Lifestyle

Odjechane jednorożce

Długi weekend i czas świąt sprzyjają na wspólne spędzanie czasu. Przyjemnym spędzenie czasu z najbliższymi jest zagranie w grę. Gra karciana “Odjechane jednorożce” to zupełna nowość w naszym domu.

Stwórz armię jednorożców. Zdradź przyjaciół. Od dziś jednorożce są Twoimi przyjaciółmi.

Odjechane Jednorożce to strategiczna gra karciana pełna śmiechu, destrukcji, interakcji i… jednorożców!

Na samym początku otrzymujesz kartę jednorożka. Uroczo, prawda? Ale nie przywiązuj się do niego zbytnio, bo nie o jednorożki chodzi w tej grze. Twoim zadaniem jest zbudowanie unikalnej armii dorosłych jednorożców.

Zbuduj armię tak szybko, jak to możliwe, albo zgiń z ręki Twoich tak zwanych przyjaciół. Możesz być pewien, że wykorzystają każdą okazję, aby Cię zniszczyć. Sam też możesz to robić, podrzucając im do stajni specjalne karty kar z nieprzyjemnymi efektami.

Zwycięża gracz, który jako pierwszy umieści w swojej stajni wymaganą liczbę jednorożców. Aby wygrać, należy umiejętnie wywoływać i łączyć ze sobą efekty na kartach, jak również mądrze wybierać cele, które będziemy atakowali.

Każdy zestaw zawiera 114 kart z czarnymi rewersami, 13 kart jednorożków oraz 8 kart ze wskazówkami. Na początku musimy podzielić karty jednorożków i karty z rewersami. Następnie tasujemy je i rozdajemy po 5 każdemu z graczy. Resztę tali umieszczamy na środku i robimy miejsce na karty odrzucone. Każdy gracz wybiera po jednej karcie jednorożka i umieszcza w swoim obszarze gry. Każdy może wziąć kartę ze wskazówkami, aby wspomagać się skrótem zasad gry. Grę zaczyna osoba ubrana najbardziej kolorowo.

Gra Odjechane jednorożce przeznaczona jest dla graczy powyżej 14 lat. Może w nią grać od 2 do 8 osób. Jest to typowa gra karciana, jednak zdecydowanie dla starszych dzieci. Choć sama gra na początku wydawała mi się skomplikowana, to z czasem nawet moja 9 latnia córka dała sobie w nią radę. W samej grze znajdziemy wiele ciekawych i jakże zagadkowych wyrażeń, których znaczenie wyjaśnione jest w zasadach gry.

Karty i opakowanie wykonane są bardzo dobrze, karty są sztywne nie mną się. Za sprawą zadań na kartach nie jest ona nudna i jest nieprzewidywalna. Były momenty gdzie wszystko okazywało się jasne, a za moment jednak karta zmieniała cały przebieg dalszej gry.

Gry karciane zawsze były moimi ulubionymi.


9 komentarzy do “Odjechane jednorożce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *