Luca, Agnieszka Siepielska, Recenzja książki

Z nowym rokiem postanowiłam zacząć z powrotem więcej czytać. Ostatnie kilka miesięcy były pełnie zmian w moim życiu i byłam zwyczajnie zmęczona. Teraz jednak nastąpiła stabilizacja i jest czas na moje ukochane książki. Serie mafijnej są moimi ulubionymi dlatego chętnie przeczytałam kolejną część z cyklu Synowie zemsty Agnieszki Sieplielskiej. Po Rhys i Antosnio przyszła pora na poznanie “Luca”.
Luca Agnieszka Siepielska

Mistrzyni mafijnego humoru powraca z trzecim tomem serii „Synowie zemsty”!

Luca Valenti jest kuzynem Rhysa i Antonio. Jego ojciec wiele lat temu przyczynił się do upadku rodziny. Gdy rozpoczęły się poszukiwania Mii i Maxine – córek Cesara Dellvale – szybko się okazało, że Luca ma obsesję na punkcie tej drugiej.

Kiedy w końcu dociera na miejsce, gdzie przetrzymywane są siostry, zabija Franco Cavillo, jednego z szefów kolumbijskiej mafii i udaje mu się uwolnić dziewczyny. Mia była wykorzystywana jako prostytutka, lecz Maxine, ku zaskoczeniu wszystkich, wiodła normalne życie w domu Cavillo.

Jednak to były pozory. Maxine zawarła z Franco Cavillo układ. Gdy zgodziła się na związek z jego synem, Dominikiem, Franco obiecał, że Mia zostanie do niej sprowadzona. Luca chciałby wykorzystać okazję i zbliżyć się do Maxine, ale postanawia odpuścić.

Wkrótce o Maxine upomni się mężczyzna, któremu została obiecana. Być może kobieta będzie potrzebowała Luki bardziej, niż sądziła.

Maxine i Mia to siostry przyrodnie, które są praktycznie nierozłączne. Obie spotkał okrutny los i przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Kiedy zostają rozdzielone Maxine chce uwolnić siostrę i zgadza się na układ z Dominikiem. Nie trwa jednak on długo, gdyż Luca z braćmi, postanawiają uwolnić od nich dziewczyny. Zostają oddane swojej ciotce, która się opiekuje po stracie rodziców. Dziewczyny nie wiedza tylko jaki ma w tym interes. Maxine ma swój sekret, Mia nie wie że kiedy ona była torturowana, to jej siostra wiodła żcie w dostatku. Kiedy wszystko wychodzi na jam Mia i ciotka mają pretensje do dziewczyny, wyrzucają ją z domu. Wówczas to Luca wyciąga do niej pomocną dłoń i pomaga jej.

Maxine i Luka to osoby o dwóch różnych charakterach. Czy uda im się porozumieć? A może narodzi się miedzy nimi uczucie?

Seria “Synowie zemsty” Agnieszki Siepielskiej to zdecydowanie jedna z moich ulubionych serii. Po Rhys i Antonio przyszła pora na poznanie kolejnego brata, Luca. To jak do tej pory najkrótsza książka. Jeśli jednak nie znacie poprzednich części to nic nie szkodzi. Każdą z nich można czytać oddzielnie i gwarantuję, że nie pogubicie się w całej historii. W tej części dzieje się naprawdę sporo, na brak ciekawych wątków nie można narzekać. Sama lektura dla mnie była bardzo interesująca i ciekawie spędziłam przy niej czas.

“Luca” Agnieszki Sipielskiej polecam wszystkim miłośniczkom romansów mafijnych.

Wydawnictwo: NieZwykłe

Cykl: Synowie zemsty (tom 3)

25 thoughts on “Luca, Agnieszka Siepielska, Recenzja książki

 • 23 stycznia 2021 o 22:47
  Permalink

  książka jak i cała seria idealna na ekranizację, ponieważ to ostatnio dość popularny temat 🙂

  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2021 o 12:26
  Permalink

  Filmy tego typu lubię, więc przypuszczam że ta książka przypadła by mi do gustu. Chętnie bym ją przeczytała:)

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2021 o 10:55
  Permalink

  Idealna tematyka dla mnie. Uwielbiam takie książki, więc już zapisuję sobie tytuł.

  Odpowiedz
 • 18 stycznia 2021 o 19:01
  Permalink

  Już przy poprzednim bracie zastanawiałam się nad tą serią. Zwyczajnie tematyka zwykle nie bywa dla mnie, ae tym razem chyba sięgnę, bo zaciekawia mnie jak autorka obsadza kolejne osoby w rodzinie na miejscu głównego bohatera.

  Odpowiedz
 • 17 stycznia 2021 o 19:48
  Permalink

  Jeszcze nie miałam okazji poznać tej serii, ale cały czas jest na mojej liście i na pewno doczeka się na swoją kolej 🙂 Tym bardziej, że zapowiada się na naprawdę ciekawą lekturę 😉

  Odpowiedz
 • 17 stycznia 2021 o 17:25
  Permalink

  Nie jestem przekonana do tej książki. A więc raczej nie sięgnę po nią. Może koleżance podeślę ona pewnie skusi się.

  Odpowiedz
 • 16 stycznia 2021 o 22:35
  Permalink

  Niedawno kilka polskich nazwisk na okładkach książek bardzo mocno mnie zawiodło. Chętnie jednak dam szansę lekturze, która mogłaby mi się spodobać.

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2021 o 23:13
  Permalink

  jak dla mnie książki mafijne to jakaś plaga, nie lubię ich, a jest ich coraz więcej

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2021 o 15:20
  Permalink

  Ja również wraz z rozpoczęciem nowego roku zaczęłam więcej czytać i jak na razie idzie mi świetnie, przynajmniej mogę nadrobić zaległości czytelnicze. Książki, o której piszesz, nie znam, ale muszę przyznać, że mnie zaciekawiła. 🙂

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2021 o 14:50
  Permalink

  Ta seria bardzo mnie ciekawi, ale odpuściłam ją, bo mam masę innych książek do przeczytania. Z pewnością za jakiś czas pojawi się u mnie w domu.

  Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021 o 18:22
   Permalink

   Czytałam jej jedną książkę i byłam bardzo zadowolona. Tej serii nie czytałam , ale mam ją w planach.

   Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021 o 08:23
   Permalink

   Przyznam, że jeszcze nie czytałam romansów mafijnych i jestem ciekawa, jakby mi się spodobała historia z tego gatunku.

   Odpowiedz
 • 15 stycznia 2021 o 10:35
  Permalink

  Mam w planach przeczytać bo bodajże jestem zapisana na jakiś booktour

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2021 o 07:08
  Permalink

  Generalnie cały zeszły rok dał mi mocno popalić, wystawił mnie na ciężkie próby, ale właśnie dzięki książkom podtrzymywałam pozytywne podejście, detoks od kumulujących się problemów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *