Drwal, K.N.Haner, Recenzja przedpremierowa

Ostatnio zauważyłam że mam więcej czasu dla siebie. Nie wiem czy to przez piękną słoneczną pogodę, czy przed dłuższe dni. W wolnych chwilach częściej czytam książki i to na świeżym powietrzu. Dla mnie to czysty relaks. Miałam okazję przeczytać przedpremierowo książkę K.N. Haner ” Drwal”.

 

“Zmysłowa, romantyczna, subtelna… Królowa Dramatów w nowym wydaniu!

Jason Parker, zraniony wydarzeniami z przeszłości, kilka lat temu porzucił wygodne życie w Cleveland i zamieszkał w drewnianym domu pośrodku lasu, z dala od ludzi. Obiecał sobie, że nigdy więcej nie pokocha. W swoim azylu tworzy rzeźby, wyrażając w nich emocje, które nie do końca rozumie. Zdolny artysta zdobywa coraz większą popularność, ale konsekwentnie odmawia kontaktów z mediami.

Samantha Crow ma w życiu konkretny cel. Przebojowa i śmiała dziewczyna chce zostać dziennikarką, choć w głębi duszy pragnie zupełnie czegoś innego. Pewnego dnia dopina swego i namierza pracownię Jasona. Pod pretekstem wywiadu odważa się odwiedzić tajemniczego “Drwala”.

To spotkanie, które nieoczekiwanie na dobrych kilka dni uziemia Jasona i Sam w leśnej samotni, sprawia, że zamknięty i skryty mężczyzna otwiera się przed, na pozór beztroską, kobietą. Choć oboje mają wiele tajemnic i nie potrafią odnaleźć właściwej ścieżki, to tylko oni mogą sobie wzajemnie pomóc. Czasami jednak prawdziwe uczucie to za mało, by przegonić demony przeszłości.”

Las.

Deszcz.

Miłość, która narodziła się z natury.

 

Jason główny bohater i zarazem narrator książki to mężczyzna skrzywdzony przez kobietę, którą wydawało mu się że kocha. Postanawia uciec od przeszłości, ludzi nawet najbliższej rodziny i odciąć się. Z dala od nowoczesności w głębi lasu postanawia zapomnieć o wszystkim. Wybudował sobie swoją samotnię i oddaje się w niej swojej pasji, czyli rzeźbom z drzewa. Przez doświadczenia, które go spotkały zmienił się również jego charakter. Nie ufa ludziom, można powiedzieć że nawet mu przeszkadzają. W kontaktach z innymi jest oschły i nie miły. To wszystko jednak jest  do czasu. Wszystko zmienia się gdy do domu w lesie przyjeżdża młoda, wesołą dziennikarka z zamiarem przeprowadzenia wywiadu z rzeźbiarzem.

Sam to młoda dziennikarka, która odbywa staż w znanej nowojorskiej gazecie. Zadbana dziewczyna z klasą. Lubiąca drogie ubrania, mieszkająca w luksusowym apartamencie. Takimi oczami widzi ją Jason, przynajmniej na początku. Pod skorupą tej na pozór wesołej rudowłosej dziewczyny, kryje się tajemnica i strach. Jej naiwność do ludzi sprawiła, ze wplątała się w kłopoty za które się obwinia.

Spotkanie tych dwojga miało być chwilowe. Szybki wywiad, obejrzenie rzeź i powrót Sam do wielkiego miasta. Jednak burza i ulewne deszcze spowodowały, że dziewczyna została uziemiona z Jasonem na kilka dni. Przez te czas bohaterowie zbliżają się do siebie. Jason otwiera się przed Sam, ona wydaje się być szczęśliwa w samotni w środku lasu. Jednak spokoju nie daje jej szef, który nęka ją telefonami i żąda aby wróciła. Po każdej rozmowie ulatuje z niej szczęście a towarzyszy strach. Niespodziewanie postanawia szybciej opuścić dzicz i wraca do Nowego Yorku. Mają się już nigdy nie spotkać.

Nie chcę Wam zdradzać szczegółów i opisywać prawie całej historii.

Czytając poprzednią książkę Kasi mogłam się domyśleć, że historia będzie mieć kilka zagadek które pomału, rozdział po rozdziale odkryję. I tak właśnie było. Już myślami widziałam rozwiązanie jakie może być, aż nagle zwrot akcji.  Zaskoczeniem dla mnie był narrator. Zazwyczaj czytając romanse narratorem jest kobieta, tutaj to Jeson był postacią która opowiadała nam co dzieje się w jego życiu. Przeżywałam całą książkę razem z nim. Nie zabrakło oczywiście pikantnych scen. “Drwal” to historia miłosna, to opowieść o ludziach którzy muszą pokonać swoje słabości aby odkryć uczucie miłości.

Książkę jest lekka, czyta się ją szybko. Historia Jasona i Sam pokazuje nam jak czasem ciężko jest zaufać drugiemu człowiekowi. Jakie mogą być następstwa nie do końca przemyślanych decyzji. Może historia jest skomplikowana, to rozwiązanie potrafi być łatwiejsze niż nam się wydaje.

 

To pełna zwrotów akcji opowieśc o dwóch różnych charakterach.

Książkę możemy zamówić w przedsprzedaży w Empiku.

Dla miłośników K.N.Haner niebawem możliwość spotkania z autorką. 25 maja w Warszawie odbędą się Targi książki w których będzie uczestniczyć autorka.

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania książki.

Znacie książki K.N. Haner?  Co obecnie czytacie?

37 thoughts on “Drwal, K.N.Haner, Recenzja przedpremierowa

 • 17 maja 2019 o 22:00
  Permalink

  Też będę na targach, ale niestety minę się z autorką 🙁 Mam książkę w planach, ale na razie nie teraz 😉

  Odpowiedz
 • 10 maja 2019 o 02:50
  Permalink

  Jestem jeszcze w trakcie czytania tej książki, ale muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyła. To bez wątpienia kolejna fenomenalna powieść tej autorki. Widać, jaki nakład pracy musiała włożyć w jej powstanie. Jest nie tylko ciekawa i wciągająca, ale również doskonale wygląda.

  Odpowiedz
 • 8 maja 2019 o 22:14
  Permalink

  Przeczytałam i u mnie też jest recenzja na blogu. Podoba mi się ta książka..

  Odpowiedz
 • 7 maja 2019 o 22:53
  Permalink

  nie znam autorki. W tej chwili czytam “Zaćmienie” Marty Magaczewskiej.

  Odpowiedz
 • 7 maja 2019 o 19:03
  Permalink

  Nie znam tej autorki. U mnie aktualnie to ostatnie powtórki z repetytorium maturalnego, ale już niedługo wracam do regularnego czytania książek. 🙂

  Odpowiedz
 • 7 maja 2019 o 16:04
  Permalink

  Jestem zakochana w tej powieści jak z resztą w każdej książce Kasi.

  Odpowiedz
 • 7 maja 2019 o 12:27
  Permalink

  Nie mialam jeszcze okazji poznac tej ksiazki 🙂

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 20:46
  Permalink

  Książka bardzo rozwija wyobraźnię. Moja już działa, jestem ciekawa jakie perypetie będą towarzyszyć bohaterom w powiesci.

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 20:02
  Permalink

  Okładka świetna, mega zachęca do przeczytania.. podobnie jak historia 😉

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 17:20
  Permalink

  Próbowałam czytać jedna książkę tej autorki, całe szczęście miałam ja w ebooku i nie żal było że zmarnowałam pieniądze. Ale najważniejsze że tobie się podobała 😉

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 17:17
  Permalink

  Ah te kobiety- potrafią wszystko skomplikować- tak zawsze mówi mój narzeczony 😉

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 17:01
  Permalink

  Lubie czytać przedpremierowe recenzje, bo wtedy wiem mniej więcej czy kupić od razu jakąś książkę czy poczekać albo w ogóle znaleźć coś innego 😉

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 12:04
  Permalink

  Gdzieś już to słyszałam… fabuła do złudzenia przypomina ,,Uwaga, faceci”… W każdym razie jak przeczytałam ,,Obiecał sobie, że nigdy więcej nie pokocha.” to prawie spadłam z krzesła, ktoś jeszcze używa takiej – kliszy? Niemniej jednak gdybym nic nie miała pod ręką, a w perspektywie kilka godzin w pociągu, to może.. może bym poczytała.

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 11:40
  Permalink

  Ciekawie się zapowiada, choć to nie moje klimaty. Okładka przyciąga wzrok 🙂

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 11:37
  Permalink

  Zazdroszczę Ci tego czasu dla siebie, bo mi go trochę brakuje… Bardzo fajna recenzja, lecz książka nie przekonuje mnie do jej czytania.

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 10:00
  Permalink

  podróż do wnętrza samoego siebie, zadanie odpowiednich pytań, zapowiada się ciekawie 😉

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 09:52
  Permalink

  ta książka ostatnio jest wszędzie, z racji zawodu, pracy w lesie i upodobania do drwali muszę ją przeczytać.

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 09:48
  Permalink

  Nie przepadam za tym gatunkiem, niemniej cieszy, że umila czas czytelnikom 🙂

  Odpowiedz
 • 6 maja 2019 o 09:46
  Permalink

  Zdecydowanie nie mój klimat, ale Twoja recenzja sprawiła, że chcę po nią sięgnąć! 😉 To jest dopiero talent! 😉

  Odpowiedz
 • 4 maja 2019 o 18:33
  Permalink

  Ja wiem, że książek się nie ocenia po okładce – ale ta jest genialna! Tak bardzo, bardzo, bardzo w moim stylu! 🙂

  Odpowiedz
 • 4 maja 2019 o 15:56
  Permalink

  Mimo iż ta książka to w ogóle nie moja bajka to tyle dobrego już się o niej naczytałam, że naprawdę mam chęć zrobić podejście..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *