Piastunka róż, Katarzyna Michalak

Przenieść się nad morze, do ogrodu pełnego kwiatów. Tak, w taką pogodę zdecydowanie bym tam chciała być. Było to możliwe jednego wieczoru za sprawą książki “Piastunka róż” Katarzyna Michalak.

Piastunka róż Katarzyna Michalak

Są takie wspomnienia, które kradną życie. Ją uratowała róża.

Flora przestała wychodzić z pokoju, zdana na łaskę – czy raczej niełaskę – swojej siostry. Jedyną jej radością był rosnący tuż za oknem wątły krzaczek róży, który uparcie walczył o każdy promień słońca. Flora skazała się na samotność z własnej woli. Nic nie przerażało jej bardziej niż inni ludzie. Nie po tym, co przeżyła siedem lat temu…

Czasem trzeba sięgnąć po kłamstwo, żeby komuś pomóc. Podstępem można kupić śmierć. Ale można też poderwać nowe życie.

Gdyby nie szantaż siostry, Flora nigdy nie odważyłaby się odpowiedzieć na to ogłoszenie. A przecież pielęgnowanie różanego ogrodu, gdzieś przy zagubionym wśród nadmorskich lasów dworku, było jej marzeniem. Kochała róże bardziej niż cokolwiek na świecie, ale strach przed światem skuwał jej serce. Nie mogła się domyślić, że tam, w tym samym ogrodzie, swoje demony oswaja ktoś, kogo już kiedyś spotkała. I to w dniu, o którym ze wszystkich sił pragnęła zapomnieć…

Czy to możliwe, aby te dwa zranione serce były dla siebie jednym ratunkiem?

Czy ktoś, kto nie wie jak żyć, może nauczyć tej sztuki ukochaną osobę?

Piękna zachęcająca okładka, która przenosi nas do zapomnianego ogrodu. Piastunka róż to książka, poruszająca wiele ciekawych tematów. Najważniejszym był temat zespołu stresu pourazowego. Zamknięcie się w swoim świecie głównej bohaterki i chęć pomocy przez siostrę. Pokazany jest los Flory, która zdecydowała się, po wielu latach na krok który odmienił jej życie. Postanowiła przezwyciężyć swój strach, jednak wraz z nadejściem nowego musiała zmierzyć się kolejny raz ze swoją przeszłością.

Piastunka róż to kolejna książka autorstwa Katarzyny Michalak, która zagościła w mojej biblioteczce. Autorka w swoich książkach porusza ciężkie, a zarazem bardzo życiowe tematy. Opowieść napisana jest bardzo lekko, mogę stwierdzić, że się przez nią płynie. Ciekawość losów bohaterów i ich dalszych perypetii jest bardzo fajnie zachowana. To historia warta przeczytania.

Wydawnictwo Znak JednymSłowem

7 komentarzy do “Piastunka róż, Katarzyna Michalak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *