Julka i Szpulka, Książki dla dzieci

Książki da dzieci, podobnie jak książki dla mnie są nieodłącznym elementem spędzania czasu w moim domu. Odkryliśmy ciekawą bohaterkę nowej dla nas serii książeczek Julka i Szpulka.
Julka i Szpulka
Julka i Szpulka
Julka i Szpulka
Julka i Szpulka

“Kościochrupek”. Strach zawsze ma wielkie oczy, jednak czy zawsze jest się czego bać? Julka i Szpulka w książce “Kościochrupek” dowiadują się czy jest strach. Okazuje się, że wielu dzieciom on towarzyszy na co dzień. Kidy nasza główna bohaterka nie może spać, ponieważ za oknem dzieją się straszne rzeczy i słychać dziwne odgłosy postanawia ze swoją Szpulką odkryć tajemnice. Obie stają się detektywami, trafiają na ciekawe ślady i nieznajomych. Bohaterowie udowadniają nam, że nie warto się bać najlepszym rozwiązaniem jest poznanie strasznej zagadki. Zazwyczaj odgłosy, czy cienie których się boimy to rzeczy które nas otaczają. Są nam zazwyczaj bardzo znane, jednak gdy jesteśmy sami i jest ciemno wówczas się ich boimy. Dlatego warto dokładnie sprawdzić czego się boimy.

Julka i Szpulka
Julka i Szpulka
Julka i Szpulka

“Sprawa zaginięcia Lulu” to kolejna część przygód Julki i Szpulki. Gdy dziewczynce ginie ulubiona lalka zaczyna towarzyszyć jej uczucie strachu, że nigdy jej nie odnajdzie. Zanim zacznie swoje śledztwo Szpilka postanawia ją uspokoić, jednak to na nic. Nie obejdzie się bez rysopisu oraz szukania tropów. To kolejna ciekawa książeczka z poznawaniem emocji, tym razem zdenerwowania, które często towarzyszy dzieciom podczas wykonywania zadań.

W obu książeczka oprócz przybliżenia tematu emocji, możemy sami stać się detektywami. Po przeczytaniu kilku stron możemy “zbadać” spostrzegawczość dziecka i zadać im pytania, które są napisane. To świetna opcja, sama często sprawdzam jak moja córka radzi sonie z przeczytanym tekstem. Na końcu historii, zaś mamy zagadkę do rozwiązania. Kolejny plus to bardzo ciekawe szata graficzna. Obu moim dzieciom przypadła do gustu. Podobała im się ruda bohaterka z dwoma kucykami.

Okazuje się, że czytają dziecko musi się dobrze skoncentrować na tym co dokładnie dzieje się w historii. Nie tylko chodzi tutaj o rozumienie tekstu, jest też zabawa w małych detektywów. Chęć rozwiązania zagadki, to kolejny aspekt po tkóry dzieci chętnie chcą poznać całą historię.

5 komentarzy do “Julka i Szpulka, Książki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *