Lifestyle

Ratunek w zwalczaniu uporczywego kataru, Nasodren

W sezonie jesienno zimowym, ale także w upalne lato dolega mi często ból zatok. Teraz kiedy na dworku zrobiło się mroźno, często miewam katar. Nie wyobrażam sobie w takich sytuacjach nie zastosowania areozolu do nosa. W tym sezonie przeziębieniowym postanowiłam wypróbować aerozol do nosa Nasodren.
Nasodren

Nasodern usuwa wydzielinę i oczyszcza nos oraz zatoki przynosowe, dzięki czemu szybko łagodzi objawy zapalenia zatok. Po zastosowaniu, u pacjenta następuje wzmożone uwalnianie wydzieliny śluzowej zgromadzonej w nosie i zatokach przynosowych, które trwa nawet do dwóch godzin. W rezultacie, szybko ustępuje ból głowy i/lub tworzy często towarzyszący zapaleniu zatok przynosowych.

Skład: Substancja aktywna: liofilizowany proszek będący naturalnym ekstraktem ze świeżych bulw fiołka alpejskiego Cyclamen Europaeum L.

Nie stosować Nasodrenu jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fiołki, pierwiosnki lub inne gatunki z rodziny Primulaceae, ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku błony śluzowej nosa, powiek i/lub twarzy.

 Nasodren
 Nasodren

Nasodren to spray do nosa z roztworem, który musimy sami przygotować. Zestaw zawiera 50 mg liofilizowanego proszku, ampułkę zawierającą 5 ml rozpuszczalnika (woda/) oraz dozownik z rozpylaczem. Zawartość płynna wlewamy do pojemnika z proszkiem, zakręcamy oraz energicznie mieszamy. Należy odczekać, aż piana opadnie i możemy używać powstały spray.

Spray do nosa Nasodren stosowałam w ubiegłym tygodniu kiedy pojawił się u mnie uciążliwy katar. Musze powiedzieć, że sprawdził się u mnie bardzo dobrze. Nie zauważyłam, aby spray mnie podrażniał. Wystarczy spryskać nos i niemalże od razy zostaje od oczyszczony, a mi oddychało się znacznie lepiej.

Jak radzicie sobie z zatkanym nosem? Po jakie preparaty sięgacie?

24 komentarze do “Ratunek w zwalczaniu uporczywego kataru, Nasodren

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *