Młodzi przyrodnicy, Przyrodnicze książeczki dla dzieci

Ciekawość u dzieci bywa czasem bardzo duża. Staramy się ją w odpowiedni sposób rozwijać. Dobrym sposobem na zainteresowanie dziecka przyrodą i przybliżenie mu świata zwierząt jest seria książek Młodzi przyrodnicy od Wydawnictwa Wilga.

Seria Młodzi przyrodnicy przybliży dzieciom świat przyrody, przedstawi najbardziej fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Ciekawym informacjom towarzyszą piękne ilustracje, dzięki którym natura stanie się małym czytelnikom jeszcze bliższa. Młodzi przyrodnicy to seria do pierwszego czytania – dzięki niej dzieci będą mogły ćwiczyć tę umiejętność.

Ptaki

Młoda wilga o imieniu Fija to główna bohaterka książeczki. Przemierza leśne głębiny i spotyka nowych przyjaciół. Na swojej drodze spotyka sójkę, kosy czy szpaki. Przemierza przez lasy drzewiaste i liściaste. Spotyka mieszkańców stawów i łąk. Młodzi przyrodniczy i książeczka o tytule “Ptaki” to poznawanie różnych grup ptaków. Dzięki niej moja córka nauczyła się już kilku nazw ptaków które czasem spotyka na spacerze w parku.

Co w trawie piszczy

Młoda myszka Łapik pierwszy raz tej wiosny wyrusza na poznanie świata. Na łące spotyka żaby, motyle oraz ptaki. Trafia na pracowite pszczoły i przygląda się ich pracy. Przemierzając łąkę z myszką poznajemy bliżej przyrodę, poznajemy różne małe gatunki zwierząt. Młodzi przyrodnicy “Co w trawie piszczy” to książeczka poświęcona przyrodzie, gdzie dowiemy się więcej o życiu małych płazów,, gadów czy ssaków.

Młodzi przyrodnicy to pięknie wydana seria książeczek z ciekawymi historiami, które zainteresują małe dzieci. Moja córka była bardzo ciekawa co w trawie piszczy. Po przeczytaniu książeczki, na każdym spacerze zatrzymywała się na łące i nasłuchiwała i szukała zwierząt tam żyjących.

Wydawnictwo Wilga

22 myśli na temat “Młodzi przyrodnicy, Przyrodnicze książeczki dla dzieci

  • 14 września 2020 o 21:21
   Permalink

   Ta książeczka to coś fajnego dla siostrzenicy, która nie szczególnie lubi czytać ale myślę że taka książka by ją do tego zmotywowała;)

   Odpowiedz
 • 14 września 2020 o 00:48
  Permalink

  Książeczki mają przepiękne ilustracje i ogólnie świetnie się prezentują. Myślę, że takie książki, a dokładniej ich czytanie przynosi same pozytywne aspekty.

  Odpowiedz
 • 11 września 2020 o 20:50
  Permalink

  Mam te książki na liście od kiedy zobaczyłam je w zapowiedziach, ale kompletnie wyleciało mi z głowy, kiedy ich data wydania przypada. Cieszę się, że mi tym wpisem o nich przypomniałaś.

  Odpowiedz
 • 11 września 2020 o 13:42
  Permalink

  Bardzo podobają mi się te książki i chętnie zamówię je dzieciom do naszej domowej biblioteczki.

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 17:23
  Permalink

  Chętnie pokażę te dwie książeczki mojemu synkowi myślę, że mogą mu się spodobać bo jest ostatnio zafascynowany przyrodą i wszystkim co go otacza.

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 12:47
  Permalink

  przepiękne ilustracje! jeszcze nie wiem, czy mam w domu małych podróżników, ale na pewno warto ich zainteresować tym tematem 😉

  Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 21:10
  Permalink

  Mój synek uwielbia książeczki, więc myślę, że i te by mu się spodobały. Akurat zbliżają się jego urodziny, więc to będzie fajny pomysł na prezent. 🙂

  Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 13:06
  Permalink

  Fajnie, że dzieci od małego już mogą uczyć się o przyrodzie…
  Będą szanowali , jak będą starsi.

  Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 12:14
  Permalink

  Fajn2 książki. Idealne dla każdego dziecka. Myślę że jak grafika jest kolorowa to sama z checia zaglądnę do takiej książki.

  Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 11:03
  Permalink

  Pieknie wydane są te książeczki. Moje dziewczyny uwielbiają przyrodę, więc im je sprawię.

  Odpowiedz
  • 13 września 2020 o 22:58
   Permalink

   Myślę, że mojemu synkowi książki te bardzo by się spodobały. Często kupujemy podobne.

   Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 09:31
  Permalink

  Widziałam te książeczki i jestem ich bardzo ciekawa. Mają piękne ilustracje.

  Odpowiedz
 • 8 września 2020 o 19:19
  Permalink

  Mamy te dwa tytuły, jak i kilka innych z tej serii. Bardzo ciekawa seria z przeslicznym ilustracja mi. Dzieci dowiedzą się wiele na temat otaczającej nas przyrody.

  Odpowiedz
  • 9 września 2020 o 10:31
   Permalink

   Zapowiada się bardzo ciekawa seria dla najmłodszych, chętnie po nie sięgniemy

   Odpowiedz
 • 8 września 2020 o 18:47
  Permalink

  Bardzo piękne wydanie książkowe idealne na prezent

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *