej taka książka 🙂

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2020 o 23:47
  Permalink

  Niestety te książeczki nie dla mnie, nikt z mojego otoczenia nie jest aż tak zafascynowana piłką nożną 🙂

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2020 o 18:33
  Permalink

  Mój syn jest fanem piłki nożnej i ma kilka książek z serii Najlepszy bramkarz, piłkarz itd. Takie serię dla fana są totalnym złotem.

  Odpowiedz
 • 16 listopada 2020 o 23:37
  Permalink

  Znam tę serię 🙂 Książkę o R. Lewandowskim sprezentowałam małemu kuzynowi – jest wielkim fanem Lewego i był zachwycony. I tak sobie myślę, że część o Grosickim też pewnie przyjąłby z uśmiechem na ustach..

  Odpowiedz
 • 16 listopada 2020 o 18:49
  Permalink

  Dla pasjonatów piłki nożnej całkiem ciekawe książki! Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 • 16 listopada 2020 o 08:59
  Permalink

  Nie jestem fanką piłki nożnej, ale myślę że mojemu narzeczonemu takie książki przypadłyby do gustu. W jego zbiorach już jest kilka książek na temat piłkarzy. 🙂

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2020 o 21:24
  Permalink

  Mój mąż byłby bardzo zadowolony z takich książek. Jest ogromnym fanem sportu, szczególnie piłki nożnej.

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2020 o 20:36
  Permalink

  Znam chłopca, któremu bardzo by się spodobały te książeczki. Trenuje zapamiętale i jest w szkole sportowej. A pasję jeszcze jego ojciec rozpala!

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2020 o 18:08
  Permalink

  NIestety tym razem nie są to propozycje, które by mnie zainteresowały, albo kogoś z mojego otoczenia. Dla fanów piłki nożnej to rewelacyjny pomysł na prezent.

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2020 o 17:55
  Permalink

  Znam niejednego małego fana piłki nożnej, który byłby zachwycony taką lekturą 🙂

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2020 o 17:12
  Permalink

  piłka nożna ani inne sporty nie leżą w zakresie moich zainteresowań jednak wiem, że nalezę do mniejszości, fajne dla kogoś to lubi sport

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2020 o 21:44
  Permalink

  jak na razie jestem na nie, ale mój syn przejawia zainteresowanie, więc na pewno za jakiś czas sięgnę 😉

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2020 o 20:21
  Permalink

  Myśle, że dla każdego fana piłki nożnej taka książka będzie idealna jako prezent pod choinkę. 😁

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2020 o 23:01
   Permalink

   Ja osobiście nie znam praktycznie żadnych piłkarzy. Ale chłopcy uwielbiają ten sport od najmłodszych lat. Wiec dla nich fajne są takie książki.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *