Cofnąć czas, Samantha Young

Przeszłość, ona zawsze powraca czasem w tych dobrych a czasem w złych momentach. Czy da się o niej zapomnieć? Myślę, że nie. Trzeba nauczyć się żyć, to ona kształtuje nasz charakter. Tak też było z bohaterami książki Samanthy Young “Cofnąć czas”, których przeszłość nie oszczędzała.

Ma dość uroczych chłopców. Ale ten jest inny! Shannon MacLeod zawsze przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Brnęła od jednego toksycznego związku do drugiego, aż przyszło otrzeźwienie – w niebezpiecznych, niosących poważne konsekwencje okolicznościach. Kiedy jej marzenia legły w gruzach, przysięgła sobie trzymać się z daleka od mężczyzn, a zwłaszcza od playboyów.

Cole Walker uosabia to wszystko, od czego Shannon ucieka – niezwykle przystojny, o wspaniałym ciele ozdobionym tatuażami, czarujący i pewny siebie. Ale pod powierzchownością playboya kryje się mężczyzna o szlachetnym charakterze, szukający tej jedynej kobiety. Stara się, by Shannon odzyskała wiarę w szczerą miłość i prawdziwą namiętność.

Wydarzenia z przeszłości nadal jednak prześladują Shannon. Swoim postępowaniem wystawia ona ich związek na próbę i niszczy – być może bezpowrotnie – więź opartą na zaufaniu, które Cole z takim trudem budował.

Shannon po ciężkiej przeszłości postanawia, zmienić otoczenie i środowisko, w którym żyła dotychczas. Rodzina się praktycznie od niej odwróciła, a mężczyźni których spotykała “zadeptywali” jej pewność siebie. Dlatego w poszukiwaniu siebie postanawia wyjechać. Znajduje nową pracę w studiu tatuażu jako recepcjonistka. Szybko zaprzyjaźnia się z pozostałymi pracownikami Jednak tam spotyka cola, chłopaka którego poznała 10 lat temu. Widzieli się tylko chwilę, mieli okazję się poznać. Shannon udaje, że nie rozpoznaje chłopaka. Jednak ten rozpoznaje ją od razu, zauważa jej zalety, myśli że mógłby z nią stworzyć związek. Dziewczyna nie jest podatna na flirt, jest wręcz wulgarna w stosunku do Cola. Jednak to wszytki do czasu.

Czy Shannon przekona się do pozytywnych intencji Cola? Czy przeszłość pozostawi za sobą?

Jest to pierwsza książka Samanthy Young, którą przeczytałam. Książka z gatunku obyczajowej z elementami romansu. Historia może jest trochę przewidywalna, ale czytało mi się ja naprawdę przyjemnie. Mimo iż książce poruszane są ważne tematy jak przemoc wobec kobiet. Tak Shannon była bita przez ostatniego partnera. Dlatego postanowiła wszystko zmienić i wyjechać. Myślała, że o przeszłości da się zapomnieć, ale niestety ona jest w nas. Jeśli będziemy uparte i nie damy sobie pomóc to ona będzie powracać. Natomiast kiedy spotykamy osobę, chcącą nam pomóc może warto tę pomoc przyjąć. Kolejne trudne tematy to brak wsparcia rodziny czy utrata bliskiej osoby. Mimo tych trudnych tematów, podczas lektury pojawił się również uśmiech na mojej twarzy. Bo były momenty kiedy sytuacje wywoływały śmiech.

Jest to książka z cyklu  On Dublin Street tom 5. Jednak ja nie zauważyłam, po przeczytaniu “Cofnąć czas” aby to była kontynuacja, niemniej na pewno powrócę do tej serii. Możecie śmiało sięgnąć po tę książkę nie czytając wcześniejszych tomów.

Wydawnictwo Burda Książki

37 myśli na temat “Cofnąć czas, Samantha Young

 • 8 czerwca 2020 o 19:12
  Permalink

  Fajny temat idealny na kobiecy wieczór. Przypomniałaś mi, aby przeczytać jakąś fajną kobiecą lekturę.

  Odpowiedz
 • 2 maja 2020 o 16:28
  Permalink

  Póki co jestem naprawdę wybredna, jeżeli chodzi o książki i na razie nie mam ochoty na tę powieść 😉 Może kiedy indziej 😉

  Odpowiedz
 • 2 maja 2020 o 15:35
  Permalink

  Romanse to nie jest mój ulubiony gatunek literacki, ale podsunę pozycję teściowej – może się jej spodoba, bo Twoja recenzja jest zachęcająca 🙂

  Odpowiedz
 • 1 maja 2020 o 12:51
  Permalink

  Lubię takie historie zawarte w książkach więc to jak najbardziej książka dla mnie. Zapisuję sobie jej tytuł na pewno kiedyś przeczytam z miłą chęcią .

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2020 o 16:52
  Permalink

  Lubię romanse, dlatego chętnie bym się skusiła na zakup tej książki w celu przeczytania mimo że często po książki nie sięgam:)

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2020 o 16:11
  Permalink

  Nie przepadam za romansami. Jeśli już, to muszą mieć w sobie coś dodatkowo interesującego – ciekawą warstwę psychologiczną, obyczajową lub najlepiej elementy thrillera 🙂

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2020 o 20:06
  Permalink

  Najgorsze jest jak jest przemoc w związku a udaje się że wszystko jest ok. Tego nie mogę zrozumieć. Książka jest bardzo ciekawa.

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 21:47
  Permalink

  Nie słyszałam wcześniej o tej autorce. Może przeczytam tę książkę skoro można ją przeczytać w oderwaniu od reszty 😉

  Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2020 o 22:56
   Permalink

   Bardzo zaciekawiła mnie ta książka. Nigdy nie słyszałam o tej autorce, ale temat uciekającego czasu i przemijania jest mi ostatnio bardzo bliski.

   Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 20:49
  Permalink

  chyba czytałam tylko jedną książkę tę autorki, miło wspominam

  Odpowiedz
  • 28 kwietnia 2020 o 14:04
   Permalink

   Widziałam tę książkę już na kilku profilach na instagramie. Autorkę również kojarzę. Ale nie miałam okazji zapoznać się jeszcze z jej twórczością.

   Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 19:26
  Permalink

  Choć zwykle nie sięgam po obyczajówki czy romanse, to czasem mam ochotę, by zrobić sobie przerwę od gatunków, które zwykle czytam. Zapiszę sobie ten tytuł na wypalenie gatunkowe 🙂

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 18:49
  Permalink

  Myślę, że ta książka by mi się spodobała 🙂 Super, że wpadła w Twoje gusta i ją polecasz, z pewnością sięgnę po nią wkrótce 🙂

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 13:35
  Permalink

  Słyszałam już o tej książce i zainteresowała mnie swoją treścią. Ostatnio dużo czytam a moje chciejlisty powiększają się z dnia na dzień 😉

  Odpowiedz
  • 24 kwietnia 2020 o 16:39
   Permalink

   Słyszałem o tej książce , jest warta uwagi, napewno kiedyś ją przeczytam

   Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2020 o 09:27
  Permalink

  Jak czytam playboy o szlachetnym charakterze, to już mi się dalej nie chce czytać. Taki oksymoron, o którym chętnie czytają nastolatki. Książka nie dla mnie.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2020 o 22:40
  Permalink

  wydarzenia z przeszłości mogą wpływać na to jak podchodzimy do nowo poznanych osób. Pytanie co my możemy w tym zmienić…

  Odpowiedz
  • 25 kwietnia 2020 o 06:00
   Permalink

   Autorka jest mega popularna i ma swoich zwolenników, ja akurat do nich nie należę. Nie podoba mi się ani jej styl,ani to jak finalnie książka wychodzi. Niestety tej pozycji nie będę i nie chcę nawet czytać.

   Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2020 o 13:36
  Permalink

  ooo teraz chciałabym poczytać literaturę tego typu , nie mam żadnych książek w zapasie niestety , brakuje mi kobiecych powieści

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2020 o 13:19
  Permalink

  Skoro czyta się szybko i poruszane są tak ważne tematy to chętnie zajrzę do książki.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2020 o 12:12
  Permalink

  hmm romans no nie wiem, w sumie jak sobie tak myślę nigdy nie czytałam takiego świetnego, który by mnie wciągnął

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2020 o 11:20
  Permalink

  Lubię kiedy w książkach poruszane są takie tematy. Przemoc w związkach jest częstym zjawiskiem, ale wciąż jest tematem tabu. Chciałabym, aby kobiety w końcu zaczęły o tym głośno mówić.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2020 o 11:10
  Permalink

  Ważne są książki, w których bohaterka odnajduje siłę i przeciwstawia się temu, co ją niszczy. Takie literackie przemiany, nawet jeśli są bez fajerwerków, mogą komuś pomóc w rzeczywistości.

  Odpowiedz
  • 24 kwietnia 2020 o 08:10
   Permalink

   Książek jakoś nie przekonuje mnie. Ale może polece ja mojej koleżance, ona jest tak zwanym molem książkowym.

   Odpowiedz
  • 25 kwietnia 2020 o 14:26
   Permalink

   Opis książki przykuł moją uwagę. Kiedyś może się skuszę, aby ją przeczytać 😉

   Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2020 o 20:15
  Permalink

  Nie miałam jeszcze przyjemności poznać tej autorki, ale słyszę o niej same dobre rzeczy, więc na pewno kiedyś sięgnę po jej książkę. Być może zacznę właśnie od tej 🙂

  Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2020 o 15:10
  Permalink

  Tak to już bywa z trudnym związkami, tematami i innymi miłostkami. Dobrze że się powieść spodobała i zachęca do innych książek autorki. Również z chęcią przeczytam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *