Książkożercy, Seria książek do nauki czytania

Odką moja córka skończyła 5 lat staramy się ćwiczyć czytanie. Najpierw była nauka literek, potem sylaby, aż w końcu składanie literek w całe wyrazy. W naszym domu zagościły kolejne części serii “Książkożercy”, którą już raz poznaliśmy.
 Książkożercy

Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Opowiadania dostosowane zostały do ich umiejętności i doskonale sprawdzą się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych.

Książki na poziomie A zawierają historyjki idealne do pierwszych prób samodzielnego czytania, proste słowa z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, przewagę zdań pojedynczych, od jednego do trzech zdań na każdej stronie.

Książki na poziomie C zawierają słowniczek trudnych wyrazów, użycie wszystkich dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, dłuższe zdania złożone, wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów.

 Książkożercy
 Książkożercy

Tom „Lulu – świnka na medal” na poziomie A przeznaczony jest dla dzieci, które poznały lub są w trakcie poznawania wszystkich podstawowych liter, uczą się składać z nich proste słowa, rozumieć sens prostych zdań, nie znają lub dopiero poznają litery ze znakami diakrytycznymi oraz dwuznaki i podejmują pierwsze próby samodzielnego czytania.

Tom „Bądź jak Martyna! ” na poziomie C przeznaczony jest dla Książkożerców, czyli dzieci, które nie mają problemu z czytaniem wszystkich liter, rozumieją sens zdań złożonych, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu, nie zniechęcają się, natrafiając na wyrazy mogące sprawić mu trudność ortograficzną.

W środku każdej książeczki znajdziemy krótkie opowiadania, pisane są wyraźną czcionką, dużymi literami. W poziomie A są to dość duże litery. Słowa składają się z kilku z nich, tak aby dziecko z łatwością złożyło je w wyraz. Poziom C jest dla dzieci, które nie mają już problemów z czytaniem, Tekst składa się z trudniejszych i dłuższych wyrazów. Na końcu każdej historii, znajdują się pytania sprawdzające przeczytany tekst. Dodatkowo są znajdziemy także kolorowe naklejki.

“Książkożercy” to seria, która zdecydowanie wspomaga naukę prawidłowego czytania. U nas bardzo dobrze się sprawdziła, mogę nawet powiedzieć, że córka zna książeczkę z poziomu A prawie na pamięć.

Znacie serię książeczek do czytania “Książkożercy” ? Jak Wasze dzieci radziły sobie z nauką czytania?

19 myśli na temat “Książkożercy, Seria książek do nauki czytania

 • 15 kwietnia 2021 o 18:14
  Permalink

  Nie znam tej serii, moje “brzdące” już są dorosłe.
  Dzisiaj mamy dziwne czasy nieczytania książek……….

  Super, że znalazłaś serię lubianą przez dzieci, to pomoże wyrobić cudny nawyk 🙂

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 11:35
  Permalink

  Ale fajne są te książeczki 😀 Szkoda, że nie mam w rodzinie już małych dzieci, więc nie mam nawet komu ich podarować 🙁

  Odpowiedz
 • 20 marca 2021 o 16:09
  Permalink

  Bardzo fajne te książeczki, z tego co pamiętam płynnie czytać zaczęłam w podstawówce, ponieważ będąc małym dzieckiem nie lubiłam czytać książek, dopiero w gimnazjum zaczęłam więcej czytać.

  Odpowiedz
 • 15 marca 2021 o 18:11
  Permalink

  Fajne jest takie wpajanie dzieciom od najmłodszych lat miłości do czytania 🙂
  Świetne książeczki 🙂

  Odpowiedz
 • 15 marca 2021 o 11:02
  Permalink

  ja nadal pamiętam elementarz który był jedną z pierwszych książek do nauki czytania, Ala ma kota itp. ta książeczka z pewnością też jest super

  Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 21:53
  Permalink

  Gdzieś już widziałam te książeczki. Myślę, że mój synek byłby z nich zadowolony.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 18:03
  Permalink

  Ja już mam za sobą naukę czytania swojego dziecka. Ale fajnie są takie książeczki. Idealna na prezent.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 17:52
  Permalink

  Nauka czytania dopiero przed nami, zamierzamy zacząć niedługo, ponieważ mój synek w tym roku kończy pięć lat. Muszę zakupić takie książeczki. 🙂

  Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 16:32
  Permalink

  Ja jestem ciekawa tej książeczki ze świnką, bo mam w domu mają wielbicielkę prosiaczków i warchlaczków. I do tego właśnie uczy się czytać, wiec lektura jak znalazł.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 14:10
  Permalink

  Ta książeczka z Martyną Wojciechowską bardzo mnie zaciekawiła. Myślę, że zamówię ją na próbę moim dzieciom i jak nam się spodoba, to kupię całą serię 🙂

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 23:07
  Permalink

  Ale super ta propozycja ta z Martyna
  W sumie obie ekstra ale tamta jakos bardziej mi się podoba

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 21:51
  Permalink

  lulu chętnie bym poznała, co do Martyny to wydaje mi się, ze trochę jej ostatnio za dużo i jakoś nie ciekawi mnie ten tytuł

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *