Malowanie kredkami, farbami czy flamastrami. Moja starsza córka lubi spędzać czas malując kolorowe obrazki. Natomiast młodszy synek maluje gdzie tylko ma ochotę, nie zawsze jednak mi się to podoba. Ciekawym rozwiązaniem okazał się zestaw do malowania światłem.

Dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Poprzez tablicę do malowania światłem już od najmłodszych lat dzieci mogą sięgnąć do pokładów swojej kreatywności. Zestaw do malowania światłem dostarcza mnóstwo radości i jest ciekawą propozycją na długie zimowe wieczory.

Zestaw do malowania światłem składa się z :

tabliczki do malowania

dwa magiczne długopisy

Jak to działa?

Na tablicy najlepiej malować  w całkowitej ciemności lub przy minimalnym oświetleniu.

Po włączeniu w długopisie latarki UV, malujemy nim po tablicy.

Po krótkim czasie namalowany obrazek znika z tablicy.

Możemy dalej malować.

 

 

Tablica po której malujemy ma specjalną powłokę, dzięki której malowany obraz świeci w ciemności.  Do zestawu dołączone są dwa długopisy. To dzięki nim, nie ściągając zamknięć możemy malować. Włączamy małe światełka, za pomocą przesuwnego włącznika. Malowanie światłem okazało się u nas idealnym rozwiązaniem na zimowe wieczory. Dzieci wspólnie spędzają czas. Starsza córka maluje bardzo zafascynowała się tą ” zabawką”. Od dawna lubi malować, zazwyczaj kredkami. Teraz ma możliwość wypróbowania nowej techniki. Na początku stwierdziła, iż nie jest to łatwe zadanie, ale po kilku razach wychodzi jej znacznie lepiej. Sam proces malowania jest bardzie łatwy. Przykładamy włączony długopis do tabliczki i malujemy, niestety obraz nie jest trwały, znika po kilku minutach. Co ciekawe długopis znalazł inne zastosowanie. Moja córka odkryła, że po zdjęciu skórki można również nim malować. I robi nam świecące w ciemności tatuaże. Długopisem maluje na zwykłej kartce czy też na skórze i podświetla skórką. Efekt jest ciekawy. Jak świecące obrazki.

Słyszeliście o zestawie malowania światłem?

33 thoughts on “Zestaw do malowanie światłem”

  1. Pierwsze słyszę, ale kurde to wydaje się być naprawdę świetną zabawą. Muszę sprawić taki zestaw do malowania mojemu synowi 😉

  2. Naprawdę genialnie! Dzieci muszą mieć niezłą zabawę! Nie słyszałam wcześniej o czymś takim

  3. To jakaś nowość dla dzieci, bardzo fajnie kreatywne dla każdego. Malowanie światłem musi być ciekawe do twoich dzieci.

  4. Widziałam w Mam Talent jak uczestniczka robiła malunki światłem. To było coś fantastycznego. I tu myślę, że bym się dobrze bawiła.

  5. Jakie to jest fajne! Niedługo idę do teatru malowanego piaskiem na spektakl, więc może od razu moim dziewczynkom takie coś kupię, to będą mogły same tworzyć ciekawym sposobem obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *