Kolagen rybi do picia w proszku

Każdy z nas pragnie młodo wyglądać jak najdłużej. Zdrowy wygląd to nie tylko zewnętrzy aspekt, to także prawidłowe funkcjonowanie stawów i nasza sprawność. Czas płynie bardzo szybko, są jednak sposoby aby choć trochę spowolnić te procesy. Obecnie jednym z najskuteczniejszych preparatów jest kolagen rybi, który wykazuje duże powinowactwo do tego wytwarzanego przez ludzki organizm.

Kolagen to białko, które znajduje się m.in. w kościach, chrząstkach, skórze oraz ścięgnach. Jest odpowiedzialny za wytrzymałość i elastyczność tkanek i narządów, przyspiesza proces gojenia. Można go suplementować. Uchodzi za remedium na chore stawy. Jednak białko – bez względu na to, skąd pochodzi – jest trawione w jelitach. Innymi słowy jest rozbijane na czynniki pierwsze, czyli aminokwasy. Tylko taka forma jest przez nasz organizm przyswajalna.

Najczęściej kolagen możemy znaleźć w produktach spożywczych typu: podroby, galaretach z nóżek czy też śladowe ilości znajdują się go w mięsie. Jednak nie każdemu tego typu potrawy odpowiadają. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest suplementacja kolagenu.

Kolagen w proszku w naturalny sposób stanowi uzupełnienie codziennej diety, dzięki czemu w widoczny sposób zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry, włosów i paznokci. Suplementacja kolagenem może więc pomóc przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, łagodząc jej przebieg, czyli ból, jednak nie pomoże odbudować chrząstki.

Nic dziwnego, że nazywany jest białkiem młodości. Regularne stosowanie suplementu poprawia elastyczność skóry , spłyca zmarszczki. Dla osób posiadających suchą cerą sprawi, iż stanie się ona bardziej nawilżona.

Stawy bez kolagenu nie są w stanie prawidłowo funkcjonować., wówczas pojawiają się stany bólowe. Aby tego uniknąć należy suplementować kolagen, który poprawi ich kondycję. Odpowiednia dawka sprawi, że złamania kości będą szybciej dochodzić do siebie.

Regularne przyjmowanie kolagenu sprawi, że efekty będziemy widzieć po kilku tygodniach. Poleca się stosowanie kolagenu szczególnie sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Te dwie grupy szczególnie narażone są na stłuczenia i złamania.

Słyszeliście już o pozytywnym wpływie suplementacji kolagenu? Stosujecie w swojej diecie kolagen? 

11 komentarzy do “Kolagen rybi do picia w proszku

 • 27 lutego 2022 o 15:18
  Permalink

  Może skusze się na kolagen, bo może mi pomóc. Jednak dobrze, że jest w proszku, bo nie lubię połykać tabletek.

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2022 o 13:51
  Permalink

  Wolę kolagen suplementować z jedzenie 😉 Do takiego w proszku miałabym duże opory

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2022 o 18:29
  Permalink

  W proszku kolagenu raczej bym nie wypiła, zdecydowanie wolę przyjmować go w formie tabletek, tak najlatwiej.

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2022 o 11:49
  Permalink

  Lubię kolagen, ale lubię taki, który jest w płynie. Tego w proszku nie lubię 🙂

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2022 o 20:03
  Permalink

  Ja mam tabletki z kolagenem rybim, ale nie widzę jeszcze efektów ich brania. Może za krótko je przyjmuję?.

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2022 o 19:57
  Permalink

  hmmm jakoś wyobrażam sobie, że nie smakuje dobrze… nie lubię w ogóle nic rozpuszczalnego w wodzie, pewnie byłoby mi łatwiej przyjmować go w innej postaci.

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2022 o 17:27
  Permalink

  Nigdy nie miałam okazji zapoznać się z takim kolagenem ani wcześniej o nim nie słyszałam.

  Odpowiedz
 • 20 lutego 2022 o 13:18
  Permalink

  Miałam kilka rodzajów kolagenu, ale w postaci proszku do picia mi nie podchodzi. Ostatnio przyjmuję taki w płynie i dobrze mi idzie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *