Baby Shark, Książeczki edukacyjne dla najmłodszych.

Baby Shark to słowa piosenki którą zna każde dziecko. Piosenka i taniec jest znana także przez wielu rodziców. Wydawnictwo Słowne postanowiło wydać serię książeczek dla najmłodszych, gdzie głównym bohaterem jest znany i lubiany przez dzieci rekinek.
Bay shark książeczki

Baby Shark to znana na całym świecie piosenka dla dzieci – video z muzyką i układem tanecznym to najczęściej wyświetlany film w serwisie YouTube. Uwielbiają ją nie tylko dzieci, ale również rodzice, nauczyciele, wychowawcy i animatorzy. Piosenka puszczana jest w żłobkach, przedszkolach i na zabawach urodzinowych, a na kanale jej twórcy powstało wiele kolejnych utworów, w których występuje sympatyczny Rekinek i jego rodzina.

Książeczki Baby Shark zapraszają do świata Rekinka i jego rodziny. Książeczki obrazkowe zawierają proste, napisane żywym językiem historie oraz rymowanki opowiadają o przygodach Rekinka, poruszając w przystępny dla najmłodszych dzieci sposób tematy takie jak emocje, empatia, przyjaźń, pokonywanie przeszkód czy więzi rodzinne.

W każdej książeczce znajduje się też proste zadanie związane z tekstem, które ćwiczy spostrzegawczość, motorykę małą, kreatywność, liczenie itd. Książeczkom obrazkowym towarzyszą też kolorowanki i książki aktywizujące z naklejkami, dzięki czemu dziecko może rozwijać swoje umiejętności poznawcze i miło spędzać czas w towarzystwie ulubionych bohaterów.

Bay shark książeczki
Bay shark książeczki
Bay shark książeczki

Baby Shark. Świeże bułeczki

Żadne stworzenie morskie nie gotuje tak dobrze, jak Babcia Rekin. No chyba, że chodzi o bułeczki – tutaj prym wiedzie zdecydowanie Dziadek Rekin! Dzięki tej uroczej książeczce dziecko będzie mogło poćwiczyć liczenie w towarzystwie ulubionych bohaterów. Książeczki z serii Baby Shark to doskonały pomysł na prezent dla każdego malucha. W każdej z nich znajdują się wyraziste, kolorowe ilustracje, dowcipny, dostosowany do wieku tekst i proste zadanie nawiązujące do historii. Miłej zabawy – du, du, du!

Bay shark książeczki
Bay shark książeczki
Bay shark książeczki

Baby Shark. Rekinia policja

Uwielbiany przez dzieci, rodziców i nauczycieli Baby Shark zaprasza do wspólnej zabawy w policję! Ciekawy wszystkiego, co dzieje się pod wodą rekinek chętnie pomoże morskim stworzeniom w tarapatach. Ciepły, zabawny tekst i kolorowe ilustracje z bohaterami ulubionej piosenki zachęcą dzieci do czytania książeczki, zapewniając miłe chwile całej rodzinie. Po skończonej przygodzie dziecko będzie mogło narysować własne medale dla najlepszych rekinich policjantów. Du, du, du!

Bay shark książeczki
Bay shark książeczki
Bay shark książeczki

Baby Shark. Kolory w oceanie

Rekinek Baby Shark ma dziś zmartwienie – fotografie w jego albumie całkiem wyblakły! Na szczęście maluch wpada na pewien pomysł, dzięki któremu będzie mógł przywrócić kolory wspomnieniom. Dzięki tej książeczce dzieci poznają mieszkańców oceanu i utrwalą nazwy kolorów. Bohater znany z kultowej piosenki dla dzieci, wyraziste ilustracje i ciepły, dostosowany do wieku tekst sprawiają, że książeczki Baby Shark staną się początkiem wielkiej przygody z czytaniem. Du, du, du!

Książeczki wydane w pięknej twardej oprawie. W każdej znajdziemy opis bohaterów czyli całą rodzinę rekinków. Oraz kolorowe obrazki zachęcające do czytania i słuchania. Tekst napisany jest dużymi literami, jest on krótki i zrozumiały także dla małych dzieci. Bay Shark książeczki to seria która u nas w domu gości od niedawna i cały czas jest lubiana przez moje dzieci. Nawet 6 letnia córka zabiera wieczorem jedną do siebie do łóżka i czyta przed snem.

Znacie sławnego rekinka i piosenkę Baby Shark ?

19 myśli na temat “Baby Shark, Książeczki edukacyjne dla najmłodszych.

 • 1 lipca 2021 o 12:25
  Permalink

  Baby Shark… I teraz nie robię nic innego tylko nucę tę piosenkę 😉

  Odpowiedz
 • 1 lipca 2021 o 12:13
  Permalink

  Nie jestem rodzicem, a sława tego utworu i do mnie dotarła. Myślę, że to dobrze, że teraz można tak połączyć zabawę z nauką.

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2021 o 21:02
  Permalink

  Świetne są te ksiazeczki. A tą piosenkę znam z Wielkiej Brytanii . Moja córka uwielbiała ją. Może jej przypomnę.

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2021 o 15:22
  Permalink

  Zastanawiam się, czy tylko mi natychmiast rozbrzmiała w głowie melodia z Baby Shark. Teraz już się jej nie pozbędę 🙂 Swojego czasu miałam jej po prostu dość, ale chyba każdy rodzic miewa takie stany. Książeczki wydają się być super – powoli uczę mojego dwulatka czytania, więc myślę, że by nam się przydały. Oczywiście jeszcze nie idzie nam super, ale działamy małymi kroczkami. Syn uwielbia nie tylko bajki, ale nawet filmy o rekinach 😀 Mamy wielkie akwarium z rybkami, które uwielbia obserwować (szczególnie wieczorem, gdy jest podświetlone).

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2021 o 10:45
  Permalink

  Widziałam u kogoś już te książeczki i napisałam tam, że bardzo mi się podobają. Moje dzieci już są na nie za duże, ale wiem, kto może się z nich ucieszyć.

  Odpowiedz
 • 28 czerwca 2021 o 18:07
  Permalink

  Nie wiem co mają w sobie te rekiny i piosenka, ale to hit chyba każdego kilkulatka. Mam starsze dzieci i już nie takie dla nich książeczki kupuję, za to młodszym członkom rodziny zawsze i wpisuję sobie te pozycje na listę – będzie na prezenty.

  Odpowiedz
 • 28 czerwca 2021 o 08:04
  Permalink

  Ja akurat nie znam tej piosenki, ale z chęcią ją poznam. Książeczki wydane specjalnie dla dzieci są pięknie zrealizowane graficznie i jestem przekonana, że za równo dziecko jak i rodzic mieli przy nich dobrą zabawę.

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2021 o 11:08
   Permalink

   Miło będzie zagłębić się w taką szybką lekturę dla dzieci.

   Odpowiedz
 • 28 czerwca 2021 o 07:17
  Permalink

  Mojej młodziutkiej pasjonatce książek te przygody czytelnicze mocno się spodobały, szalenie przyjemnie spędziłyśmy przy nich czas, oczywiście wraz z wielokrotnym śpiewaniem piosenki. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *