Glinka Biała, Nature Queen

Maseczki do pielęgnacji cery są przeze mnie bardzo lubiane. Staram się stosować je przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wówczas jest to czas dla mnie na mały domowy relaks. Maseczki typu glinki są mi znane, jednak bardzo rzadko je stosuje. Postanowiłam jednak wypróbować jedną, najbardziej odpowiednią dla mnie. Glinka Biała Nature Queen to nowość w mojej pielęgnacji.

Glinka porcelanowa, chińska (biała) jest najdelikatniejszym rodzajem glinki kosmetycznej.  Sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.  Produkt stymuluje regenerację tkanek, działa łagodząco na podrażnienia i zmiany skórne.  Regularne stosowanie glinki przyczynia się do poprawy mikrokrążenia i kondycji skóry.

Glinka Biała Nature Queen


Biała glinka składa się z dużej ilości minerałów, które zapewniają wspaniałe korzyści dla skóry. Wśród najbardziej godnych uwagi właściwości kaolinu jest działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, antyseptyczne, złuszczające, nawilżające, kojące i gojące. Ale najczęściej mówi się o tym, że doskonale oczyszcza skórę.


Glinka Biała Nature Queen kupimy w plastikowym słoiczku. Jest bezzapachowa i ma konsystencję proszku. Aby przygotować ją do nakładania na twarz należy wymieszać z wodą, do której możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego lub olejku bazowego, aż do uzyskania formy błota. Następnie nakładamy ją twarz, szyję lub włosy. Przy stosowaniu glinek należy pamiętać, aby nie doprowadzić do całkowitego jej wyschnięcia.

Osobiście robię glinkę z kilkoma kroplami olejku. Biała glinka dedykowana jest posiadaczkom cery suszej, takiej jak moja. I musze przyznać, że bardzo dobrze się spisuje. Gdy tylko pojawia się mała niedoskonałość na mojej twarzy, od razy stosuję glinkę a cera staje się bardziej promienna. Niedoskonałości stają się mnie widoczne a skóra gładsza. Dodatkowo po zastosowaniu mam wrażenie że jest bardzie promienna, ładniejsza. Kolejny i najważniejszy plus, że jest to całkowicie naturalny kosmetyk. Czyli taki po który można śmiało sięgać.

Stosujecie glinki? Znacie białą glinkę?

5 komentarzy do “Glinka Biała, Nature Queen

 • 25 lutego 2022 o 14:23
  Permalink

  Uwielbiam wszelkiego rodzaju glinki. Mają one ogromny potencjał. Najczęściej sięgam właśnie po glinkę zieloną i białą z Nature Queen.

  Odpowiedz
 • 5 lutego 2022 o 15:34
  Permalink

  Mam ją, ale jeszcze nie zaczęłam stosować, bo za dużo wszystkiego używam i szkoda mi tak wszystko otwierać. Jednak jestem jej bardzo ciekawa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *