Papierowy Mag, Charlie Holmberg

Magia i fantastyczny świat, odkąd obejrzałam Harry Pottera interesował mnie ten świat. Potem jakoś przestał, teraz pierwsze części Harreggo lubi oglądać moja córka. Są wśród Was fani magii? Jeśli tak, zapraszam na recenzję książki Charlie Holmber “Papierowy Mag”.

Ceony Twill całe swoje życie marzyła o tym, aby zostać Wytapiaczem – specjalistką od magii metalu. Zdeterminowana ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff z wyróżnieniem. Nie tak wyobrażała sobie jednak dalszy rozwój kariery.

Okazuje się, że brakuje magów władających magią papieru. Wobec tego szkoła musi wyznaczyć jedną osobę, która zostanie skierowana na staż do papierowego maga, by kontynuować specjalizację pod jego czujnym okiem.

Takim sposobem ambitna, choć zrezygnowana Ceony trafia do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Dzięki niemu zaczyna jej się podobać wizja zostania Składaczem. Jednak dobra passa nie trwa długo. Ceony szybko przekonuje się, że istnieje też magia zakazana. Jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza. Od teraz młoda praktykantka jest zdana tylko na siebie. Zaczyna niebezpieczną walkę z nieznanymi wcześniej mocami.

Papierowy Mag to książka, która bez wątpienia przyciąga uwagę swoją okładką. Jest ona za razem prosta jak i intrygująca. Widzimy od razu, że całą opowieść ma miejsce na początku XX wieku. To czas kiedy magia była wszędzie. Istniały szkoły do nauki magicznych mocy. Opowiadanie opiera się na jednej bohaterce i jej nauce składania papieru czyli magi papieru. Trafia do domu nauczyciela Emery’ego, gdzie dowiaduje się jak prawidłowo składać i go ożywiać.

Do książki podeszłam z dużym zaciekawieniem.dzięki interesującemu tytułowi. Jest to bez wątpienia książka dla lubiących tajemniczy świat i magię.

Wydawnictwo Kobiece

Cykl: Papierowy Mag (tom 1) Seria: Young

Premiera: 03 czerwca 2020

17 myśli na temat “Papierowy Mag, Charlie Holmberg

 • 4 czerwca 2020 o 18:57
  Permalink

  Ja jestem po lekturze i szczerze mówiąc zadziwiła mnie nie co ta książka. Świetne było to, by ze składania papieru zrobić nie tyle sztukę, co magię. Ale już sama wizyta w sercu była dla mnie za bardzo naciągana.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2020 o 15:49
  Permalink

  Jakoś nie jestem przekonana do tej książka. Myślę, że nie siegne po nią. Ale fajnie napisany post.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2020 o 09:59
  Permalink

  Kiedyś taka tematyką mnie interesowała i jako nastolatka wiele książek takich czytałam, teraz raczej sporadycznie po nie sięgam

  Odpowiedz
  • 11 czerwca 2020 o 07:57
   Permalink

   Też bardzo lubiłam Harrego Pottera i jego przygody. Filmy do tej pory chętnie oglądam. A książki nie znam jeszcze.

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2020 o 09:47
  Permalink

  Harry Potter wciągnął mnie na maksa i przeczytałam wszystkie części ( obejrzałam też ). Może i ta książka by mnie zaciekawiła?

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2020 o 07:48
  Permalink

  dla mnie zarówno Harry Poter to nie moja bajka jak i ta propozycja 🙂 jednak są osoby którym na pewno się spodoba

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2020 o 07:44
  Permalink

  Okładka faktycznie intrygująca, nie jestem jednak fanką takich książek. Magia to nie moje klimaty. 🙂

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2020 o 17:01
  Permalink

  Przyznam, że nigdy nie obejrzałam HP i nie obejrzę, nie do końca pojmuję fenomenu HP 😉 Dlatego tym razem taka książka również nie trafia w moje upodobania, ale nie twierdzę, że innym może się podobać 🙂

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2020 o 14:22
  Permalink

  ja nadal kocham Harrego, przeczytałam wszystkie części kilka razy i zawsze oglądam w tv gdy leci 🙂

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2020 o 11:11
  Permalink

  I to jest książka, którą chętnie przeczytam,a raczej pochłonę. I zgadzam się z Tobą okładka jest przecudowna, widać, że grafik umie w okładki 😉

  Odpowiedz
 • 3 czerwca 2020 o 10:57
  Permalink

  Tym razem nie jest to książka dla mnie, nie czuję się zainteresowana na tyle, żeby po nią sięgnąć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *