Książeczki z pozytywnym przekazem dla dzieci, Wydanictwo Wilga

Czytanie dzieciom jest ważne dla ich rozwoju. Istotne dla mnie jest, aby książeczki które czytamy niosły ze sobą pozytywny przekaz. Aby historia była zrozumiała, ilustracje śliczne oraz by dziecko zapamiętało morał. Takie są książeczki od wydawnictwa Wilga.

Klub jednorożców – Suzy Senior

Ania marzy o tym, by założyć klub miłośników jednorożców. Nie waha się więc długo i na furtce prowadzącej do jej domu wywiesza ogłoszenie. Będzie wspaniale! Będą babeczki, malowanie i nagrody do wygrania. Amy jest jednak rozczarowana, gdyż niestety nikt się nie pojawia. Nikt – to znaczy żaden człowiek. Na spotkanie przychodzą jednak… JEDNOROŻCE! Jakie wspaniałe przygody wynikną z tych odwiedzin?

Pełna magi i jednorożców opowieść o wielkim pragnieniu dziewczynki o imieniu Ania. Jej marzenie co prawda się nie spełnia, bo liczyła że pozna nowych ludzi, ale do klubu dołączyło bardzo wielu jednorożców. To cudowna bajkowa historia.

W każdym domu, na każdej ulicy – Jess Hitchman, Lili La Baleine

Ciepłe opowiadanie o tym, że dom to nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim ludzie, którzy w nim mieszkają. Na każdej stronie książki przedstawiono wnętrze domu i sposób w jaki rodzina może spędzić czas w poszczególnych pomieszczeniach: kuchni, salonie, łazience…

Krótkie opowiadanie uświadamiające dzieci, że dom to nie tylko pomieszczenia. To osoby które w nim mieszkają, to atmosfera. Nie ważne czy jest to ogromny dom z kilkoma pokojami czy małe mieszkanie, to ludzie w niż żyjący są najważniejsi. Wspaniała książka o ważnej historii. Co ciekawe na końcu znajdziemy rozkładane kartki w postaci bloku mieszkalnego.

Przyjaciele myszki Marudy – Steve Smallman, Caroline Pedler

Przyjaciele myszki Marudy to piękna opowieść o myszce znanej w całym lesie jako myszka Maruda, która narzeka na wszystko i wszystkich. Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy na swej drodze spotyka pewnego małego borsuka, który zgubił mamę. Jak to spotkanie wpłynie na małą myszkę? Urzekająca historia, która porusza kwestię przyjaźni i pokazuje dzieciom, że dzięki niej wszystko jest możliwe.

Krótkie opowiadanie o myszce uważanej przez mieszkańców lasu za Marudę. Jednak wszystko się zmienia kiedy na jej drodze pojawia się mały borsuk. Ukazuje waż ważne jest wspieranie osób zagubionych. W tym przypadku małego borsuka. Jednak trzeba pamiętać, że czyhają na nas różne złe rzeczy. Ukazuje jak ważna jest przyjaźń, kiedy można liczyć na bliską osobę ona pomoże nam czasem nawet przeżyć.

Kocham was, równie mocno maluszki! – Jane Chapman

Babcia ma niespodziankę dla Momusia – odwiedziny jego malutkiej kuzynki Bibi. Maluch szybko zaczyna jednak być zazdrosny o młodszą sówkę. Czy od teraz tylko Bibi może liczyć na łaskotki i przytulaski? I dlaczego Babcia nie chce pobawić się z wnuczkiem w chowanego? Do tej pory to Momuś był ukochaną sóweczką Babci. Czy w jej sercu znajdzie się miejsce dla dwójki ulubieńców? Pełna ciepła opowieść, która pomoże maluchom poradzić sobie z zazdrością, gdy w ich życiu pojawi się młodsze rodzeństwo lub kuzyni!

Miłość rodziców czy dziadków rozkłada się równo pomiędzy rodzeństwo. Ja staram się to uświadamiać moim dzieciom. To właśnie potwierdza ta książeczka. Moja córka lubi kiedy czytamy to opowiadanie, zawsze uświadamia sobie że rodzice i dziadkowie kochają ją równie mocno jak młodszego braciszka.

Fale – Clare Helen Welsh, Ashling Lindsay

Pamięć dziadzia nie jest już tak dobra jak kiedyś. Ale ja kocham go równie mocno jak zawsze i wiem, że chociaż często zapomina o ważnych rzeczach, też kocha mnie ze wszystkich sił! Piękna opowieść o rodzinie, miłości i radości z bycia razem oraz o tym, jak możemy pomóc ukochanym osobom z demencją szczęśliwie żyć. To idealna książka, która pomoże rodzicom wytłumaczyć swoim pociechom trudny temat demencji u starszych ludzi i wskaże maluchom, jak mogą okazać wsparcie swoim dziadkom.

To wzruszająca opowieść o dziadku rudowłosej dziewczynki. Nie może zrozumieć jak to się dzieje kiedy starszy człowiek traci pamięć, wszystko jednak wytłumaczyła jej mama. Dziewczynka kocha dziadka i wspiera go w codziennym życiu.

Która z historii najbardziej Was zaciekawiła? Znacie książeczki wydawnictwa Wilga?

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

29 komentarzy do “Książeczki z pozytywnym przekazem dla dzieci, Wydanictwo Wilga

 • 20 lipca 2020 o 21:39
  Permalink

  bardzo lubię takie książki, myślę, ze moje dzieciaki byłby zachwycone i przeczytalibyśmy je od razu po wyciągnięciu z pudełka, bo to nie ma na co czekać 😉

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2020 o 14:40
  Permalink

  Mam w domu takiego małego łobuza, który lubi jak się mu czyta do snu, a ksiażek już nam brakuje. Chętnie się z nimi zapoznam.

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2020 o 08:44
  Permalink

  Przyjaciele Myszki Marudy przykuły moje oko 🙂 Pamiętam jak mama czytała nam z bratem książki. Dzięki temu jak je kocham i dziś 🙂

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2020 o 21:48
  Permalink

  Ojej, bardzo urocze książeczki 🙂 ta z sówkami mnie najbardziej zaciekawiła.

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2020 o 18:22
  Permalink

  Jak widzę te piękne książki to czekam z niecierpliwością, kiedy córeczka będzie miała kilka lat i będzie słuchała jak jej czytam przed spaniem <3

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2020 o 15:35
  Permalink

  Uwielbiam tego typu książki, nie dość że są ciekawe to mają walory edukacyjne.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2020 o 14:35
  Permalink

  Mój synek uwielbia książeczki dla dzieci. Często sięgamy właśnie po takie z dobrym przekazem.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2020 o 09:43
  Permalink

  Wszystkie książeczki mnie zainteresowały, prezentują się super i z tego co przeczytałam, to myślę, że spodobałyby się mojemu synkowi. Chyba mu zakupię którąś z nich. 🙂

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2020 o 20:10
  Permalink

  Piękne propozycje. Moje młode jeszcze troszkę podrośnie i będzie można zacząć przygodę ze światem książeczek 🙂

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2020 o 13:27
  Permalink

  Moja Susi jeszcze troszkę dorośnie i wchodzimy w świat książek, pięknie u Ciebie :)!

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2020 o 12:21
  Permalink

  Super bardzo ciekawa książeczka dla dzieci

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2020 o 11:12
  Permalink

  wszystkie książeczki sa pięknei wydane choć te 2 pierwsze najbardziej przykuwają mój wzrok

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2020 o 10:56
  Permalink

  Takie “pozytywne” książki lubię najbardziej. Szkoda, że niewiele jest ich na rynku ( szczególnie jeśli chodzi o starsze szkolne dzieciaki ) i trzeba naprawdę się naszukać zanim znajdę porządną książkę z odpowiednią treścią dla 10-latki.

  Odpowiedz
  • 19 czerwca 2020 o 21:05
   Permalink

   Masz rację, nie jest łatwo. Jednak dzięki takim recenzjom stale uzupełniam nie tylko biblioteczkę mojej 9-latki, ale i podsuwam co ciekawsze lektury starszym nastolatkom w rodzinie.

   Odpowiedz
   • 20 czerwca 2020 o 10:44
    Permalink

    I’m więcej takich książek ma dziecko tym bardziej rozwija swoją wyobraźnię i nie tylko,

    Odpowiedz
 • 19 czerwca 2020 o 08:15
  Permalink

  Znam kilka z nich i uważam, że są naprawdę bardzo dobre. Dzieci w niewidoczny sposób mogą czegoś się nauczyć

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2020 o 20:27
  Permalink

  Jak byłam mała to uwielbiałam takie kolorowe książeczki. Pamiętam, że można było kupować Martynkę za 5 zł chyba w kioskach i jako dziecko zawsze to chciałam

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2020 o 17:15
  Permalink

  Ja uwielbiam książeczki wydawnictwa Wilga. Zawsze niisa jakiś przekaz i uczą dzieci. I te tytuły musimy mieć.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2020 o 12:43
  Permalink

  Fajnie, że powstają takie posty 🙂 Inspiracja dla rodziców (i nie tylko rodziców!), którzy chcieliby zadbać o swoje dzieci.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2020 o 12:24
  Permalink

  Takie książeczki to must have w mojej biblioteczce. Moje dzieci uwielbiają czytać i oglądać więc zamawiam ich sporo. Wilga ma sporo ciekawych propozycji i zawsze są pięknie wydane.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *