Kolacja z Tiffanym, Agnieszka Lingas-Łoniewska

Po gorszym dniu mam często ochotę na dobra komedię romantyczną z lampką wina. Jednak trafić w telewizji dobra komedię i to w czasie kiedy ma się na to ochotę nie jest łatwo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest książka. Jeśli komedia romantyczna to tylko Agnieszka Lingas – Łoniewska i nowa książka “Kolacja z Tiffanym”.

Komedie romantyczne są do bani – twierdzi Natalia Lisek. Może i racja, ale jej życie zaczyna niepokojąco przypominać jedną z nich. Tu niespodzianka goni niespodziankę, a śmiech walczy ze wzruszeniem!

Natalia Lisek pochodzi spod Wrocławia, nosi grube okulary i… hm – delikatnie mówiąc, jest ciut roztrzepana. Właśnie straciła pracę i robi wszystko, by znaleźć nową – a zarazem dowieść rodzicom, że chce żyć po swojemu i świetnie da sobie radę. Szczęście lubi sprzyjać takim jak ona – jest inteligentna, błyskotliwa, pełna uroku osobistego i nietuzinkowych pomysłów. To wszystko sprawia, że chociaż często wpada w tarapaty, zawsze wychodzi z nich cało!

Gdy Natalia znajduje pracę w firmie Macieja Garnickiego, wkracza w świat zamożnych klientów, zabójczo przystojnych mężczyzn, olśniewających klejnotów i… zuchwałych kradzieży! Życia nie ułatwia jej fakt, że między nią a Garnickim zdecydowanie iskrzy. Ale czy w pogoni za tajemniczym złodziejem znajdzie się czas na miłość?

Natalia właśnie straciła pracę, postanawia więc odetchnąć i odwiedzić rodziców na wsi. Ci są szczęśliwi, że ich córka wróciła. Już nawet planują ją zeswatać z synem sołtysa. Jednak dziewczyna postanawia szybko stamtąd uciec i szukać pracy. Zamieszkuje z przyjaciółka.W tym czasie trafia się propozycja pracy. Jednak jako pechowa kobieta, trafia nie na to piętro w biurowcu gdzie miała odbyć się rozmowa. Najpierw się potyka w progu, na koniec wylewa napój na rozmówcę. Jednak dostaję pracę w firmie z biżuterią. Od tej pory jej życie zmienia się całkowicie.

Maciej to oddany rodzinie mężczyzna, dla ojca i braci jest w stanie zrobić wiele. Firma to tez jego oczko w głowie. Jednak potrafi czasem się od niej oderwać i ciemną nocą zmienić w złodziejaszka. Natalię poznaje na rozmowie o pracę. Jej odpowiedzi są jedyne w swoim rodzaju, dlatego postanawia zatrudnić dziewczynę w swojej firmie. O d teraz za każdym razem na jej widok, dzieje się z nim coś czego dotąd nie doświadczył.

Dwa różne charaktery, które coś przyciąga do siebie. Czy to może się przerodzić w uczucie?

Perfekcjonista i chodzące kłopoty, tak można opisać dwie główne postaci. Dwa przeciwne charaktery, dwa różne światy. Diamenty, kłamstwa i mafia w tle. Bez wątpienia jest to przepis na idealną historię. Tak właśnie było w przypadki książki “Kolacja z Tiffanym” Agnieszki Lingas – Łoniewskiej. Bohaterów opowiadania polubiłam od samego początku. Natalia która zawsze wpada w kłopoty i z uśmiecham na twarzy z nich wychodzi oraz Maciej szanowany biznesmen, który w życiu osiągnął wiele. Historia, od której się nie oderwiecie, wciągnie was całkowicie. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na książkach Agnieszki. Zawsze dostarczają mi pozytywnych, zaskakujących i zabawnych opowiadań. To komedia romantyczna z wszystkimi jej cechami.

To świetna, lekka i zabawna historia, którą polecam.

Lubicie komedie romantyczne?

17 komentarzy do “Kolacja z Tiffanym, Agnieszka Lingas-Łoniewska

 • 17 czerwca 2020 o 13:43
  Permalink

  Komedie romantyczne to nie jest mój ulubiony gatunek literacki, ale może czas się do nich przekonać. Ta książka zapowiada się interesująco.

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2020 o 17:55
  Permalink

  Bardzo ciekawie zapowiadająca się książka. Przyznam szczerze,że to jeden z moich ulubionych gatunków.

  Odpowiedz
 • 13 czerwca 2020 o 13:54
  Permalink

  Lubię komedie, ale nie wiem, czy akurat te romantyczne. Zwykle ich unikam. Może niepotrzebnie jestem zrażona? Chyba muszę się przemóc i sprawdzić, czy warto dać drugą szansę gatunkowi.

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2020 o 02:38
  Permalink

  O tym tytule jeszcze nie słyszałam, ale Autorkę świetnie znam z innych jej książek 🙂

  Odpowiedz
 • 11 czerwca 2020 o 21:30
  Permalink

  Oj uwielbiam komedie romantyczne, a ta książka to tak jak ja i mój chłopak – kompletne przeciwieństwa ale coś nas do siebie ciągnie haha

  Odpowiedz
 • 11 czerwca 2020 o 16:43
  Permalink

  Minęła mi ta książka gdzieś na blogach i ig. Ciekawe czy by mi się podobała?

  Odpowiedz
 • 11 czerwca 2020 o 02:18
  Permalink

  Ja włączam sobie na tv internet i tam szukam komedia romantycznych. A co do książkki to prawda.

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2020 o 19:56
  Permalink

  Coś czuję że z tą książką bardzo bym się polubiła. Zaciekawiła mnie jej fabuła. ♥️

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2020 o 17:50
  Permalink

  O książce nigdy nie słyszałam, ale kojarzę śniadanie u tiffanego. Tak mi się skojarzyło jak przeczytałam tytuł. Ciekawa książka!

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2020 o 15:28
  Permalink

  Myślę że mogłabym się polubić z ta książką. Dużo o niej ostatnio czytam i czuję się nią zainteresowana.

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2020 o 15:26
  Permalink

  Coraz bardziej ciekawi mnie ta książka, lubię takie lekkie i z humorem 🙂 Po całym dniu miło jest się zrelaksować z książką i kubkiem pysznej kawy, czy herbaty 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *