Eksperymenty Dla Malucha – Clementoni
Odkrywanie tajniki nauki, przeprowadzaj doświadczenia w sezonie letnim na dworku. Tak właśnie bawiliśmy się piaskiem czy barwiliśmy wodę na dworku. Wrzucaliśmy kamyczki i ziarenka do wody. Teraz jednak zabawa na dworku ogranicza się do biegania i jazdy na rowerze. Ale chemikiem można zostać też w domu z Nauką zabawą junior od Clemetoni.

Prawdziwe laboratorium ze wszystkim co potrzebne, do pierwszych badań naukowych twojego dziecka. Wykonaj proste, zabawne i przydatne doświadczenia, aby poznać niektóre zasady fizyki i chemii.
Łatwe do wykonania absolutnie bezpieczne doświadczenia. Bogaty zestaw materiałów doświadczalnych. Dzięki temu wspaniałemu laboratorium poznasz zasady fizyki i chemii.
Zestaw rozwija zdolności poznawcze dziecka, ciekawość oraz wprowadza je w fascynujący świat nauki. Niezastąpiona pomoc naukowa dla małego ucznia.
Zestaw zawiera:
stanowisko doświadczalne
wagę
trójnik
kubek z podziałką
probówki z zakrętkami – 3 szt
narzędzia do robienia baniek
słoiczki farby – 3 szt
przeźroczysta rurka
lejki – 2 szt
uchwyty do narzędzi – 2 szt
szpatułkę
mieszadełko,
pipetkę
ilustrowaną instrukcję





To wspaniały pomysł na naukę opartą na doskonałej zabawie. W zestawie eksperymentów znajdziesz mnóstwo sympatycznych zadań, które zachęcą Cię do dalszego działania. Zadania umieszczone są na dołączonych do zestawu kartkach. Odkrywamy w jaki sposób możemy łączyć kolory. Sprawdzamy wagę, w naszym przypadku posłużyłyśmy się wodą. Ale można użyć do tego fasoli, piasku czy monet. Stworzyłyśmy wodę do baniek mydlanych.




Cały zestaw jest bardzo solidnie wykonany. Jest to plastik, dość gruby. Nie obawy, ze dziecko zaraz to połamie. Dzięki zabawie w eksperymenty dziecko ćwiczy koncentrację i pamięć. Pobudzamy w nim również ciekawość poznawania świata i tego co nas otacza.
Pierwsze eksperymenty to fajna zabawa dla dzieci. Pamiętacie pierwsze eksperymenty jakie robiliście jak byliście dziećmi?

Świetnie 🙂 szkoda, że przed Świętami nie trafiłam na ten wpis 🙁 chciałam kupić na prezent ale nie wiedziałam czy fajna sprawa 🙂 ale przyda mi się na następną okazję 😉
Wow! Ekstra! My dopiero zaczynamy przygodę z eksperymentami. Zaczynamy od podstaw, np. robimy sztuczny śnieg lub lampę lawową, albo tęczę z cukierków 🙂 Imponujący zestaw. Myślę, że niedługo i u nas zagości 🙂
U nas chyba za wcześnie na takie zestawy do doświadczeń ale córka na pewno będzie miała okazję się nim bawić. Fajna zabawa!
Dzięki za inspirację i super pomysł na prezent dla mojego Wnuczka. Ale będzie zabawa, On uwielbia takie rzeczy.
Bardzo fajny ten zestaw – przed nami sporo urodzin śród rówieśników mojego 4-latka, więc z pewnością znajdzie się on na naszej liście zakupów.
Ale świetne ! zabawa musiała być przednia 🙂
Pozdrawiam:)
Świetny pomysł na spędzenie czasu z maluchem 🙂
Wow, ale super! Sama bym się tym pobawila!
Mamy i uwielbiamy!!!